Aktualności z regionu

Sobota w Busku Zdroju zapowiada się niezwykle kolorowo i pełna wrażeń! Już 27 lipca na Skateparku przy ul. Kusocińskiego odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia skierowane do najmłodszych i nieco starszych uczestników: Festiwal Baniek Mydlanych oraz Kolor Fest - Dzień Kolorów Holi.

Sobota pełna kolorów na Skateparku w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-07-24 16:56 - Komentarze: (0)  (odsłon: 312)

Sobota w Busku Zdroju zapowiada się niezwykle kolorowo i pełna wrażeń! Już 27 lipca na Skateparku przy ul. Kusocińskiego odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia skierowane do najmłodszych i nieco starszych uczestników: Festiwal Baniek Mydlanych oraz Kolor Fest - Dzień Kolorów Holi. więcej»

Dziś, tj. w środę, 24 lipca, buscy policjanci obchodzili swoje święto. W trakcie powiatowych obchodów Święta Policji 29 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie. W ten szczególny dla stróżów prawa dzień, wraz z nimi w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu buskiego, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z policjantami.

Święto Policji w buskiej komendzie: Awanse i wyróżnienia (foto)

Edycja: 2024-07-24 15:24 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1279)

Dziś, tj. w środę, 24 lipca, buscy policjanci obchodzili swoje święto. W trakcie powiatowych obchodów Święta Policji 29 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie. W ten szczególny dla stróżów prawa dzień, wraz z nimi w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu buskiego, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z policjantami. więcej»

Stowarzyszenie Razem Dzieciom z Buska-Zdroju, w ramach projektu Kultura przez duże K zorganizowało wycieczkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W sobotę, 20 lipca, odwiedzono Kraków oraz niezwykłą wystawę Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo.

'Kultura przez duże K' ze Stowarzyszeniem Razem Dzieciom (foto)

Edycja: 2024-07-24 15:14 - Komentarze: (0)  (odsłon: 654)

Stowarzyszenie Razem Dzieciom z Buska-Zdroju, w ramach projektu 'Kultura przez duże K' zorganizowało wycieczkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W sobotę, 20 lipca, odwiedzono Kraków oraz niezwykłą wystawę 'Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo'. więcej»

Salon House w Busku-Zdroju, z powodu likwidacji sklepu, ogłosił kolejny etap WIELKIEJ WYPRZEDAŻY, oferując RABATY sięgające aż do -75%! To wyjątkowa okazja, aby odświeżyć swoją garderobę najnowszymi modowymi hitami w niezwykle atrakcyjnych cenach. Teraz jeszcze więcej produktów na wyprzedaży. To ostatni moment na okazyjne zakupy DLA NIEJ i DLA NIEGO!

Wielka Wyprzedaż w Salonie House w Busku-Zdroju - Rabaty do -75%!

Edycja: 2024-07-24 13:20 - Komentarze: (0)  (odsłon: 46910)

Salon House w Busku-Zdroju, z powodu likwidacji sklepu, ogłosił kolejny etap WIELKIEJ WYPRZEDAŻY, oferując RABATY sięgające aż do -75%! To wyjątkowa okazja, aby odświeżyć swoją garderobę najnowszymi modowymi hitami w niezwykle atrakcyjnych cenach. Teraz jeszcze więcej produktów na wyprzedaży. To ostatni moment na okazyjne zakupy DLA NIEJ i DLA NIEGO! więcej»

REKLAMA
Centrum Rehabilitacji Dzieci PROGRESS w Busku-Zdroju to zespół wykwalifikowanych terapeutów z długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Prowadzi rehabilitację najmłodszych na najwyższym poziomie. Podjęliśmy współpracę ze specjalistą w dziedzinie Neurofeedback- mgr Karoli

