Aktualności

Starosta Buski uprzejmie informuje, że wolnymi miejscami dysponują następujące szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Buski:

Informacja nt. wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski

Edycja: 2024-07-18 12:46 - Komentarze: ()  (odsłon: 1352)

Starosta Buski uprzejmie informuje, że wolnymi miejscami dysponują następujące szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Buski: więcej»

Plecaki szkolne Vans to połączenie niebanalnego designu i wysokiej funkcjonalności. Dzięki regulowanym szelkom, zapewniają komfort noszenia przez cały dzień, niezależnie od ilości książek czy akcesoriów, które ze sobą zabierasz.

Funkcjonalne i modne plecaki szkolne Vans

Edycja: 2024-07-18 09:02 - Komentarze: ()  (odsłon: 684)

Plecaki szkolne Vans to połączenie niebanalnego designu i wysokiej funkcjonalności. Dzięki regulowanym szelkom, zapewniają komfort noszenia przez cały dzień, niezależnie od ilości książek czy akcesoriów, które ze sobą zabierasz. więcej»

Ważnym wydarzeniem w historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju było przekazanie kolekcji Orzeł Biały w Tysiącleciu Państwa Polskiego w płaskorzeźbie autorstwa Pana Bogdana Orłowskiego.

Wyjątkowa kolekcja w buskim I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-07-11 10:37 - Komentarze: ()  (odsłon: 2702)

Ważnym wydarzeniem w historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju było przekazanie kolekcji 'Orzeł Biały w Tysiącleciu Państwa Polskiego w płaskorzeźbie' autorstwa Pana Bogdana Orłowskiego. więcej»

W bieżącym roku szkolnym do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło w wiosennej sesji maturalnej 471 tegorocznych absolwentów 5 ogólnodostępnych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski (w liceach - 240, a w technikach - 231 osób).

Wyniki matury w Powiecie Buskim powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej

Edycja: 2024-07-11 09:03 - Komentarze: ()  (odsłon: 2245)

W bieżącym roku szkolnym do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło w wiosennej sesji maturalnej 471 tegorocznych absolwentów 5 ogólnodostępnych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski (w liceach - 240, a w technikach - 231 osób). więcej»

REKLAMA
POZIOM 3 NOWOŚĆ! W Bristol Art.& Medical Spa Na dachu powstała strefa saun i kąpielisk termalnych z widokiem na Park. Przestrzeń wyposażona w strefę relaksu oraz bar może być wynajmowana na prywatne spotkania towarzyskie i biznesowe.

Bristol Art & Medical SPA

1 Maja 1. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: recepcja@bristolbusko.pl

www.bristolbusko.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

POZIOM 3 NOWOŚĆ! W Bristol Art.& Medical Spa Na dachu powstała strefa saun i kąpielisk termalnych z widokiem na Park. Przestrzeń wyposażona w strefę relaksu oraz bar może być wynajmowana na prywatne spotkania towarzyskie i biznesowe.

Kategorie: Restauracje / Hotele i pensjonaty /

Uprzejmie informujemy, że osoby, które zamierzają ubiegać się o przyjęcie do klasy pierwszej ogólnodostępnej szkoły ponadpodstawowej w Powiecie Buskim, a - z różnych przyczyn - nie złożyły wniosku o przyjęcie do szkoły mają jeszcze możliwość zarejestrowania się w systemie elektronicznego naboru w czasie tzw. okienka transferowego tylko do dnia 10 lipca 2024 r. do godziny 15.00.

10 lipca 2024 r. mija termin składania wniosków do szkół ponadpodstawowych

Edycja: 2024-07-10 09:00 - Komentarze: ()  (odsłon: 1695)

Uprzejmie informujemy, że osoby, które zamierzają ubiegać się o przyjęcie do klasy pierwszej ogólnodostępnej szkoły ponadpodstawowej w Powiecie Buskim, a - z różnych przyczyn - nie złożyły wniosku o przyjęcie do szkoły mają jeszcze możliwość zarejestrowania się w systemie elektronicznego naboru w czasie tzw. "okienka transferowego" tylko do dnia 10 lipca 2024 r. do godziny 15.00. więcej»

Z końcem czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno-Językowym Słoneczko. Pod hasłem Każdy koniec jest nowym początkiem... przedszkolaki, ich rodziny oraz kadra pedagogiczna podsumowali miniony rok edukacyjny i z radością powitali wakacje.

