Strona startowa

Wiadomości - Polityka

PiS Busko-Zdrój na Kongresie Wsi Polskiej w Wierzchosławicach (foto)

Dodał: Milena Data: 2016-11-27 12:25:42 (czytane: 10634)

13 listopada 2016 roku ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości złożyło kwiaty w mauzoleum Wincentego Witosa.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski
apankowski.pl,biuro, kancelaria doradztwa podatkowego, pankowski, księgowość

Królowej Jadwigi 6. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójNastępnie w atmosferze szacunku i refleksji delegacje wraz z zgromadzonymi przeszły z cmentarza w Wierzchosławicach do kościoła parafialnego w celu uczestniczenia we mszy świętej za pamięć twórców ruchu ludowego zlikwidowanego przez komunistów w latach 1947-1948. Tym sposobem, godnie rozpoczęła się w pobliskim Wojniczu Konwencja Wsi Polskiej zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwości, w której miała przyjemność uczestniczyć także reprezentacja powiatu buskiego na czele z Janem Bartosikiem.

pis_001.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w sposób bezpośredni podkreślił fakt, że jest prawdziwym kontynuatorem idei i działań ruchu ludowego – Wincentego Witosa i Stanisława Mikołajczyka, który to ruch w latach 1947-1948 został zniszczony przez komunistów. Polski ruch ludowy to jedna z najstarszych formacji politycznych Europy, obok narodowego i socjalistycznego.  Ruch odwoływał się w sposób bardzo znaczący do tradycji niepodległościowych, demokratycznych i chrześcijańskich, których to reprezentantem również jest właśnie Prawo i Sprawiedliwość.  W sposób znaczący, miał również wpływ, na wzrost świadomości narodowej, społecznej i politycznej mieszkańców wsi XX wieku.

Na podstawie powyższej definicji ruchu ludowego można zauważyć, że obok idei narodowych i piłsudczykowskich są te idee obecne w  programie Prawa i Sprawiedliwości, którego przesłanie i program odnosi się bezpośrednio w działaniu do tych uniwersalnych wartości.

pis_003.jpg

Jak co roku kilkanaście delegacji Prawa i Sprawiedliwości złożyło kwiaty i oddało hołd zmarłym. Również mieszkańcy Buska-Zdroju, w osobach Jana Bartosika, Adriana Szczerby oraz Andrzeja Ciężarkiewicza. Te cyklicznie co roku odbywające się uroczystości, to wielki ukłon szacunku do społeczności wiejskiej, która jest tak ważna dla zdrowia i rozwoju narodu. Swoje wiązanki złożyli także między innymi: premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, ministrowie: Krzysztof Jurgiel, Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele lokalnych władz i delegacji. Po krótkiej modlitwie nad duszami zmarłych, zgromadzeni uczestniczyli w mszy świętej w pobliskim kościele parafialnym.

pis_004.jpg

pis_005.jpg

Konwencja odbyła się w hali sportowej w Wojniczu. Pierwsza wystąpiła pani premier Beata Szydło. Z szczerym uśmiechem podziękowała rolnikom za wspieranie Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii wyborczej i za to, że dzięki wsi jej partia wygrała wybory. Jasno i wyraźnie stwierdziła, że polska wieś jest miejscem pielęgnowania polskości. To tu słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” są ciągle filarami codziennego życia i na każdym kroku to odczuwamy. „I każdy, kto zna i rozumie polską wieś, wie, jak wielki trud każdego dnia podejmujecie, by nam wszystkie Polakom zapewnić nie tylko dobrobyt, ale także tą gwarancję polskości, o którą teraz musimy się coraz bardziej upominać” – podkreśliła. „Siła i waga naszego państwa na mapie Europy i Świata zależy od wartości pielęgnowanych właśnie na wsi. Prawo i Sprawiedliwość podczas wyborów mówiło, że każdy człowiek powinien mieć równe szanse i musi być doceniony. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od zaprzysiężenia jest wierny tym zobowiązaniom”.

Pani Premier podkreślała, że wieś jest gwarancją polskości. Polska chce nowoczesnej, tradycyjnej i wiernej polskiej wsi. Zaznaczyła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce by wieś żyła wartościami, które właśnie tu są kultywowane od pokoleń: rodzina, ojczyzna, wiara, tradycja, ale również nowoczesność. W sposób konsekwentny są wprowadzane oczekiwane przez rolników zmiany. Przez okres pierwszego roku rządów, wprowadzane są rozwiązania strukturalne dla całego kraju, które nie pomijają terenów wiejskich. Zrównoważony rozwój kraju, ma na celu danie szans każdemu, kto chce z nich skorzystać. Mieszkańcy wsi zasługują na godne życie, są dla rządu najwyższym priorytetem. Na sam koniec swojego wystąpienia pani premier  Beata Szydło powiedziała, że „wieś to nie tylko rolnictwo, ale i szkoła, kultura, infrastruktura, służba zdrowia. To ogromne bogactwo, o którym musimy pamiętać i pielęgnować je. To nasza niezwykła wartość narodowa, unikatowa w skali Europy i świata. Musimy dbać o polską wieś jak o największy skarb”.