Centrum Rehabilitacji Dzieci PROGRESS

ul. Bohaterów Warszawy 106 (Fontis-Med). 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: biuro@rehabilitacjadziecibusko.pl

https://rehabilitacjadziecibusko.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Centrum Rehabilitacji Dzieci PROGRESS w Busku-Zdroju to zespół wykwalifikowanych terapeutów z długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Prowadzi rehabilitację najmłodszych na najwyższym poziomie. Podjęliśmy współpracę ze specjalistą w dziedzinie Neurofeedback- mgr Karoli

Kategorie: Gabinety masażu / Rehabilitacja /

To historyczny moment dla miłośników kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy Busko-Zdrój w niedzielę, 28 lipca dołączy do cyklu MTBCross Maraton, zapewniając uczestnikom wyjątkowe przeżycia i niezapomniane wrażenia z jazdy po malowniczych trasach regionu.

Busko-Zdrój po raz pierwszy na mapie MTBCross Maraton

Edycja: 2024-07-24 13:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2979)

To historyczny moment dla miłośników kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy Busko-Zdrój w niedzielę, 28 lipca dołączy do cyklu MTBCross Maraton, zapewniając uczestnikom wyjątkowe przeżycia i niezapomniane wrażenia z jazdy po malowniczych trasach regionu. więcej»

W niedzielę, 21 lipca w Lesie Wełeckim koło Buska-Zdroju odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 80. rocznicę zbiorowej egzekucji dokonanej przez Niemców. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części relacji video z uroczystych obchodów.

Uroczyste obchody 80. rocznicy zbiorowej egzekucji w Lesie Wełeckim (foto/video)

Edycja: 2024-07-24 12:43 - Komentarze: (2)  (odsłon: 2152)

W niedzielę, 21 lipca w Lesie Wełeckim koło Buska-Zdroju odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 80. rocznicę zbiorowej egzekucji dokonanej przez Niemców. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części relacji video z uroczystych obchodów. więcej»

Stowarzyszenie AD ARMA POLONIA zaprasza dzieci i młodzież z Powiatu Buskiego do udziału w Amatorskich Zawodach w Strzelectwie Pneumatycznym o Puchar Starosty Buskiego. To bezpłatne wydarzenie odbędzie się na strzelnicy w Skotnikach Małych koło Buska-Zdroju w niedzielę, 4 sierpnia o godzinie 12:00.

Ad Arma Polonia: Amatorskie Zawody w Strzelectwie Pneumatycznym

Edycja: 2024-07-24 11:16 - Komentarze: (0)  (odsłon: 340)

Stowarzyszenie AD ARMA POLONIA zaprasza dzieci i młodzież z Powiatu Buskiego do udziału w "Amatorskich Zawodach w Strzelectwie Pneumatycznym o Puchar Starosty Buskiego". To bezpłatne wydarzenie odbędzie się na strzelnicy w Skotnikach Małych koło Buska-Zdroju w niedzielę, 4 sierpnia o godzinie 12:00. więcej»

W niedzielę, 21 lipca obok Tężni w Parku Zdrojowym, odbyło się Lniane Show, prezentacja artystycznej kolekcji odzieży damskiej autorstwa Krzysztofa Kowalskiego. Pokaz rozpoczął się o godzinie 15:00 i przyciągnął licznych mieszkańców oraz miłośników mody.

'Lniane Show' Krzysztofa Kowalskiego: Artystyczny Pokaz Mody w Parku Zdrojowym (foto)

Edycja: 2024-07-24 10:35 - Komentarze: (1)  (odsłon: 1520)

W niedzielę, 21 lipca obok Tężni w Parku Zdrojowym, odbyło się 'Lniane Show', prezentacja artystycznej kolekcji odzieży damskiej autorstwa Krzysztofa Kowalskiego. Pokaz rozpoczął się o godzinie 15:00 i przyciągnął licznych mieszkańców oraz miłośników mody. więcej»

REKLAMA

To kompleks uzdrowiskowy, w którym korzystać można z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Zapraszamy na kuracje i pakiety lecznicze. Wykorzystujemy najsilniejszą na świecie wodę siarczkową, zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Doświadczeni lekarze i rehabilitacji

Kategorie: Przychodnie i poradnie / Rehabilitacja /

W niedzielę, 21 lipca Parafia Bożego Ciała w Busku-Zdroju stała się miejscem szczególnej uroczystości. Już po raz trzydziesty szósty odbyła się Msza Święta w intencji kierowców i taksówkarzy, organizowana przez Świętokrzyskie Zrzeszenie Transportu i Usług w Busku-Zdroju.

