Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Elżbieta Śliwa na Burmistrza Buska-Zdroju z poparciem Zjednoczonej Prawicy?

Dodał: Milena Data: 2018-07-30 05:43:33 (czytane: 16170)

W Busku-Zdroju odbyło się spotkanie, któremu przewodniczył poseł Michał Cieślak. Podczas spotkania Poseł zaprezentował kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych: Elżbietę Śliwę-kandydatkę na Burmistrza Busko-Zdrój, Macieja Gawina - kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego z list Prawa i Sprawiedliwości.W spotkaniu wzięli udział również członkowie niezależnego komitetu kandydatów do Rady Powiatu, byli także obecni radni miejscy, powiatowi: Piotr Wąsowicz, Jarosław Jaworski, Ludomir Leszczyński, Marek Rachuna, Zbigniew Surdel, Jacek Strzelecki oraz kandydaci na wójtów i burmistrzów w osobach: Artur Augustyn - Stopnica, Wiesław Krzak - Wiślica, Zbigniew Janik - Gnojno, Marek Kaczmarek - Tuczępy, Małgorzata Mierzwa - Pacanów.

Jak podkreślał poseł Michał Cieślak w gminach Solec-Zdrój i Nowy Korczyn jeszcze trwają rozmowy.

PiS.jpg

PiS1.jpg
 
Elżbieta Śliwa w kilku słowach omówiła jej Program dla Buska.
 
Busko-Zdrój potrzebuje nowej energii do działania i rozwoju - powiedziała Elżbieta Śliwa. Zasygnalizowała również, że istnieje potrzeba energiczniejszych decyzji w zakresie inwestycji i zarządzania miastem. Nowa linia kolejowa łącząca Centralny Port Komunikacyjny z Nowym Sączem przez Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów której realizację wywalczył Poseł Cieślak w Warszawie to szansa na wprowadzenie Buska na nowe tory rozwoju całego regionu.

Dzięki temu nastąpi nowa orientacja miasta na północ i południe, co stanie się wielką szansą dla mieszkańców.
 
Busko potrzebuje miejsc parkingowych lub centralnego parkingu – obecnie uzdrowiska rozbudowują się kosztem miejsc parkingowych, jakimi wcześniej dysponowały to sprawia, że pobyt kuracjuszy staje się coraz mniej komfortowy.

Musimy myśleć o przyszłości i budować zaplecze dla przyszłych pokoleń stwarzając im warunki mieszkaniowe - dlatego za duży błąd uważam wycofanie się miasta z programu mieszkanie plus.

Jest wiele obszarów wymagających działania, o których powiem podczas prezentacji mojego programu, ale wcześniej chce skonsultować je ze środowiskami naszego miasta, wyłonić zespół doradców ekspertów i autorytetów żeby wspólnie opracować akceptowalną dla wszystkich koncepcje rozwoju miasta.

Busko-Zdrój i jego walory zasługują na to, aby stać się perłą na światowej mapie miast, nie tylko uzdrowiskowych, ale przede wszystkim leczniczych - mamy wielu wspaniałych ambasadorów na świecie – trzeba to jedynie właściwie wykorzystać.

PiS2.jpg
Od lewej Elżbieta Śliwa, Poseł Michał Cieślak, Maciej Gawin

PiS3.jpg
 
Kim jest Elżbieta Śliwa:
Obecnie kieruje powiatową placówką KRUS w Busku-Zdroju, zawodowo zajmowała się finansami i księgowością: głównie w obszarze realizacji projektów unijnych oraz nadzorze, jako główna księgowa.

Busko-Zdrój to jej miasto rodzinne, tutaj dorastała i całe swoje życie zawodowe i rodzinne związała z Buskiem. W tym roku świętuje 52 urodziny. Wolny czas poświęca na domowe wypieki i ogród. Ma dwoje dorosłych dzieci i wnuki. Jej motto: "Kocham bliskich i szanuję ludzi".


Reklama.

