Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Usłyszeli zarzuty dyscyplinarne

Dodał: Marta Data: 2019-10-15 09:31:58 (czytane: 5368)

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzone są postępowania dyscyplinarne w stosunku do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.Dotyczą one nieuprawnionego wykonania fotografii osobom będącym pod nadzorem Policji oraz udostępnienia ich przez komunikator internetowy.

Trzech policjantów usłyszało zarzuty dyscyplinarne przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej. W stosunku do dwóch funkcjonariuszy wszczęto procedurę zwolnienia ze służby w Policji. Aktualnie prowadzone są czynności procesowe. Jednocześnie trwa postępowanie prokuratorskie, a w wyjaśnienie całej sytuacji zaangażowani są policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Z uwagi na charakter sprawy oraz jej ciężar gatunkowy Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach przejął do dalszego prowadzenia wszczęte w buskiej jednostce czynności wyjaśniające.

W trakcie ich trwania ustalono, że dwóch funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo- interwencyjnego buskiej jednostki, wykonało prywatnym telefonem komórkowym fotografie osobom będącym pod nadzorem Policji, a następnie rozsyłało je innym funkcjonariuszom poprzez komunikator internetowy. Wobec policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne gdzie usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej oraz niedopełnienia obowiązków.

W dalszym ciągu trwają czynności wyjaśniające, a prokuratura prowadzi swoje odrębne postępowanie.

Rzecznik Prasowy
Nadkom. Kamil Tokarski

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Reklama.

Zobacz także

Rajd dla Haneczki - Fiatem 125p dookoła Polski - dziś w Busku-Zdroju!

Dodane: 2020-07-12 08:31 - Komentarze  (0)  czytane (491)

TAGI:Komentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.204

Jan (2019-10-18 06:58:57)

Pora przyjrzeć się pracy buskiego sądu rodzinnego. Niebawem o jego pracy tez będzie głośno. BARDZO GŁOŚNO.

Refleksja (2019-10-17 09:07:19)

Mimo wszystko za gruby kaliber kary,trochę pewnie pod publiczne i pod strachem,żeby przełożonym tych domyślam się,że młodych Policjantów ktoś czegoś nie zarzucił.Asekuruja się na wszelki wypadek,a chłopaków poprostu szkoda,jest cały wachlarz kar,nagan,wstrzymania awansów itp.

reflektus (2019-10-16 09:07:55)

Spoko nie szalejmy- trzeba pojeździć, pochodzić razem z policjantami, którzy chronią nas i bronią przed niebezpiecznym ale i pospolitym przestępcą,,zobaczyć co potrafi wyczyniać pijany awanturujący się mąż a i czasem i żonka.Co jakiś czas media wrzucają tematy nieprawidłowości w szeregach służb mundurowych . Dziś nabór do policji nie jest rzeczą łatwą marne wynagrodzenie wielka odpowiedzialność i konkurencja na rynku pracy. Ciągłe zmiany przepisów,dywanowe naloty mediów a także nadzoru prokuratorskiego i wewnętrznego powoduje frustracje i niechęć do zawodu,Oczywiście nie popieram publikacji zdjęć zatrzymanych poza zainteresowanym środowiskiem policyjnym ale w sytuacji gdy w areszcie przebywają oni prawie notorycznie to co tu ukrywać.Prawo jest prawem ale czy ten przypadek ma tylko jedno dno.Co robią Anonimowi Alkoholicy,liczne służby- Centra pomocy rodzinie, Co robi Kościół ,Rodziny inne organizacje społeczne. Kolejny temat to wachlarz kar czy od razu wyrzucić zabić a może przenieść do oddziałów Praskich w Warszawie tu i wielebny Kapelan powinien ruszyć swą tusze i mniej zajmować się polityką a takim problemom poświecić więcej czasu wszak to owieczki są i jedni i drudzy a nie koniecznie upadłe anioły. .

Brawo pollonus (2019-10-16 06:55:51)

Do policji przyjmują po znajomościach. (2019-10-15 22:51:28)

Tak było, jest i będzie.

(2019-10-15 21:33:33)

Problem jest w tym że niema chętnych do tej pracy . A zapotrzebowanie jest duże . Biorą co jest . Kiedyś była selekcja i to poważna , dziś to kabaret .

pollonus (2019-10-15 21:09:24)

Niestety Buska Policja nie ma dobrej passy. I chyba nie jest to tylko wina obecnego komendanta. Obserwując na przestrzeni kilkunastu lat to w tej formacji dzieje się coraz gorzej. Nie to żebym był specjalnie uprzedzony do służby mundurowej ale błędy rekrutacyjne są chyba największym "grzechem". Trafiają tam prawdopodobnie ludzie którzy nigdy nie powinni być przyodziani w mundury służby Rzeczypospolitej! Dzieje się taka dlatego że policja wśród służb ma według opinii publicznej ma najmniejsze zaufanie. Polacy najbardziej ufają - Państwowa Straż Pożarna, Wojsko Polskie. W Busku co trochę jakaś "Afera" i tak idąc od końca ostatnio poniżanie bezdomnych aresztantów, zgłoszenie mobbingu przez anonimowych funkcjonariuszy na komendanta policji w Busku sprawa świeża bo z 5 lipca tego roku o dziwo nagłośniona przez tą samą stację radiową- czyżby przypadek czy raczej ten sam informator? Czy aby problemy nie są byt szybko "zamiatane" pod dywan? Czy parcie na sukces nie spowodowały kuriozalnej sytuacji że w pewnej sprawie ranny "poważnie" funkcjonariusz na służbie cudownie ozdrowiał i po paru godzinach odbierał nagrodę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach a w dniu następnym z rąk Komendanta Głównego Policji w Warszawie czy przekaz informacji był właściwy ? Czy Buska Policja będzie profesjonalna oraz godna służby społeczeństwu? Czy w jej szeregi wstąpią ludzie dla których ważne są wartości Bóg Honor Ojczyzna? Czy będą to funkcjonariusze którzy z dumą będą nosili mundur i z podniesionym czołem codziennie będą patrzyli drugiemu człowiekowi prosto w oczy? Czy jest to możliwe? Przykro jest słuchać że nasze miasto znów jest na pierwszych stronach gazet i w wiadomościach radiowych ale pokazywane przez pryzmat bezmyślnego amatorskiego działania naszych "stróżów prawa" Miejmy nadzieję że odpowiednie służby skutecznie oczyszczą to środowisko i zostaną zatrudnione osoby które chcą przede wszystkim służyć pomocą a nie być "sędziami w sprawie"- czego wszystkim zainteresowanym uzdrowieniem tej chorej sytuacji z całego serca życzę.

Ubek (2019-10-15 16:53:10)

Niestety jest to bardzo dotkliwa kara,nieodwracalna,chwila głupoty i pod kapelusz,niestety w tych czasach nie ma drugiej szansy za takie coś.Kiedys dostali by karna dzielnie np Ww aPraga i by odpokutowali.Przykre.

do tego poniżej (2019-10-15 14:58:07)

Nic dodać nic ująć ale kary bardzo surowe i nie wiem czy nie za surowe ale za głupotę płaci się .Nie wolno ośmieszać Policji i sr... do własnego gniazda.

Ubek (2019-10-15 13:50:54)

Kur...w!dzieciarnia!!! Stracić na własne życzenie pracę,która pewnie była marzeniem od dziecka!!!Wstyd i hańba!!!

Piotr (2019-10-15 13:18:59)

Przeprowadzic postepowanie dyscyplinarne I kopa z policji na zielona trawke.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2 - już od dziś!

Po raz kolejny będziemy mogli świętować - powrót pysznych Żarciowozów. Przez 3 dni od 10 do 12 lipca 2020r. będzie naprawdę pysznie!...