Msza Święta w intencji kierowców i taksówkarzy w Busku-Zdroju (foto)

Edycja: 2024-07-24 09:38 - Komentarze: (0)  (odsłon: 967)

W niedzielę, 21 lipca Parafia Bożego Ciała w Busku-Zdroju stała się miejscem szczególnej uroczystości. Już po raz trzydziesty szósty odbyła się Msza Święta w intencji kierowców i taksówkarzy, organizowana przez Świętokrzyskie Zrzeszenie Transportu i Usług w Busku-Zdroju. więcej»

Bazylia to jedno z najpopularniejszych ziół w kuchni, które nie tylko wzbogaca smak potraw, ale również posiada liczne właściwości zdrowotne. Uprawa bazylii jest stosunkowo prosta i może być przeprowadzana zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach na parapecie. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie uprawiać bazylię od nasion do dojrzałej rośliny, aby cieszyć się jej świeżym smakiem przez cały sezon.

Sekrety udanej uprawy bazylii: Sprawdź, jak uzyskać najlepsze zbiory!

Edycja: 2024-07-24 08:59 - Komentarze: (0)  (odsłon: 226)

Bazylia to jedno z najpopularniejszych ziół w kuchni, które nie tylko wzbogaca smak potraw, ale również posiada liczne właściwości zdrowotne. Uprawa bazylii jest stosunkowo prosta i może być przeprowadzana zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach na parapecie. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie uprawiać bazylię od nasion do dojrzałej rośliny, aby cieszyć się jej świeżym smakiem przez cały sezon. więcej»

Na hasło lokal użytkowy zwykle myślimy o biurze, sklepie lub punkcie usługowym. Coraz częściej jednak lokalem użytkowym oficjalnie nazywa się przestrzenie, które w praktyce służą celom mieszkaniowym. Decydując się na taki krok, warto zdać sobie sprawę z konsekwencji prawnych i finansowych, jakie może on ze sobą nieść. Chociażby z wysokości kary.

Kara za mieszkanie w lokalu użytkowym. Czy jest dotkliwa?

Edycja: 2024-07-24 08:56 - Komentarze: (0)  (odsłon: 269)

Na hasło "lokal użytkowy" zwykle myślimy o biurze, sklepie lub punkcie usługowym. Coraz częściej jednak lokalem użytkowym oficjalnie nazywa się przestrzenie, które w praktyce służą celom mieszkaniowym. Decydując się na taki krok, warto zdać sobie sprawę z konsekwencji prawnych i finansowych, jakie może on ze sobą nieść. Chociażby z wysokości kary. więcej»

5 sierpnia 1944 roku, na niewielkim terenie obejmującym dzisiejsze Ponidzie i północne tereny Małopolski, połączone siły partyzanckie AK, BCh i AL utworzyły Republikę Pińczowską.

Zapraszamy na VII Rajd Republiki Pińczowskiej

Edycja: 2024-07-23 15:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3070)

5 sierpnia 1944 roku, na niewielkim terenie obejmującym dzisiejsze Ponidzie i północne tereny Małopolski, połączone siły partyzanckie AK, BCh i AL utworzyły Republikę Pińczowską. więcej»

REKLAMA
GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański oferuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, fizykoterapii, opieki pielęgniarskiej,treningu sportowego, terapii odchudzania.

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański

ul. Kusocińskiego 2A I-piętro. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: adam-wolanski@wp.pl

http://wolanskirehabilitacja.pl/

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański oferuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, fizykoterapii, opieki pielęgniarskiej,treningu sportowego, terapii odchudzania.