Tagi: Elżbieta Śliwa   Zjednoczona Prawica    

Zobacz także

VI Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2019-03-21 09:45 - Komentarze  (0)  czytane (536)

TAGI: VI Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju , VI Sesja Rady PowiatuKomentarze (43)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.246.85

mruczuś (2018-08-26 11:43:05 - host: ***.59.18.26.bajtnetbusko.pl)

Xyz (2018-08-17 16:53:20 - host: ***f135.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Dobrze ,ze zrezygnowal MZ zanim cokolwiek powiedzial bo to bylby dopiero blamarz dla LSD

jerzy (2018-08-04 17:50:15 - host: ***n211.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Dosc tej bezczelnej wladzy ZSL. Ta wladza jak i jej urzednicy maja obywatela gminy gleboko w powazaniu. Sprubujcie Panstwo cos zalatwic w gminie od razu sa rzucane klody pod nogi.Burmistrz i jego pracownicy nie odpowiadaja na pisma do nich slane od kilku lat. Pan sikora widzi tylko WIDUCHOWE a Pan Mierzwa SZANIEC.Zobaczcie Panstwo ile za rzadow pana SIKORY przybylo urzednikow ktorzy siedza w biurach bez zajecia.

buskowianka (2018-08-01 23:10:29 - host: ***k192.neoplus.adsl.tpnet.pl)

O MÓJ BOŻE! To się nie dzieje naprawdę! Panie Gawin a ja tak wierzyłam kiedyś Panu.....a teraz...Elka Śliwa?!

a jak (2018-08-01 17:14:00 - host: ***a158.neoplus.adsl.tpnet.pl)

A ja pytam gdzie w Busku lub okolicach jest schron przeciwbombowy czy juz nikt nie dba o bezpieczeństwo publiczne na wypadek wojny przecież bunkier w takiej sytuacji jest potrzebny jak zwykle ta i wszyskie władze w busku maja to wszystko w dupie .A tak starszycie wojna z Rosją

do tej poniżęj (2018-08-01 11:47:32 - host: ***.59.18.26.bajtnetbusko.pl)

Nie skacz nie skacz bo się zesrasz,PSL był już przed wojną a ty kiedy urosłaś kiedy ci obrosła? Co ty chcesz rozpita-lać. Sikora zwycięży bo ma poparcie wszystkich zdrowo myślących wyborców w tym PSL i SLD. Popatrz na miasto popatrz na gminę wszędzie wre praca, warczą samochody,spycharki,brakuje do pracy ludzi. Sprowadza się naszych,bliskich sąsiadów z Ukrainy Białorusi i Litwy. Komuchy w koalicji rządzącej nie przeszkadzająnawet Pisowi choćby Piotrowicz i tysiące innych co włączyło się w nurt przemian.

Ola (2018-07-31 20:11:52 - host: ***f96.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Elu nareszcie nadchodzi koniec tych komuchów PSL rzpitolić to masz nasze poparcie. Ty ty ty i tylko ty możesz to zrobić dosyć kolesiostwa w Busku

Bożena (2018-07-30 10:36:26 - host: ***lic-gprs374884.centertel.pl)

Ma Pani moje poparcie, życze sukcesu. DOść lokalnych układów i panowania sikorek i Pslu

lola (2018-07-29 21:17:42 - host: ***x12.neoplus.adsl.tpnet.pl)

HymmmPana Sikorę jako człowieka bardzo szanuję, chociaż uważam, że pierwsze wybory wygrał z Panem Wąsowiczem tylko i włącznie dlatego, że miasto było w przebudowie i chwilowo Pan Wąsowicz przeniósł busy i autobusy (jeszcze wtedy) z poprzecznej w inne miejsce i zamknął kilka szkół ( co po dłuższym przemyśleniu było bardzo dobrym posunięciem, dzieci które uczą się w 5 osobowych klasach albo łączonych nie maja później lekko w gimnazjach gdzie klasy liczą np. 25 osób, a w mieście nawet takim jak Busko jest łatwiej o wszystko np. o pływalnie, lodowisko itp. ). wszyscy powinni wiedzieć, że nasze piękne małe miasteczko i jak ono teraz wygląda zawdzięczamy Panu Wasowiczowi bo to on sporządził plan rewitalizacji miasta starał się o pieniądze...Pan Sikora tylko dokończył dzieła. Publiczne wystąpienia Pana Sikory to traumatyczne przeżycia, na różnych radach dostępnych w Internecie On nie do końca rozumie treści zadawanych pytań. Narzęście ma dobrych doradców ..... miał szczęście, i to wszystko ...inne walory maja jego doradcy. Pani Śliwa Powodzenia .

ania (2018-07-29 17:41:23 - host: ***.146.198.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)

a ja się pytam co ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt !!!