Witajcie w naszej bajce... Zakończenie roku w Przedszkolu Artystyczno-Językowym 'Słoneczko' (video)

Edycja: 2024-07-09 12:21 - Komentarze: ()  (odsłon: 1742)

Z końcem czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno-Językowym "Słoneczko". Pod hasłem "Każdy koniec jest nowym początkiem..." przedszkolaki, ich rodziny oraz kadra pedagogiczna podsumowali miniony rok edukacyjny i z radością powitali wakacje. więcej»

Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych; 10,4 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna. CKE opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej.

Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów

Edycja: 2024-07-09 10:48 - Komentarze: ()  (odsłon: 2416)

Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych; 10,4 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna. CKE opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej. więcej»

Każdego roku, pod koniec maja, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju obchodzi Dni Patrona Szkoły. Ten wyjątkowy czas, w których społeczność uczniowska angażuje się w rozmaite wydarzenia, staje się coroczną tradycją. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Patrona szkoły w tym roku, było umieszczenie na szczytowej ścianie napisu z nazwą szkoły.

Dni Patrona Szkoły w PSP nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-07-04 10:16 - Komentarze: ()  (odsłon: 1628)

Każdego roku, pod koniec maja, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju obchodzi Dni Patrona Szkoły. Ten wyjątkowy czas, w których społeczność uczniowska angażuje się w rozmaite wydarzenia, staje się coroczną tradycją. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Patrona szkoły w tym roku, było umieszczenie na szczytowej ścianie napisu z nazwą szkoły. więcej»

REKLAMA
Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje:     Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową,     Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe,     Pamiątki, Mapy.

Księgarnia HELIOS - dobra książka

Plac Zwycięstwa 25 ,I piętro. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: kontakt@ksiegarniabusko.pl

https://www.ksiegarniabusko.pl/

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

Księgarnia Helios w Busku-Zdroju oferuje: Beletrystykę, Literaturę popularno - naukową, Literaturę dla dzieci i młodzieży, Podręczniki szkolne, Artykuły szkolne i biurowe, Pamiątki, Mapy.

Kategorie: Sklepy / Księgarnie /

O prawdziwości tych słów mieli okazję przekonać się osobiście uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. 15 czerwca 30 uczniów ZST-I wróciło po dwutygodniowym pobycie w słonecznej stolicy hiszpańskiej Andaluzji.

ZST-I: Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły

Edycja: 2024-07-04 09:02 - Komentarze: ()  (odsłon: 1449)

O prawdziwości tych słów mieli okazję przekonać się osobiście uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. 15 czerwca 30 uczniów ZST-I wróciło po dwutygodniowym pobycie w słonecznej stolicy hiszpańskiej Andaluzji. więcej»

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali w skali kraju średnio 61 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki 52 proc. - podała w środę Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Edycja: 2024-07-03 13:08 - Komentarze: ()  (odsłon: 2065)

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali w skali kraju średnio 61 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki 52 proc. - podała w środę Centralna Komisja Egzaminacyjna. więcej»

W piątek, 28 czerwca na terenach zielonych Glinianki odbył się radosny festyn z okazji Dnia Rodziny, zorganizowany przez Publiczny Żłobek Malucholandia w Busku-Zdroju. Rodzice z dziećmi mogli wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w rozmaitych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Festyn z okazji 'Dnia Rodziny' ze żłobkiem Malucholandia (foto/wkrótce video)

Edycja: 2024-06-28 16:35 - Komentarze: ()  (odsłon: 2537)

W piątek, 28 czerwca na terenach zielonych "Glinianki" odbył się radosny festyn z okazji "Dnia Rodziny", zorganizowany przez Publiczny Żłobek "Malucholandia" w Busku-Zdroju. Rodzice z dziećmi mogli wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w rozmaitych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. więcej»

W ramach tegorocznego naboru chęć podjęcia nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski zadeklarowało dotychczas 472 kandydatów. Spośród wszystkich kandydatów ok. 80% to kandydaci z Powiatu Buskiego, natomiast ok. 20% to osoby spoza naszego Powiatu.