Kategorie: Gabinety masażu / Rehabilitacja /

Europejskie Centrum Bajki ma przyjemność zaprosić wszystkich na niezwykłe widowisko teatralne Przygody Koziołka Matołka. W sierpniu na sali widowiskowej zobaczycie znaną i uwielbianą postać Koziołka, która ożyje na scenie, zapewniając niezapomnianą rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Spektakl 'Przygody Koziołka Matołka' w Europejskim Centrum Bajki

Edycja: 2024-07-23 15:16 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1311)

Europejskie Centrum Bajki ma przyjemność zaprosić wszystkich na niezwykłe widowisko teatralne 'Przygody Koziołka Matołka'. W sierpniu na sali widowiskowej zobaczycie znaną i uwielbianą postać Koziołka, która ożyje na scenie, zapewniając niezapomnianą rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. więcej»

We wtorek, 23 lipca 2024r. o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej.

IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE

Edycja: 2024-07-23 13:30 - Komentarze: (7)  (odsłon: 3122)

We wtorek, 23 lipca 2024r. o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. więcej»

Już po raz 43. pielgrzymi z diecezji kieleckiej wyruszą na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka, która rozpocznie się 5 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia, odbywa się pod hasłem Z Maryją we wspólnocie Kościoła.

43. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Wyrusza 5 sierpnia!

Edycja: 2024-07-23 13:14 - Komentarze: (0)  (odsłon: 820)

Już po raz 43. pielgrzymi z diecezji kieleckiej wyruszą na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka, która rozpocznie się 5 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia, odbywa się pod hasłem 'Z Maryją we wspólnocie Kościoła'. więcej»

Wczoraj po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w buskim skateparku, gdzie dwóch nietrzeźwych mężczyzn zaatakowało trójkę nastolatków siedzących na ławce.

Dwóch mężczyzn aresztowanych za rozbój w buskim skateparku

Edycja: 2024-07-23 11:50 - Komentarze: (8)  (odsłon: 2777)

Wczoraj po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w buskim skateparku, gdzie dwóch nietrzeźwych mężczyzn zaatakowało trójkę nastolatków siedzących na ławce. więcej»

REKLAMA
Oferujemy pełen zakres usług księgowych, obsługę kadrową i płacową, doradztwo informatyczne dla firm i osób prywatnych. Rozliczanie PIT. Zapraszamy Inntax Biuro Rachunkowe, ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: biuro@inntax.pl

https://inntax.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Oferujemy pełen zakres usług księgowych, obsługę kadrową i płacową, doradztwo informatyczne dla firm i osób prywatnych. Rozliczanie PIT. Zapraszamy Inntax Biuro Rachunkowe, ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Kategorie: Biura rachunkowe i księgowi /

Kompleks Tężnia zaprasza na serię koncertów, które odbędą się na tarasie widokowym tężni solankowej w ramach cyklu Korona Park Muzyczna Tężnia. W najbliższy piątek, 26 lipca o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Piotra Krakowskiego.

Letnie koncerty w Korona Park Muzyczna Tężnia: Piotr Krakowski

Edycja: 2024-07-23 11:14 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2582)

Kompleks Tężnia zaprasza na serię koncertów, które odbędą się na tarasie widokowym tężni solankowej w ramach cyklu Korona Park Muzyczna Tężnia. W najbliższy piątek, 26 lipca o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Piotra Krakowskiego. więcej»

Co roku w Nowym Korczynie odbywa się niezwykłe święto, które łączy w sobie historię, tradycję i radość wspólnego świętowania. Kingonalia, bo o nim mowa, to festiwal ku czci patronki miasta – Św. Kingi. Tegoroczne obchody były szczególne, ponieważ świętowano 30. rocznicę Kingonaliów, co nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Kingonalia w Nowym Korczynie - Święto Patronki Miasta

Edycja: 2024-07-23 10:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2926)

Co roku w Nowym Korczynie odbywa się niezwykłe święto, które łączy w sobie historię, tradycję i radość wspólnego świętowania. Kingonalia, bo o nim mowa, to festiwal ku czci patronki miasta – Św. Kingi. Tegoroczne obchody były szczególne, ponieważ świętowano 30. rocznicę Kingonaliów, co nadało wydarzeniu wyjątkowego charakteru. więcej»

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz Biuro Koordynacji ds. WZK serdecznie zapraszają mieszkańców Buska-Zdroju i okolic na Piknik Edukacyjno-Zawodowy, który odbędzie się w sobotę, 27 lipca w godzinach 14:00-18:00. Wydarzenie odbędzie się na terenie rekreacyjnym w Karabosach w Siesławicach, gmina Busko-Zdrój.

Piknik Edukacyjno-Zawodowy w Busku-Zdroju: Odkryj swoje możliwości!

Edycja: 2024-07-23 09:27 - Komentarze: (0)  (odsłon: 596)

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz Biuro Koordynacji ds. WZK serdecznie zapraszają mieszkańców Buska-Zdroju i okolic na Piknik Edukacyjno-Zawodowy, który odbędzie się w sobotę, 27 lipca w godzinach 14:00-18:00. Wydarzenie odbędzie się na terenie rekreacyjnym w Karabosach w Siesławicach, gmina Busko-Zdrój. więcej»

Kraków, jedno z najstarszych miast Polski, przyciąga nie tylko turystów, ale również osoby poszukujące idealnego miejsca do życia. Jedną z dzielnic, która zyskuje na popularności, jest Czyżyny. Mieszkanie do wynajęcia w Krakowie Czyżynach to oferta, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i rodzin oraz osób pracujących.

Mieszkanie do wynajęcia Kraków Czyżyny

Edycja: 2024-07-23 08:53 - Komentarze: (0)  (odsłon: 427)

Kraków, jedno z najstarszych miast Polski, przyciąga nie tylko turystów, ale również osoby poszukujące idealnego miejsca do życia. Jedną z dzielnic, która zyskuje na popularności, jest Czyżyny. Mieszkanie do wynajęcia w Krakowie Czyżynach to oferta, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i rodzin oraz osób pracujących. więcej»

REKLAMA
Specjalizujemy się w kompleksowej ochronie osób i mienia. Oferujemy ochronę fizyczną i techniczną obiektów, urządzeń i terenu. Opracowujemy plany ochrony, prowadzimy doradztwo oraz szkolenia specjalistyczne.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój,

fax 41 370 95 10

e-mail: busko@karabela.com.pl

www.karabela.com.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Specjalizujemy się w kompleksowej ochronie osób i mienia. Oferujemy ochronę fizyczną i techniczną obiektów, urządzeń i terenu. Opracowujemy plany ochrony, prowadzimy doradztwo oraz szkolenia specjalistyczne.

Kategorie: Zabezpieczenia i alarmy / Ochrona osób i mienia /

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu od 25 lipca 2024r. na ulicy W. Grotta. Zmiany te są związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania ulic W. Grotta, Konstantego Miodowicza oraz ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Grotta (foto)

Edycja: 2024-07-22 16:28 - Komentarze: (11)  (odsłon: 2684)

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu od 25 lipca 2024r. na ulicy W. Grotta. Zmiany te są związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania ulic W. Grotta, Konstantego Miodowicza oraz ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. więcej»

W sobotę, 20 lipca, AKS 1947 Busko-Zdrój odniósł zwycięstwo w swoim trzecim meczu kontrolnym, pokonując MKS Czarni Połaniec wynikiem 3:2 (3:1). Spotkanie było kolejnym etapem przygotowań drużyny do nowego sezonu RS ACTIVE 4 Ligi, który zbliża się wielkimi krokami.

