Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Niedzielski: w przyszłym tygodniu prawdopodobnie do szczepień będą dopuszczeni 16- i 17-latkowie

Dodał: Marta Data: 2021-05-08 09:21:23 (czytane: 1956)

Rozważamy możliwość dopuszczenia do szczepień przeciw COVID-19 osób w wielu 16 i 17 lat, prawdopodobnie dopuścimy to w przyszłym tygodniu. Ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.Szef resortu zdrowia był pytany w piątek w TVN24, od kiedy będą szczepione w Polsce osoby poniżej 18 lat, bo szczepionka BioNTech/Pfizer została dopuszczona do stosowania u osób od 16 lat.

"Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiści mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia" – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dopytywany, czy oznacza to, że w przyszłym tygodniu do Narodowego Programu Szczepień zostaną dołączeni 16- i 17-latkowie, odparł: "Rozważamy w tej chwili taką możliwość, bo kończy się system rejestracji osób pełnoletnich i widzimy tutaj argumenty (...), ale też chcemy jeszcze podyskutować z Radą Medyczną, więc ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu" – powiedział minister zdrowia.

Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła ocenę stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 BioNTech/Pfizer u nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzję w sprawie szczepienia tej grupy nastolatków ogłosi w czerwcu.

(PAP)

Reklama.

Tagi: PAP   szczepienia   koronawirus   Covid-19

Zobacz także

Bezpłatna analiza składu ciała

Dodane: 2021-06-11 12:35 - Komentarze  (0)  czytane (639)

TAGI: badania , profilaktyka, nadwaga, walka z otyłościąKomentarze (15)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.21.182

(2021-05-11 02:29:23)

Niestety nie można dodać linku do źródła poniższego komentarza. Artkuł ukazał się w dorzeczy.pl, tytuł: Koronawirus: Laboratoryjny rodowód i elementy wirusa HIV?-----------------------------------------------francuski wirusolog wskazał, że genom koronawirusa opiera się na zwierzęcym modelu, ale zawiera dodane elementy wirusa HIV, a także inne elementy, jak np. fragmenty zarazków malarii. Pytany czy jest to wynik naturalnej mutacji, odpowiedział, że jest to owoc precyzyjnej zegarmistrzowskiej pracy wymagającej narzędzi molekularnych, dlatego ,,historia targu zwierzęcego jest ładnie brzmiącą legendą, ale jest niemożliwa – tzn. zupełnie nieprawdopodobna,,. Wysunął hipotezę, że najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem dlaczego dokonano takich zmian w wirusie są możliwe próby opracowania szczepionki na HIV, ale ostatecznie skończyło się na robocie „ucznia czarnoksiężnika”. Noblista uważa, że ,,zapomniano, że natura nie znosi byle czego, byle jakich sekwencji molekularnych. Moja hipoteza jest taka: natura eliminuje obce elementy z sekwencji koronawirusa, co potwierdzałaby spektakularna ilość mutacji, i stopniowa eliminacja elementów HIV, co widać w ostatnich danych z USA,,.

(2021-05-09 23:40:39)

Poniższe 9 moich komentarzy to zaledwie maleńka część materiałów, które posiadam. Od pół roku śledzę temat, czytam i oglądam to, co dotyczy Covid, szczepionek i tak zwanej pandemii. Proszę mi uwierzyć, ja nie czytam komentarzy, nie oglądam bzdetów. Oglądam i czytam wywiady, konferencje, wypowiedzi lekarzy - zakaźników, pulmunologów, wirusologów, oraz naukowców z całego świata. W telewizjach i oficjalnej propagandzie jest podawana tylko jedna strona medalu. Jest jeszcze druga strona. To co Wam podałem to ułamek tego, co czytałem, oglądałem, słuchałem. To są naprawdę poważne, żeby nie powiedzieć straszne rzeczy, a skutki tego wszystkiego mogą być opłakane dla zdrowia ludzi. Proszę Was, uwierzcie mi, bo ja nie mówię od siebie, tylko przekazuję to, co mówią lekarze i naukowcy - to nie są żarty. Ta tak zwana szczepionka to preparat genetyczny. To nie jest lekarstwo, które się ,,wypłuka,, z organizmu po 10-12 godzinach. Ten preparat wnika do jądra komórek, do DNA komórek. Tego nie da się usunąć z organizmu, a nawet jak po pewnym czasie nie będzie go już w ciele człowieka, to skutki genetyczne mogą pozostać nawet do końca życia. To nie jest typowa szczepionka, czyli kawałek lub cały uszkodzony wirus. To preparat genetyczny, to preparat wnikający do naszego DNA i kodujący go do wytwarzania białka S, na które organizm wytwarza przeciwciała. Mówiąc krótko: Preparat genetyczny (mRNA) zawarty w tym specyfiku, wnikając do naszego DNA powoduje wytwarzanie przez organizm czegoś, co potem organizm będzie sam zwalczał. Naprawdę to nie są żarty.

