Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wakacje z WOT - finałem przysięga w Sandomierzu

Dodał: Marta Data: 2021-07-20 11:24:52 (czytane: 1608)

Dziś żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ,,Nurt"złożyli przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedziało ponad 50 żołnierzy. Uroczystość była finałem szkolenia podstawowego tzw. "szesnastki" w ramach programu "Wakacje z WOT".Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę  18 lipca 2021r. o godzinie 10:30 w Sandomierzu złożyli przysięgę wojskową. Z satysfakcją i dumą słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam !” wypowiedziało ponad pięćdziesięciu ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe.

 Zobacz

Zobacz

Większość ochotników to uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół średnich. Swój wolny czas postanowili wykorzystać na szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT” by zostać żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej . Pośród przysięgających żołnierzy są uczniowie min.  Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie.

Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to złoty środek na to aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń” – dodał dowódca 10. ŚBOT płk Piotr HAŁYS.

To już trzecia w tym roku przysięga Świętokrzyskich Terytorialsów. Natomiast pierwsza z udziałem rodzin przysięgających żołnierzy. Dzięki luzowaniu obostrzeń związanych z COVID-19  rodziny i przyjaciele przysięgających mogli towarzyszyć im w tym jakże ważnym wydarzeniu.

Zobacz

Zobacz

 Żołnierze 10 ŚBOT przed złożeniem przysięgi ukończyli intensywne szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które rozpoczyna cykl szkoleń w WOT. Potwierdzeniem ukończonego szkolenia był egzamin  - „pętla taktyczna”. Praktyczny sprawdzian umiejętności nabytych w czasie „szesnastki” Terytorialsi zdali w miniony piątek na poligonie w Nowej Dębie.

Jeśli zastanawiasz się czy wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, nie czekaj! Mamy dla ciebie przygotowane jeszcze dwa szkolenia podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Terminy „szesnastek” to: 14-29 sierpnia oraz 11-26 września.

Jeśli masz pytania dotyczące procesu powołania do służby w 10 ŚBOT kieruj je telefonicznie pod nr 792 186 461. Wszelkich informacji dot. procesu rekrutacji uzyskasz również poprzez odwiedzenie serwisu https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Zobacz

Zobacz

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

/Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

Reklama.

Tagi: Terytorialsi   Wojska Obrony Terytorialnej   Przysięga WOT  

Zobacz także

Podróż poza godzinami szczytu szansą na tańszy bilet na pociąg

Dodane: 2021-08-04 08:30 - Komentarze  (0)  czytane (468)

TAGI: PAP, Artykuł sponsorowanyKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.120.150

Caramel Johnson (2021-07-25 23:47:06)

Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

(2021-07-21 16:22:42)

A co będą Polsce przyrzekać sama przyrzeknij , jak nawet dobrych butów wojskowych nie dają , będzie bundeswera i już.

(2021-07-20 11:27:36)

część obecnych na tej uroczystości przysięgało już Ludowemu Wojsku Polskiemu. Pojutrze przysięgną Bundeswehrze. Krzywoprzysięstwo to dla nich jak bułka z masłem

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z prowadzonymi pracami na sieci...