Zwycięski Sparing AKS 1947: Pokonali MKS Czarni Połaniec 3:2 (foto)

Edycja: 2024-07-22 15:51 - Komentarze: (1)  (odsłon: 730)

W sobotę, 20 lipca, AKS 1947 Busko-Zdrój odniósł zwycięstwo w swoim trzecim meczu kontrolnym, pokonując MKS Czarni Połaniec wynikiem 3:2 (3:1). Spotkanie było kolejnym etapem przygotowań drużyny do nowego sezonu RS ACTIVE 4 Ligi, który zbliża się wielkimi krokami. więcej»

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich miłośników literatury na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w piątek, 26 lipca 2024 r. o godz. 13.30. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o fascynującej książce Obok Julii autorstwa Eustachego Rylskiego.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: 'Obok Julii' Eustachego Rylskiego

Edycja: 2024-07-22 15:25 - Komentarze: (0)  (odsłon: 482)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich miłośników literatury na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w piątek, 26 lipca 2024 r. o godz. 13.30. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o fascynującej książce 'Obok Julii' autorstwa Eustachego Rylskiego. więcej»

6 lipca straż pożarna w Jędrzejowie otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie kolejki wąskotorowej. Po przybyciu na miejsce, strażacy oraz policjanci potwierdzili, że doszło do niemal całkowitego spalenia zabytkowego wagonu, którego wartość szacowana jest na 45 tysięcy złotych. Pierwsze oględziny wskazywały na podpalenie.

Pożar zabytkowego wagonu w Jędrzejowie: trójka młodych ludzi zatrzymana

Edycja: 2024-07-22 14:41 - Komentarze: (1)  (odsłon: 1121)

6 lipca straż pożarna w Jędrzejowie otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie kolejki wąskotorowej. Po przybyciu na miejsce, strażacy oraz policjanci potwierdzili, że doszło do niemal całkowitego spalenia zabytkowego wagonu, którego wartość szacowana jest na 45 tysięcy złotych. Pierwsze oględziny wskazywały na podpalenie. więcej»

REKLAMA
Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje:     Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową,     Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe,     Pamiątki, Mapy.

Księgarnia HELIOS - dobra książka

Plac Zwycięstwa 25 ,I piętro. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: kontakt@ksiegarniabusko.pl

https://www.ksiegarniabusko.pl/

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje: Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową, Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe, Pamiątki, Mapy.

Kategorie: Sklepy / Księgarnie /

Już w najbliższy czwartek, 25 lipca 2024 roku, o godzinie 18:00, w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się prelekcja zatytułowana Słowianie - Ludzie Słowa, którą poprowadzi Tomasz J. Kosiński. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat pochodzenia i znaczenia nazw Słowianie i Polacy.

Prelekcja 'Słowianie - Ludzie Słowa' w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-07-22 11:36 - Komentarze: (0)  (odsłon: 563)

Już w najbliższy czwartek, 25 lipca 2024 roku, o godzinie 18:00, w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się prelekcja zatytułowana 'Słowianie - Ludzie Słowa', którą poprowadzi Tomasz J. Kosiński. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat pochodzenia i znaczenia nazw 'Słowianie' i 'Polacy'. więcej»

Patronat

Patronat

Busko, powiat buski Wystawa 'Twarze ZAiKS-u'

W galerii Stradivarius przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury będzie można podziwiać wystawę "Twarze ZAiKS-u". Wystawa ta jest niezwykłą okazją do poznania portretów znaczących postaci polskiej kultury związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS.