(2021-05-09 23:22:16)

Niestety nie można wstawić całego linku, bo komentarz nie da się wtedy opublikować. Trzeba usunąć początek czyli ,,wuwuw,,, ,,hateemel,, (pisownia celowa, bo komentarz nie pójdzie). Podany w tytule komentarza link trzeba zaznaczyć a następnie (kopiuj), a potem (wklej) w pasek wyszukiwarki i materiał będzie dostępny.

cda.pl/video/65408064b (2021-05-09 23:17:24)

COVID - SZOKUJĄCA PRAWDA O 'PANDEMII' - DR SIMONE GOLD (AFD)

cda.pl/video/1729846f2 (2021-05-09 23:15:25)

POLECAM! - Bardzo dobry film.

facebook.com/photo.php?fbid=109530277925686&set=p.109530277925686&type=3 (2021-05-09 23:12:24)

Tyle faktycznie zmarło na Covid !!!

ocenzurowane.pl/covid-19-fakty/ (2021-05-09 23:08:06)

W pełni przytoczone fakty dotyczące COVID-19, dostarczone przez ekspertów w tej dziedzinie, aby pomóc naszym czytelnikom dokonać realistycznej oceny ryzyka. Dane są regularne aktualizowane.

(2021-05-09 23:04:28)

Niestety nie można dodać linku do źródła poniższego komentarza. Artkuł ukazał się w dorzeczy.pl, tytuł: Koronawirus: Laboratoryjny rodowód i elementy wirusa HIV?

(2021-05-09 22:59:27)

Dyrektor generalny firmy Pfizer oznajmił, że prawdopodobnie będą wymagane coroczne lub regularne szczepienia przeciwko nowym wariantom COVID.Firma planuje także przedstawić we wrześniu zezwolenie na stosowanie preparatu w nagłych wypadkach u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.Szczepionka na koronawirusa wygenerowała 3,5 miliarda dolarów przychodu w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku - poinformowała firma we wtorek. Koncern spodziewa się 26 miliardów dolarów rocznych przychodów.źródło: Reuters / New York Times26 miliardów gwarantowanego przychodu co roku dla firmy można skwitować słowami „czego chcieć więcej”Idealny biznes plan:1. Rozpętanie pandemii2. Nakręcenie spirali strachu3. Wynalezienie i sprzedanie szczepionki

pollonus (2021-05-09 21:28:11)

O nie może być .. czyżby aż tak mało jest chętnych do wstrzyknięcia w swoje ciało produktu leczniczego wytwarzanego w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki HEK 293 oraz za pomocą technologii rekombinacji DNA? Ten produkt zawiera organizmy modyfikowane genetycznie GMO.Ja rozumiem ludzi starszych swoje przeżyli, większość ma dzieci i wnuki ale żeby dziś oddać przyszłość swoich dzieci w pazerne ręce polityków i koncernów faramceutycznych którzy zachęcają wszystkich do wzięcia w dobrowolnym udziale w eksperymencie medycznym to tak naprawdę współczesny ekstremizm. Żaden producent tych preparatów medycznych nie ukończyło badań dotyczących szkodliwego wpływu na reprodukcję nawet na zwierzętach!. To ja się pytam w jakim celu chce się podać ten preparat ludziom najmniej zagrożonym ciężkimi powikłaniami i śmiercią z powodu wirusa skoro nie ma wiedzy medycznej na płodność? Jak głęboko będzie penetrowane nasze DNA przez ten preparat? Jacy rodzice zafundują swoim dzieciom taką niewiadomą i się pod tym podpiszą? Skoro szczepionka jest taka bezpieczna według polityków to dlaczego nie wprowadzą ją do kalendarza obowiązkowych szczepień? Rodzicu włącz myślenie wyłącz telewizor!

wert (2021-05-09 17:28:52)