Darek (2018-07-29 15:03:02 - host: ***lic-gprs374471.centertel.pl)

A jakie są te buskie realia -Znawców. Startują wszyscy a wygrywa Starosta. Na tronie gminnym obsadza swojego protegowanego. I tak już od dwudziestu lat. Poseł już raz koalicję zielonych pokonał, wykazał síę więc znajomością realiów. Teraz wszystko w rękach wyborców.

do Michał (2018-07-29 10:15:01 - host: ***.59.18.26.bajtnetbusko.pl)

Michale jestem zaskoczony nieznajomością buskich realiów Myślę,ze wyrwałeś się przed szyk:chyba ,że to balon próbny.TAK JAK TO BYWA W SPORCIE TO FAAAAAL START.

Zgadzam się z poprzedniczką (2018-07-29 07:30:43 - host: ***r-94-254-129-134.play-internet.pl)

Niby gdzie ten parking będzie? W rynku nie ma miejsca. Gmina raczej nie ma działek w centrum, LEPIEJ BYŁOBY UTWORZYĆ KOMUNIKACJĘ PODMIEJSKĄ.

Marysia (2018-07-29 00:11:53 - host: ***-31-0-44-1.dynamic.gprs.plus.pl)

Jezeli priorytetem jest centralny parking a nie rozbudowa infrastruktury sanatoryjnej czy spa to pogratulowac tylko takiego blamazu

Młode Badrzychowice (2018-07-28 23:41:36 - host: ***74.13.8)

Zbudujmy parking, zamknijmy sanatoria, spa, uzdrowisko - nie wiem kto Pani doradza, niech go Pani pogoni, czym prędzej bo ma Pani myślenie rodem z PRL i Funduszu Wczasów Pracowniczych, wpadka i totalna kompromitacja.Kompromitacja tym większa, że stoją za Panią ogryzki z PSL, bimbrownika z Biłgoraja, PO, Nowoczesna.Niech się Pani nie kompromituje, błagam.

* (2018-07-28 22:22:15 - host: ***7-252.dbsinternet.pl)

Chłopcy w krótkich porteczkach z piaskownicy wiedza, że "sikorce" i buskim układom nje dadzą rady i Wystawili "Kobitke" na pożarcie cwaniakom. Tak się nie robi panie pośle. Busko potrzebuje poważnych zmian na urzędzie bo zostajemy nadal w głębokim tyle za innymi. Zarówno burmistrz obecnie panujący jak i urzędnicy ratusza są bez wizji na przyszłośc, są pop[rostu beznadziejni na dzisiejsze czasy i potrzeby buskiego społeczeństwa. Grzeja stołki. Dla Buska jest potrzebny poważny menadżer, mający doświadczenie i umiejętności w zarządzaniu dużą aglomeracja- mimo, że my jesteśmy tylko powiatem...ale bardzo zaniedbanym. Kandydat nie może być tylko miły i sympatyczny. Szukajcie kandydatów wśród naszych buszczan a pracujących np. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy w Warszawie. Oni są i reformowalni i o innym myśleniu .LUDZIE.... Dokonajcie zmiany przyszłościowej.

ceny gazu znowu w górę... (2018-07-28 16:40:06 - host: ***7-251.dbsinternet.pl)

to są skutki kupowania gazu od Jankesów, Norwegów i z Kataru, ostatnio podrożał chlebuś, w przyszłym roku za masło zapłacimy 10 złotych, zapłacimy więcej za ogrzewanie. To jest właśnie sposób na walkę ze smogiem. I wcale nie jest prawdą, że przyczyną podwyżki są rosnące ceny gazu na świecie. W dodatku nikt nie chce ujawnić ile kosztuje amerykański skroplony gaz z łupków, ponoć jest droższy o połowę od ruskiego. W ciągu ostatnich dwóch lat podrożała żywność średnio o 30%.

