Strona startowa

Wiadomości - Handel

Jak uchronić się przed oszustwami z okazji Black Friday?

Dodał: Marta Data: 2021-11-23 09:07:55 (czytane: 602)

Black Friday to doskonała okazja do zrobienia zakupów ze względu na liczbę atrakcyjnych ofert i przecen, którymi sklepy starają się przyciągnąć do siebie klientów.Dokonując właściwych wyborów tego dnia, można zaopatrzyć się w prezenty świąteczne lub uzupełnić wyposażenie swojego domu o najbardziej pożądane gadżety. Niestety dzień ten jest również momentem w roku, kiedy to oszuści stosują różne sztuczki, aby wzbogacić się materialnie kosztem niczego nieświadomych kupujących. Czy istnieje sposób, aby się przed tym uchronić?

Zobacz

 Zachowaj czujność

Rozwój technologiczny sprawił, że zakupy bardzo często odbywają się za pośrednictwem platform internetowych. Również na stronach aukcyjnych pojawiają się liczne promocje i przeceny, dzięki którym istnieje szansa na kupno produktów po mocno zaniżonych cenach. Oszuści internetowi bardzo często wykorzystują takie okazje do tworzenia fałszywych ofert sprzedaży. W celu uniknięcia takich sytuacji warto dokonywać transakcji za pośrednictwem znanych i sprawdzonych serwisów, dzięki czemu można mieć gwarancję pewnego bezpieczeństwa dokonywanych zakupów. Możliwość zwrotu i zgłoszenie sprawy do odpowiedniego działu takiej witryny internetowej w wielu sytuacjach daje możliwość odzyskania pieniędzy za przedmiot, który nigdy nie został wysłany. Black Friday to zakupowe szaleństwo, podczas którego należy zachować pełną czujność. Dokonywanie transakcji za pośrednictwem wątpliwej jakości aplikacji to w większości przypadków prosta droga do tego, aby paść ofiarą oszustwa. Warto korzystać z ofert sklepów i sprzedawców, które cieszą się dużą popularnością – ryzyko otrzymania przedmiotu niezgodnego z opisem lub uszkodzonego jest w takich przypadkach minimalne.

Zwróć uwagę na formę płatności

W przypadku dokonywania transakcji za pośrednictwem portalu aukcyjnego warto wybrać tę formę płatności, która wymaga podania przez sprzedającego danych osobowych. Oszuści bardzo często pod pretekstem problemów technicznych lub nieznajomości procedur bankowych proszą o dokonanie przelewu na numer telefonu lub platformę PayPal. Działania takie są ryzykowne dla kupującego, ponieważ pieniądze zostają wysłane najczęściej na fałszywe dane, które wcześniej zostały skradzione. Korzystanie z klasycznych przelewów jest bezpieczniejsze, ze względu na fakt, że pieniądze te w razie problemów można odzyskać, zgłaszając podejrzane zachowanie do banku i aktywując odpowiednią procedurę.

Nie tylko płatności internetowe

Wiele sklepów stosuje praktyki zawyżania cen produktów w okresie poprzedzającym Black Friday, w celu oferowania takiego produktu kilka dni później w „promocyjnej” cenie. Takie działania skutecznie przyciągają klientów, którzy nie będąc świadomi realnej wartości produktu decydują się na szybki i nieprzemyślany zakup. W tym celu można skorzystać z jednej z kilku porównywarek internetowych, które monitorują cenę danego produktu na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Pozwala to na sprawdzenie tego, czy cena komputera lub smartfona została rzeczywiście obniżona o kilkadziesiąt procent, czy jest to tylko chwyt marketingowy. Jest to jeden z wielu powodów, który decyduje o tym, że zakupy nie powinny być przeprowadzane pod wpływem impulsu. Podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia, wymagają one rozwagi i zdrowego rozsądku – zwłaszcza w dniu, w którym w każdym sklepie pojawiają się „najlepsze okazje” i „super promocje”.

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

BLACK FRIDAY W SALONIE HOUSE !!!

Dodane: 2021-11-24 17:00 - Komentarze  (0)  czytane (97490)

TAGI: House, Wyprzedaż, Salon House Busko-ZdrójKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.205.167.104

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mikołajkowy Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Pierwszy weekend grudnia to przede wszystkim "Mikołajki". W naszej ściągawce podpowiadamy, gdzie w naszym regionie można spotkać...