Dr Francis Boyle stwierdza, że w szczepionkach Pfizera jest HIV.PrisonPlanet.plPolska2020-12-13Nauka i technologiaOdnosząc się do najnowszych publikacji z Australii stwierdzających, że badani po podaniuszczepionki na koronawirusa "mieli fałszywie dodatnie wyniki testu na HIV", Dr Francis Boyle waudycji Alex Jones Show stwierdził, że w rzeczy samej szczepionki te zawierają HIV.DNA tego wirusa zostało dodane do koronawirusa z Wuhan, dlatego nawet sam odkrywca wirusaHIV Francuz dr Luc Montagnier musiał przyznać, iż wirus ten „mógł powstać tylko wlaboratorium”.Dr Francis Boyle stwierdza, że w szczepionkach Pfizera jest HIV:Ze względu na tą sytuację nawet główni lekarze francuscy, są głęboko sceptyczni co donajnowszych szczepionek na koronawirusa, a przede wszystkim wobec szczepionki mRNA Pfizera,która jak już wiadomo wywołuje bezpłodność i inne niebezpieczne reakcje.Jak podała gazeta lifesitenews.com"Profesor Eric Caumes wywołał medyczne trzęsienie ziemi,stwierdzając w środę wieczorem, że nigdy nie widział tylu niepożądanych skutków ubocznych popodaniu szczepionki, co po szczepionce Pfizera, który ma być od stycznia szerokorozpowszechniona we Francji."Dalej czytamy "Caumes mierzył swoje słowa, mówiąc: „Kiedy przeczytałem 53 strony, coś mnieuderzyło. Nigdy nie widziałem tak wysokiej częstotliwości zdarzeń niepożądanych w odniesieniudo szczepionki. Oprócz drobnych reakcji po wstrzyknięciu, takich jak miejscowe zaczerwienienie iból, inne działania niepożądane występują ze stosunkowo dużą częstością, zwłaszcza u młodychludzi i po drugiej dawce.„Weźmy na przykład gorączkę. Może wystąpić przejściowo po wstrzyknięciu; to jest bardzo częste.Ale tutaj 15,8% osób w wieku od 18 do 55 lat miało gorączkę 38 stopni Celsjusza lub wyższą wciągu siedmiu dni po drugim wstrzyknięciu. A 45 procent musiało przyjmować leki na gorączkę lubprzeciwbólowe. Kolejne 55 procent miało bóle głowy, a 62 procent było zmęczonych. Nie,naprawdę, to o wiele za dużo, być może jest z tym jakiś problem…” powiedział Caumes."Badanie na temat obecności HIV w koronawirusie z Wuhan:Dr Francis Boyle w audycji Alex Jones Show, który nie ma żadnych zobowiązań wobec przemysłuczy rządów stwierdził jasno, iż uważa, że w tych szczepionkach po prostu "podawano obywatelomHIV." DNA HIV zostało dodane do SARS podczas badań laboratoryjnych tym samym szczepionkite są rodzajem broni biologicznej.W Wielkiej Brytanii już zakazuje się podawać szczepionki na koronawirusa dzieciom, kobietom wciąży czy alergikom ze względu na bardzo wysoki stopień niepożądanych reakcji.Wydaje się, iż ta broń biologiczna zabija i uszkadza znacznie szerzej i szybciej niż twierdził to BillGates tak, iż rządy nie są w stanie tego ukrywać. Gates optował za kilkoma procentami uszkodzeń anawet śmierci, a tu szczepionki wykazują ponad 50% a nawet 60% prawdopodobieństwoniepożądanych reakcji poszczepiennych. Najwyraźniej twierdzenia Dr Francisa Boyle nie sąprzesadzone, iż mamy tu do czynienia z bronią biologiczną, która jest znacznie bardziejniebezpieczna niż sama choroba

facebook.com/photo.php?fbid=194289748793338&set=p.194289748793338&type=3 (2021-05-08 22:12:42)

OFICJALNE DANE MINISTERSTWA ZDROWIA!!! Na sam Covid, w okresie od 4 marca do 31 grudnia 2020 zmarło: - w przedziale wieku: 1-20 lat - 5 osób !!! O CZYM TU MOWA? CHCĄ SZCZEPIĆ DZIECI, Z POWODU 5 ZGONÓW W CIĄGU 9-U MIESIĘCY? LUDZIE, ZACZNIJCIE MYŚLEĆ!!! W ZAŁĄCZENIU ZDJĘCIE ORYGINALNEGO URZĘDOWEGO PISMA!!!

strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20210506/seszele-koronawirus-szczepionki?fbclid=IwAR3vlfEMbEDjNwkXf499YQ3D7Ut1NaD6W1cZ49mkpTOmoHbGxSqc29t80S8 (2021-05-08 22:02:29)

Kolejna fala zachorowań na koronawirusa na Seszelach mimo że 63% populacji zostało zaszczepione. LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY!!! OPRZYTOMNIJCIE I ZACZNIJCIE CZYTAĆ I MYŚLEĆ WŁASNYM ROZUMEM!

(2021-05-08 19:05:49)

Nawet oficjalna propaganda trąbiła już w tamtym roku, że dzieci praktycznie przechodzą bezobjawowo Covida. Teraz chce się szczepić dzieci? Czy politycy to ,,zbrodniarze,,, którzy powinni w przyszłości trafić przed sądy i trybunały? Czy ktoś się zastanowił nad konsekwencjami? Chcecie doprowadzić do chorób i do niepłodności? Poczytajcie o skutkach. Żaden mądry i świadomy rodzic nie powinien narażać własnego dziecka i poddawać go eksperymentowi medycznemu, polegającemu na podaniu preparatu, który jest w trakcie badań, gdzie zwykłe szczepionki (a ten preparat jest preparatem genetycznym, a osoba szczepiona jest poddawana terapii genowej) bada się średnio 8-10 lat.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Na Zamku Dersława Benefis Wojciecha Sochy

Zapraszamy sympatyków piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, muzyki z klimatem! W ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki...