Nasza młodzież nie zawiodła na mistrzostwach świata w Niemczech!

Dodał: Milena Data: 2014-07-29 10:11:32 (czytane: 5688)

Pomyślne informacje dotarły z Kassel w Niemczech, gdzie w dniach 24 - 27 lipca 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Castingu. Reprezentanci naszego regionu zdobyli dla Polski 3 medale!
Junior Maciej Kuza z Buska-Zdroju (RWKS „Skish” Okręgu Kieleckiego PZW) zdobył indywidualnie srebrny medal w rzucie na odległość ciężarkiem 7,5 grama jednorącz uzyskując w kwalifikacjach 72,54 metra, a w finale 71,81 m. Maciej zdobył również srebrny medal w drużynie, startując w niej wspólnie z Łukaszem Sierocińskim z Warszawy, Patrykiem Żakowskim z Białegostoku i Olafem Michalikiem z Katowic. Zwyciężyli Czesi, a brązowe medale zdobyli reprezentanci gospodarzy.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata juniorów w Kassel w Niemczech.

W łącznej indywidualnej klasyfikacji mistrzostw tj. w 5-boju, Maciej Kuza zajął VIII miejsce.
Debiutująca na zawodach rangi mistrzowskiej Donata Żelazowska z Brodów (KW „Kiełb” Brody), zdobyła niespodziewanie brązowy medal w rzutach do tarczy arenberga. W kwalifikacjach uzyskała bardzo wysoki wynik 96 pkt na 100 możliwych do zdobycia i pewnie awansowała do finału. Stres związany z debiutem spowodował, że w finale uzyskała nieco gorszy rezultat (86 pkt), ale wystarczyło to do zdobycia upragnionego medalu.

W łącznej końcowej klasyfikacji mistrzostw Donata zajęła dobre VII miejsce. Gratulujemy obojgu naszych reprezentantów !!!