Pierwszy etap naboru kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dobiega końca

Edycja: 2024-06-25 13:01 - Komentarze: ()  (odsłon: 1109)

W ramach tegorocznego naboru chęć podjęcia nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski zadeklarowało dotychczas 472 kandydatów. Spośród wszystkich kandydatów ok. 80% to kandydaci z Powiatu Buskiego, natomiast ok. 20% to osoby spoza naszego Powiatu. więcej»

REKLAMA

To kompleks uzdrowiskowy, w którym korzystać można z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Zapraszamy na kuracje i pakiety lecznicze. Wykorzystujemy najsilniejszą na świecie wodę siarczkową, zabiegi z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii. Doświadczeni lekarze i rehabilitacji

Kategorie: Przychodnie i poradnie / Rehabilitacja /

Jak informowaliśmy w kwietniu bieżącego roku z inicjatywy profesora Macieja Radosza w historii I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju zapisuje się nowa karta. Tym razem zakończenie roku szkolnego uświetniło wręczenie Nagrody Janiny Czarneckiej Pani Jolancie Łukasik za doprowadzenie swojej uczennicy do tytułu Laureata LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Szczególne wyróżnienie w I LO w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-06-24 16:21 - Komentarze: ()  (odsłon: 3789)

Jak informowaliśmy w kwietniu bieżącego roku z inicjatywy profesora Macieja Radosza w historii I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju zapisuje się nowa karta. Tym razem zakończenie roku szkolnego uświetniło wręczenie Nagrody Janiny Czarneckiej Pani Jolancie Łukasik za doprowadzenie swojej uczennicy do tytułu Laureata LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. więcej»

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca, a w buskich szkołach odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelacje z uroczystych akademii.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w buskich szkołach (nowe foto)

Edycja: 2024-06-24 08:30 - Komentarze: ()  (odsłon: 7428)

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca, a w buskich szkołach odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelacje z uroczystych akademii. więcej»

W dniu 18 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów Szkół Branżowych przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty.

SOSW gospodarzem spotkania Rady Dyrektorów Szkół Branżowych (foto/wkrótce video)

Edycja: 2024-06-22 11:02 - Komentarze: ()  (odsłon: 1582)

W dniu 18 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów Szkół Branżowych przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty. więcej»

Festyn pn. Sport łączy pokolenia, to inicjatywa Stowarzyszenia Daj Dziecku Nadzieję oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Buskiego. Impreza z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna w środowisku lokalnym, o czym świadczy liczba przybyłych gości.

'Sport łączy pokolenia' - Festyn rodzinny pełen radości i integracji (foto/video)

Edycja: 2024-06-22 09:24 - Komentarze: ()  (odsłon: 2170)

Festyn pn. 'Sport łączy pokolenia', to inicjatywa Stowarzyszenia Daj Dziecku Nadzieję oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Buskiego. Impreza z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna w środowisku lokalnym, o czym świadczy liczba przybyłych gości. więcej»

REKLAMA
eltraKON Komputery - dyskretny profesjonalizm od 1991.
Sprzęt komputerowy oraz klimatyzacje, monitoring (CCTV), alarmy, kontrola dostępu, domofony, automatyka bram/szlabanów, sieci lokalne (LAN), TV zbiorcza – instalacje/wdrożenia/konserwacja/serwis… i nie tylko…

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: eltrakon@eltrakon.pl

eltrakon.pl

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

'eltraKON Komputery' - dyskretny profesjonalizm od 1991. Sprzęt komputerowy oraz klimatyzacje, monitoring (CCTV), alarmy, kontrola dostępu, domofony, automatyka bram/szlabanów, sieci lokalne (LAN), TV zbiorcza – instalacje/wdrożenia/konserwacja/serwis… i nie tylko…

Kategorie: Zabezpieczenia i alarmy / Komputery i oprogramowanie /

Uczniowie z klas czwartych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 odnieśli wielki sukces w Finale Wojewódzkim Trójboju Lekkoatletycznego Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się 18 czerwca w Rytwianach.

Uczniowie PSP nr 2 Mistrzami województwa w Trójboju Lekkoatletycznym

Edycja: 2024-06-21 16:39 - Komentarze: ()  (odsłon: 770)

Uczniowie z klas czwartych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 odnieśli wielki sukces w Finale Wojewódzkim Trójboju Lekkoatletycznego Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się 18 czerwca w Rytwianach. więcej»

Uprzejmie informujemy, że osoby, które zamierzają ubiegać się o przyjęcie do klasy pierwszej ogólnodostępnej szkoły ponadpodstawowej w Powiecie Buskim, a - z różnych przyczyn - nie złożyły wniosku o przyjęcie do szkoły w terminie do 19 czerwca br., mają jeszcze możliwość zarejestrowania się w systemie elektronicznego naboru w czasie tzw. okienka transferowego.