KATALOG FIRM: Sport i rekreacja

Baseny, Hale sportowe, Jazda konna, Kluby sportowe, Korty tenisowe, Ośrodki sportowe, Siłownie, Fitness, Kluby Sportowe, Wyciągi narciarskie

Kategorie

Reklama

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Busko-Zdrój, Wojska Polskiego 2A

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Pińczów, ul. Legionistów 26 A

Zobacz więcej Dodaj firmę

Katalog firm


Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

Busko-Zdrój, ul. Partyzantów 78

Księgowość Podatki Płace Dorota Musialik

Busko-Zdrój, Wojska Polskiego 3

Biuro Rachunkowe EFEKT

Busko Zdrój, Langiewicza 39

Biuro Rachunkowe PERFEKTUS Barbara Pawlik

Busko Zdrój, ul. Wyszyńskiego 12

Imprezy/wydarzenia w regionie


Muzeum Regionalne w Pińczowie serdecznie zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe na Ponidziu".<br />

Od 26 maja 2024 roku w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni będzie 
można zapoznać się z fascynującą historią miasta Busko-Zdrój, wydobycia 
soli i solanek. Na stałe zagości wystawa pt. "Buskie Skarby", której 
otwarcie odbędzie się o godzinie 17:30.

Buska Galeria Sztuki Willa Polonia wraz z Muzeum Teatralnym w 
Teatrze Wielkim - Operze Narodowej ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową 
wystawę pt. 'Primadonny i szansonistki'. Ekspozycja, będąca częścią 
obchodów jubileuszowego XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. 
Krystyny Jamroz, będzie dostępna dla zwiedzających od 28 czerwca do 8 
sierpnia 2024 roku.

<p>Już od 1 lipca 2024 roku w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni 
będziemy mogli poznać i podziwiać twórczość Wiesława Służalskiego, 
mieszkańca naszego miasta, urodzonego w Nowym Folwarku w 1944 roku.
</p><p> </p><p> </p><p> </p>

Zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przy Tężni w Busku-Zdroju.<br />
2024-07-01 - 2024-07-31

Wydarzenia przy buskiej Tężni


Zapraszamy na seanse do Kina Solec-Zdrój! A w repertuarze:<br />
2024-07-12 - 2024-07-28

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse

Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca 2024 r. o godzinie 17:00, 
Galeria Sztuki Gromada serdecznie zaprasza na wernisaż wyjątkowej 
wystawy zatytułowanej 'Gorące lato - EROTYKA'.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.<br />
2024-07-16 - 2024-08-25

Terminarz Kina 'Zdrój'

2024-07-19 - 2024-08-19

Wystawa 'Twarze ZAiKS-u'


Miasto i Gmina Jędrzejów mają zaszczyt po raz kolejny być 
gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, 
który w tym roku odbędzie się już po raz trzydziesty. W murach 
jędrzejowskiego Archiopactwa Cystersów w Kościele błogosławionego 
Wincentego Kadłubka przy ul. Klasztornej 20 od soboty, 6 lipca, 
rozbrzmiewać będą wyjątkowe dźwięki muzyki organowej.
Już w najbliższy czwartek, 25 lipca 2024 roku, o godzinie 18:00,
 w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się prelekcja zatytułowana
 'Słowianie - Ludzie Słowa', którą poprowadzi Tomasz J. Kosiński. 
Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat 
pochodzenia i znaczenia nazw 'Słowianie' i 'Polacy'.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zaprasza 
wszystkich miłośników literatury na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu
 Książki, które odbędzie się w piątek, 26 lipca 2024 r. o godz. 13.30. 
Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o fascynującej 
książce 'Obok Julii' autorstwa Eustachego Rylskiego.

Kompleks Tężnia zaprasza na serię koncertów, które odbędą się na
 tarasie widokowym tężni solankowej w ramach cyklu Korona Park Muzyczna 
Tężnia. To idealne miejsce na spędzenie letnich wieczorów przy dźwiękach
 muzyki, relaksując się na leżakach i podziwiając zachód słońca.
W dniach 27 i 28 lipca 2024 roku Kompleks Tężni w Busku-Zdroju 
zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Targ Solny. To niezwykła okazja, aby 
zgłębić tajemnice soli, poznać jej różnorodne zastosowania oraz cieszyć 
się bogatym programem przygotowanym dla odwiedzających.