pis_006.jpg

Następnie głos zabrał Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Mówił, że PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Mówił, że jest to wielki honor i powód do dumy, ale także zobowiązanie. Dzięki zaufaniu mieszkańców wsi Prawo i Sprawiedliwość mogło wprowadzić do parlamentu wielu prawdziwych rolników. Od początku kampanii wyborczej działacze jednolicie podkreślali konieczność ochrony polskiej ziemi, by po polepszeniu sytuacji polskich rolników, to właśnie oni mogli poszerzać swoje gospodarstwa. Polska ziemia powinna zostać w polskich rękach. Ziemia to wartość którą trzeba chronić.

Podkreślił, że z tego powodu nastąpiła fala krytyki wobec rządu z innych obozów politycznych. „Lecz przecież faktem oczywistym jest, że dobry gospodarz chce powiększać swoją ojcowiznę, dba o nią, a nie myśli o tym, że będzie ją sprzedawał. Stąd nasze decyzje. Stąd także słuszna decyzja o powstrzymaniu sprzedaży ziemi państwowej a to ciągle jest 1,5 mln hektarów. To słuszna decyzja.” – przekonywał Jarosław Kaczyński. „Trzeba poczekać do momentu, gdy polska wieś, polscy rolnicy się wzbogacą i będą mogli tę ziemie kupować, bo ona musi być dla polskich rolników” oraz dodał, że „albo będziemy gospodarzami, albo będziemy niewolnikami”. Dla podkreślenia powyższych słów została wprowadzona od kwietnia ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Mówiąc o rolnikach i ich pracy, prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził: „praca na ziemi to misja”.

pis_007.jpg

Następnie głos zabrał minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, wykazując dobre działania swojego ministerstwa i rządu mające pozytywny wpływ na polską wieś. Pochwalił się, że „Polskie jabłka są już w tym miesiącu przygotowane do eksportu do Chin.” Poinformował o podpisaniu protokołu z CHRL normującego zakres stosowanych środków ochrony roślin. Rynek chiński jest chłonny a polska gospodarka jest świetnie przygotowana do eksportu jabłek. Odniósł się do przypadków ptasiej grypy w Europie, opisał sposób badania, utylizacji martwych ptaków, podkreślił czujność służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo inwentarza w gospodarstwach. Zaapelował do hodowców drobiu o izolowanie zwierząt od złych warunków zewnętrznych. Minister tak często brutalnie krytykowany przez PSL nie tylko swoją ciężka pracą i działaniami, ale i ich efektami, obronił wprowadzane przez siebie rozwiązania. Podkreślił, że PSL podające się za partię wsi, przez 8 lat tylko obiecywało a rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu jednego roku zrealizował prawie tyle co oni przez ostatnie tamte lata. Podkreślił, że najważniejsze zmiany będą w następnym roku, gdyż rząd poważnie podchodząc do swoich zadań, najpierw staranie przygotowuje ustawy przed ich realizacją. Następnym celem rządu w polityce rolnej to ustawa o ubezpieczeniu upraw i zwierząt, która jest już w parlamencie i wchodzi w życie od 1 stycznia 2017 roku. Porównał też rozwiązanie p. Sawickiego o łańcuchu żywnościowym do ustawy Prawa i Sprawiedliwości o przewadze kontraktowej – czyli pewnemu zabezpieczeniu dostaw. „Proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość rozwiązanie spowoduje wyrównanie pozycji rolników, producentów rolnych w hiper i super marketach. Ustawy o oznakowaniu żywności, funduszu odszkodowawczym, spółdzielniach rolników, również są w parlamencie. Całość ustaw składa się na całościowy pakiet dotyczący rolnika i poprawy dochodowości bo to wiąże się z tym, ze ta wartość dodana nie będzie przejmowana, jest praktycznie przyjęty, będzie funkcjonował od 1 stycznia” – wyliczał. Oszczędzanie i ograniczanie zatrudnienia ministerstwo zaczęło od siebie, na podstawie audytów zlikwidowano sztuczne stanowiska, wprowadzając znaczne oszczędności w instytucjach odpowiedzialnych za rolnictwo uzyskano ulepszenia jakości pracy urzędników a także realne oszczędności finansowe. Według zapowiedzi Krzysztofa Jurgiela od stycznia 2018 roku zacznie działać Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii. Celem jej powołania jest poprawa skuteczność nadzoru i zmniejszenie uciążliwości związanych z kontrolą dla małych i średnich firm. Minister zapowiedział likwidację Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości. Ich zadania przejmie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Natomiast funkcje płatnicze Agencji Rynku Rolnego zostaną przekazane do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


pis_008.jpg

Niezwykle merytoryczne i żywiołowe wystąpienie przedstawił prezes ARiMR Daniel Obajtek. Przedstawił budżet 25 mld zł, które są inwestowane bezpośrednio w rolników. Prosił o patriotyzm gospodarczy, o inwestowanie w kraju, kupowanie polskich produktów żywnościowych, polski sprzęt rolniczy, polskie środki  ochrony roślin. Zaapelował o budowę nie tylko rolnictwa, ale i przemysłu wokół rolnictwa. Bogacicie się, inwestujecie, nie robicie tego tylko dla siebie i swoich rodzin, robicie to dla Polski – powiedział prezes Obajtek. Prezes w podsumowaniu pracy Agencji mówił o oszczędnościach – koniec ze złotymi spinkami dla kierowników powiatowych, które to były rozdawane za  rządów PSL-u, system informatyczny który miał kosztować ponad 200 mln złotych został wykonany za 60 mln. Oszczędności zostały w części przeznaczone na zakup systemów i materiałów edukacyjnych dla wiejskich przedszkoli czy wyposażenie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Zaznaczył, że odchodząca ekipa w tym PSL pozostawiła nie przygotowany system informatyczny do decyzji przyznania środków finansowych, a obecny rząd wykonał to zaniedbanie wobec rolników w błyskawicznym tempie.

Rząd w sposób otwarty mówił o polskiej wsi. Jasno została określona 3% skala środków PKB przeznaczonych na rolnictwo. Powstanie jedna wspólna agencja rolna na bazie istniejących Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, części kompetencji placówek zajmujących się doradztwem rolniczym. Prawo i Sprawiedliwość zreformuje również zgodnie z zapowiedziami system bezpieczeństwa żywności.

Wsparcie otrzymają szkoły rolnicze, ochronie zostaną poddane rodzime gospodarstwa rolnicze i ziemia polskich rolników. Przygotowano ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne, pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo-logistyczne czy składy magazynowe. Ustawa wprowadza też nowe zasady prywatnego obrotu ziemią: może ją kupić tylko rolnik i to tylko w danej gminie.

pis_009.jpg

Ten plan strukturalny, kompleksowo traktujący wyrównanie szans ludności mieszkającej na wsi to prawdziwa, realna pomoc i wsparcie dla Polaków. Każde sołectwo, gmina i powiat będzie miało zapewniony rozwój u podstaw. Bo podstawą jest polska ziemia i ludzie w trudzie i poświęceniu ją uprawiający. To dzięki nim może powstać przemysł, mogą funkcjonować duże miasta. Należy w tym momencie podziękować rolnikom za ich pracę, prosząc o dalsze rozwijanie swojej działalności, obiecując wsparcie rządu w rozwoju i polepszaniu bytu ludności wiejskiej. Prawo i Sprawiedliwość głównie czynem a nie słowem realizuje intencje polskiego ruchu ludowego Wincentego Witosa – jest ich prawdziwym, duchowym i praktycznym spadkobiercą.

pis_010.jpg

Organizatorzy zadbali również o ciepły, zdrowy posiłek dla zebranych. W dużym, przylegającym do hali budynku rozstawiono wielką różnorodność stoisk regionalnych. Od zapachów i widoku smakowitych potraw, przygotowanych przez wspaniałe panie z kół gospodyń wiejskich apetyt rósł już w miarę patrzenia. Ludowe zespoły muzyczne wygrywały skoczne melodie, przyciągając do siebie zebranych. Nie brakło również miejsc z informacją rolniczą, o zdrowej żywności, czy materiałach na temat wdrażanych przez rząd ustaw.

pis_002.jpg


/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 21

Tagi: PiS   konger wsi polskiej   prawo i sprawiedliwość  

Zobacz także

XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2018-06-14 09:54 - Komentarze  (18)  czytane (2447)

TAGI: sesja, seja rady powiatu, rada powiatu, radaTelewizja

Ognisko na Zjeździe Absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju - okiem drona

Dzień Mamy i Taty u przedszkolaków z Przedszkola Nr 3

Busko-Zdrój: Mini Mundial 2018 - inauguracja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
więcej

Polityka

XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

W dniu 14 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15, odbędzie się XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju. więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!

Startuje wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE! Na odwiedzających czekają rabaty: do -55% na wszystko. Nie przegap takiej okazji!...