Podsumowanie sportowej niedzieli w Busku

Dodał: Agnieszka Data: 2016-04-12 13:40:13 (czytane: 11989)

Za nami sportowa niedziela, podczas której rozegrane zostały trzy mecze - dwa w piłkę ręczną i jeden w piłkę nożną. MKS Zdrój ponownie wygrywa i awansuje w tabeli, HLB Buskowianka z wynikiem 29:22 pokonuje Piasta Skawinę, szczęście nie dopisało tylko szczypiornistom PMOS Busko-Zdrój.

W niedzielę 10 kwietnia 2016r. o godz. 10.00 rozpoczął się mecz pomiędzy PMOS Busko-Zdrój, a Vive Tauron Kielce II. Niestety zakończył się on porażką gospodarzy 13:15. Nasi prowadzili cały mecz, niestety w ostatnich 5 minutach wkradło się rozkojarzenie i goście odrobili 3-bramkową stratę, po czym wyszli na prowadzenie. W naszym zespole brakowało jednego z kluczowych graczy Michała Schabowskiego. Z dobrej strony zaprezentowali się bramkarz Piotr Miksiewicz oraz zawodnicy z pola: Bartosz Brudek i Miłosz Bączek.

W piątek 16 kwietnia o godz. 14.00 "młodzi" zagrają mecz w Kielcach z Vive. Jednak to spotkanie nie będzie już decydowało o awansie do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Dzięki ciężkiej pracy zawodników z trenerem Robertem Papajem na przestrzeni całego sezonu, mamy 2 miejsce w lidze, co gwarantuje nam udział w tych zawodach. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 13-15 maja w woj. podkarpackim, gdy tylko zostanie wyłoniony gospodarz turnieju, to zamieścimy szczegółowe informacje. Wielkie brawa dla całej drużyny.

Na murawę stadionu o godz. 14.00 wybiegli zawodnicy buskiego "Zdroju" oraz Unii Sędziszów. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego świetnie weszli w mecz i po niespełna 10 minutach prowadzili już dwa zero. W 2 minucie piłkę do bramki skierował Hubert Drej, a w 9 wynik ustalił Mateusz Dziubek. Po mocnym początku tempo trochę osłabło, a zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie umieli pokonać golkiperów. Wiosna dla naszych zawodników to pasmo sukcesów. Po 4 wygranych z rzędu wydostaliśmy się ze strefy spadkowej i pniemy się w górę tabeli. Oby tak dalej. Zapraszamy wszystkich kibiców już w sobotę do Staszowa, gdzie o godzinie 16.00 będziemy mierzyć siłę z Pogonią, która zajmuje 3 miejsce w tabeli.

MKS Busko-Zdrój zagrało w składzie: 1 Konrad Majcherczyk, 18 Norbert Kula (C), 8 Jakub Florczyk, 17 Paweł Bandura (84 20 Daniel Dulak), 2 Piotr Radwański, 5 Kamil Kosela, 10 Adam Imiela, 16 Mateusz Dziubek (72 7 Sebastian Krupa), 13 Filip Rogoziński, 15 Krystian Zaręba (77 6 Artur Ciepliński), 9 Hubert Drej (62 11 Piotr Rajca).

W ostatnim meczu dnia, piłkarze ręczni HLB Buskowianki podejmowali Piasta Skawinę. Już na rozgrzewce widać było koncentracje w szeregach HLB i chęć przełamania złej passy. Po pierwszym gwizdku mecz zaczął się od dobrych akcji z obu stron w ataku, jednak z każdą minutą "nasi" zaczęli grać coraz lepiej w obronie, a w ataku było dużo mniej błędów własnych i widać było progres w konstruowaniu akcji. W naszej bramce na wysokim poziomie bronił Filip Wiek i na pierwszą połowę schodziliśmy już z wynikiem 17:12. W drugiej części spotkania HLB starali się realizować założenia taktyczne, "nisko na nogach w obronie, przesuwamy wszyscy i przekazujemy koło" – podpowiadał trener Janusz Świętoń. Całą drugą połowę bronił Mateusz Grabowski, mający za sobą niegdyś grę w zespole juniorów Vive Tauron Kielce, popularny "Orbita" popisywał się świetnymi interwencjami i został wybrany na fanpagu drużyny www.facebook.com/kshandbalovebusko najlepszym zawodnikiem meczu. W zespole HLB w trakcie całego spotkania na wyróżnienie zasłużył rozgrywający Ernest Czaja. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem HLB Buskowianki 29:22. Gratulacje dla całej drużyny oraz podziękowania dla licznie zgromadzonych kibiców.

buskowianka001.JPG

HLB Buskowianka zagrała w składzie: 1 Mateusz Grabowski, 33 Filip Wiek, 6 Konrad Suchy (2 bramki), 7 Hubert Chorążek, 8 Marcin Obłąk (7), 9 Mateusz Trutkowski, 10 Sebastian Wójcik (2), 11 Marcin Szustak (6), 13 Ernest Czaja (1), 14 Sebastian Trutkowski (2), 15 Szymon Rewaj, 16 Marcin Piwowarski, 17 Hubert Nowak (3), 19 Karol Juszczyk (6), 21 Wojciech Kasza,

Końcówka sezonu zapowiada się bardzo ciekawie, 22 kwietnia o godz. 18:00 rozegrają mecz wyjazdowy w Skrzyszowie, a w niedziele 24 kwietnia o godz. 16:00 ostatni mecz z Krakowiakiem Kraków - w szczęśliwej dotychczas buskiej hali i miejmy nadzieje, że tak już zostanie. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

Autor: Mister X