Uwaga! Kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski!

Edycja: 2024-06-21 14:00 - Komentarze: ()  (odsłon: 894)

Uprzejmie informujemy, że osoby, które zamierzają ubiegać się o przyjęcie do klasy pierwszej ogólnodostępnej szkoły ponadpodstawowej w Powiecie Buskim, a - z różnych przyczyn - nie złożyły wniosku o przyjęcie do szkoły w terminie do 19 czerwca br., mają jeszcze możliwość zarejestrowania się w systemie elektronicznego naboru w czasie tzw. "okienka transferowego". więcej»

W buskim magistracie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024. Wyróżnionych zostało 25 uczniów oraz 19 nauczycieli. Burmistrz Jerzy Szydłowski wraz z II Zastępcą Burmistrza Piotrem Kaczochą osobiście wręczyli dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody Burmistrza dla uczniów i nauczycieli z Gminy Busko-Zdrój

Edycja: 2024-06-21 12:40 - Komentarze: ()  (odsłon: 4745)

W buskim magistracie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024. Wyróżnionych zostało 25 uczniów oraz 19 nauczycieli. Burmistrz Jerzy Szydłowski wraz z II Zastępcą Burmistrza Piotrem Kaczochą osobiście wręczyli dyplomy oraz nagrody rzeczowe. więcej»

19 czerwca 2024 r. kończy się możliwość logowania do systemu naboru!

Uwaga! Kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych

Edycja: 2024-06-19 09:30 - Komentarze: ()  (odsłon: 2102)

19 czerwca 2024 r. kończy się możliwość logowania do systemu naboru! więcej»

REKLAMA
GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański oferuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, fizykoterapii, opieki pielęgniarskiej,treningu sportowego, terapii odchudzania.

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański

ul. Kusocińskiego 2A I-piętro. 28-100, Busko-Zdrój,

e-mail: adam-wolanski@wp.pl

http://wolanskirehabilitacja.pl/

zobacz na mapie

otwarte

pracujemy online

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański oferuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, fizykoterapii, opieki pielęgniarskiej,treningu sportowego, terapii odchudzania.

Kategorie: Gabinety masażu / Rehabilitacja /

Patronat

Patronat

Busko, powiat buski Wystawa 'Twarze ZAiKS-u'

W galerii Stradivarius przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury będzie można podziwiać wystawę "Twarze ZAiKS-u". Wystawa ta jest niezwykłą okazją do poznania portretów znaczących postaci polskiej kultury związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS.

Katalog firm: Edukacja i szkolnictwo

Edukacja, nauka, szkolnictwo, gimnazja, kursy, szkolenia, kursy językowe, kursy prawa jazdy, przedszkola, szkolenia komputerowe, szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły wyższe, żłobki

Reklama

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

więcej

Kursy językowe

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

więcej

Kursy prawa jazdy

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7

więcej

Kursy i szkolenia

Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

Pińczów, ul. Legionistów 26 A

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-24 22:55:58

Antyki Krysztaly

Dodano: 2024-07-24 21:47:25

Murarz

Dodano: 2024-07-24 21:19:04

Przyjmę ziemie

Dodano: 2024-07-24 21:00:34

Adaptacja strychu

Dodano: 2024-07-24 20:57:14

Wykonam altanę

Dodano: 2024-07-24 20:57:14

Sprzedam mieszkanie.

Dodano: 2024-07-24 20:56:51

Kanapa i dwa fotele skóra!

Dodano: 2024-07-24 20:54:37

Przyjmę pracownika do warsztatu samochodowego

Dodano: 2024-07-24 20:49:10

Mieszkanie do wynajęcia

Dodano: 2024-07-24 20:38:44

Sprzedam Przepyszne Śliwki

Dodano: 2024-07-24 19:51:59

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-07-24 19:34:03

pralka bosch z suszarką

Dodano: 2024-07-24 19:16:39

Usługi remontowo budowlane

Dodano: 2024-07-24 17:39:48

Szukam pracy

Dodano: 2024-07-24 17:36:15

Amstafki