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-24 22:55:58

Antyki Krysztaly

Dodano: 2024-07-24 21:47:25

Murarz

Dodano: 2024-07-24 21:19:04

Przyjmę ziemie

Dodano: 2024-07-24 21:00:34

Adaptacja strychu

Dodano: 2024-07-24 20:57:14

Wykonam altanę

Dodano: 2024-07-24 20:57:14

Sprzedam mieszkanie.

Dodano: 2024-07-24 20:56:51

Kanapa i dwa fotele skóra!

Dodano: 2024-07-24 20:54:37

Przyjmę pracownika do warsztatu samochodowego

Dodano: 2024-07-24 20:49:10

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2024-07-24 20:38:44

Sprzedam Przepyszne Śliwki

Dodano: 2024-07-24 19:51:59

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-07-24 19:34:03

pralka bosch z suszarką

Dodano: 2024-07-24 19:16:39

Usługi remontowo budowlane

Dodano: 2024-07-24 17:39:48

Szukam pracy

Dodano: 2024-07-24 17:36:15

Amstafki

Nekrologi i kondolencje

Dodaj

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 lipca 2024r. w wieku 75 lat odszedł od Nas Kochany Mąż, Tatuś i Dziadziuś

Janusz Misiaszek

O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 lipca 2024r. opatrzony Świętymi Sakramentami zmarł przeżywszy 76 lat

Ryszard Kozieja

O czym zawiadamia pogrążona w smutku i żalu RODZINA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 lipca 2024r. w wieku 97 lat odszedł od Nas Kochany Tatuś, Dziadziuś i Pradziadziuś

Wacław Musiał

O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 lipca 2024r. opatrzona Świętymi Sakramentami zmarła przeżywszy 90 lat

Anna Gładyś

O czym zawiadamiają pogrążeni w smutku i żalu SYN, CÓRKA oraz RODZINA

Najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia Pawłowi Gładysiowi z powodu śmierci Mamy składa Zespół Redakcyjny portalu busko.com.pl

ŚP. Anna Gładyś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 14 lipca 2024r. zmarła przeżywszy 80 lat

Kazimiera Słonina

O czym zawiadamiają pogrążeni w smutku SYN z ŻONĄ, WNUCZKI i PRAWNUCZKI

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 lipca 2024r. w wieku 82 lat odszedł od Nas

Marian Ściubisz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 lipca 2024r. opatrzony Świętymi Sakramentami zmarł przeżywszy 83 lata

Henryk Kasza

O czym zawiadamiają pogrążeni w smutku i żalu ŻONA, SYN, SYNOWA, WNUKI, PRAWNUKI i RODZINA.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 września 2023r. w wieku 68 lat odszedł od Nas Kochany Brat i Wujek

Stefan Grabowski

O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

W dniu 11 lipca 2024r. w wieku 88 lat odeszła od Nas Opatrzona Świętymi Sakramentami Kochana Żona, Mama, Babcia i Prababcia

Danuta Markiewicz

O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 lipca 2024r. opatrzona Świętymi Sakramentami zmarła przeżywszy 96 lat

Helena Papier

O czym zawiadamia pogrążona w smutku i żalu RODZINA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 lipca 2024r. opatrzona Świętymi Sakramentami zmarła przeżywszy 88 lat NAJUKOCHAŃSZA MAMUSIA, BABCIA i PRABABCIA

Kazimiera Król

O czym zawiadamia pogrążona w smutki żalu RODZINA

W dniu 5 lipca 2024r. w wieku 65 lat odeszła od Nas Opatrzona Świętymi Sakramentami Kochana Córka, Mama, Babcia i Przyjaciółka

Małgorzata Markiewicz

O czy zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 lipca 2024r. opatrzony Świętymi Sakramentami zmarł przeżywszy 69 lat NAJUKOCHAŃSZY MĄŻ, WUJEK

Paweł Ozdoba

O czym zawiadamiają pogrążeni w smutku i żalu ŻONA i RODZINA

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 lipca 2024r. w wieku 65 lat odszedł od Nas Kochany Mąż, Tatuś, Dziadziuś i Brat

Roman Wdowiak

O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.