Ola (2018-07-28 15:06:48 - host: ***r-94-254-136-143.play-internet.pl)

Brawo Pani Elu ma Pani mój głos. Już dość sikorek i innego ptactwa!!!!

Marcin (2018-07-28 13:14:53 - host: ***31-0-121-111.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)

Brawo rozwalcie w końcu ten układ bo ludzie są już zmęczeni tą koniczyną.

waldek (2018-07-27 16:07:01 - host: ***o198.neoplus.adsl.tpnet.pl)

wreszcie odpowiednia osoba na odpowiednie stanowisko .busko potrzebuje dobrego gospodarza !!!

maja (2018-07-27 16:03:57 - host: ***o198.neoplus.adsl.tpnet.pl)

brawo!!!najwyższy czas na zmianę życzę powodzenia Pani Elżbieto !!!!!

felek (2018-07-27 16:01:03 - host: ***114.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Bardzo dobra kandydatka, będę głosowac.

Rodowity (2018-07-27 13:22:10 - host: ***r-94-254-142-75.play-internet.pl)

To jej miasto rodzinne?Coś mało tych info.o kandydatce.

BNV (2018-07-27 11:55:04 - host: ***219.188.31)

Błagam zaproponujcie tez kogoś do Solca Zdroju. Ta miejscowość ma wielkie możliwości ale dopóki rządzi to "rodzinno-układowo-koleżeńskie" ugrupowanie peeselowskie to nic z tego nie będzie

kogo prawica popiera ? (2018-07-27 11:26:46 - host: ***pool4.dx4.pl)

Kogo wreszcie prawica popiera ??? Podobno prawica popiera Sikorę a druga prawica Śliwę. To kto w końcu jest z prawicy - zjednoczonej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski

Królowej Jadwigi 6, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe MPiT M. Plebańczyk - rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia

Ul. Batorego 1 (1 piętro, Dom Handlowo-Usługowy Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Spokojna - komfortowe pokoje do wynajęcia, kwatery, noclegi

Spokojna 3, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda

busko.com.pl poleca

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój zagra z GKS Ekom Invex Remedies Nowiny

W najbliższą sobotę, 23 marca 2019 r. Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój...

Charytatywny Turniej Futsalu w Busku-Zdroju

W niedzielę, 24 marca o godzinie 10.00 zapraszamy na Charytatywny...

Perfekta Dance Busko-Zdrój Mistrzem Polski! (foto/nowe video)

Perfekta Dance Busko-Zdrój, podczas Krajowych Mistrzostwach International...

156. rocznica Bitwy pod Grochowiskami

Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów...

Wicepremier Beata Szydło z wizytą w Busku-Zdroju (foto/video)

W piątek, 15 marca Wicepremier Beata Szydło odwiedziła województwo...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Ogłoszenia

Dodano: 2019-03-24 22:49:00

Ulotki roznoszenie

Dodano: 2019-03-24 22:38:38

Księgowość+JPK+zeznania

Dodano: 2019-03-24 22:27:22

Renault Grand Scenic LPG

Dodano: 2019-03-24 22:11:06

Prace magisterskie, licencjackie, zaliczeniowe

Dodano: 2019-03-24 21:40:39

sprzedam Seata Toledo

Dodano: 2019-03-24 17:49:08

wykonuje remonty i wykonczenia

Dodano: 2019-03-24 17:35:05

Skup Aut Osobowych i Dostawczych

Dodano: 2019-03-24 17:30:45

Wykonam prace zwiazane z ..

Dodano: 2019-03-24 16:36:57

Golf 3 *1300 zł *

Dodano: 2019-03-24 16:11:26

Ford Mondeo