Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

26. Finał WOŚP w Busku-Zdroju! Rekord -112 308,57 zł (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-01-18 09:01:02 (czytane: 8792)

To już 26 lat Wielka Orkiestra gra w Busku i nie tylko. Od kilku lat razem z nami grają Dobrowoda, Nowy Korczyn, Solec – Zdrój, Wiślica, Skotniki Dolne, Gnojno, Jarosławice, Zborów.Mała, „wielka” Dobrowoda grała już od rana, prym wiedli seniorzy rodu, którzy tłumnie pojawili się w murach szkoły. Efekt takiego spotkania był porażający – zebrana kwota– 9498,57 zł. Mimo zimowej aury, wolontariuszy jak i ludzi z otwartymi sercami nie brakowało. W Jarosławicach wolontariusze mogą poszczycić się niebagatelną ilością zebranych pieniędzy– 14 500,99 zł. W Nowym Korczynie, nie brakowało również sympatyków WOŚP. Tu weterani wolontariatu zebrali 8798,33 zł. Solec – Zdrój – miejscowość klimatyczna, uzdrowiskowa oraz Zborów zebrali kwotę – 11799,88 zł. Wiślica również dołączyła się do naszego rekordu, zebrała – 5320,05 zł. Z kolei Gnojno uzbierało – 4441,14 zł. Niewielkie Skotniki Dolne – 1889,03 zł

wosp036.jpg

A co działo się w Busku? Oj, działo się, działo.....
Rzesza wolontariuszy uzbrojonych w puszki, identyfikatory WOŚP, pełna nadziei na „wielką kasę” wyruszyła na podbój serc mieszkańców miasta. Nie straszna im była typowo zimowa aura, gdyż najważniejszy był cel – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla noworodków. Zaszczytną misję pełnili z uśmiechem na ustach, z życzliwym słowem, toteż mieszkańcy nie szczędzili funduszy, wręcz poszukiwali wolontariuszy, by wspomóc akcję.

Buskim wolontariuszom, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych udało się zebrać rekordową kwotę – 31426,56 zł. Oczywiście, w puszkach wszystkich wolontariuszy nie zbrakło obcej waluty m.in. dolarów, euro.

Sympatycy Wielkiej Orkiestry w popołudniowych godzinach tłumnie przybyli do BSCK, gdzie rozpoczęło się „wielkie liczenie”. Wolontariuszki – nauczycielki, buskich i wiślickich szkół (Anetta Okraj, Alicja Bezak, Beata Lewandowska, Małgorzata Gabryś, Grażyna Kopacz – Sowa, Małgorzata Pisarczyk, Izabela Andruszkiewicz, Agnieszka Boduszek), pracownicy niepedagogiczni tj, Agnieszka Dębska, Barbara Janik, Aneta Kwiatkowska oraz Katarzyna Kolarz, Mateusz Kolarz, Aleksandra Pisarczyk) przystąpili do działania, segregacji i liczenia pieniędzy wolontariuszy. Tym razem pracę usprawniały liczarki wypożyczone z Banku Spółdzielczego, dzięki wspaniałomyślności prezes buskiego oddziału Annie Karwat.

Wielką Orkiestrę wsparły buskie szkoły PSP nr1 Busko, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, które przygotowały wspaniałe wypieki oraz rękodzieło. Jak co roku stoisko buskiego Kopernika cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Samorząd uczniowski ZSP nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunami – Angeliką Bilewską i Izabelą Kasperek, a także I Buska Drużyna Wędrownicza im. Zdzisława Zemły wraz z opiekunką Iwoną Kąkol oraz liczną grupą wolontariuszy ze szkoły ponownie zagrali z WOŚP.

W tym roku razem z orkiestrą zagrał Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness, który przekazał smakowity piernik przygotowany przez zespół cukierników Restauracji Ponidzie oraz voucher na zabiegi i kolację. W akcję włączyło się także Koło Gospodyń wiejskich z Widuchowej z przew. Elżbietą Rasałą, piekarnia Żelawscy oraz Ośrodek Pomocy. Sanatorium Włókniarz (dyrektor Tadeusz Gryc) zasponsorował doskonały bigos. Właściciel Zamku Dersław (Paweł Piątek) jak co roku przygotował słynną zupę Jambalaya dla wolontariuszy, a p. Ania Sikora, właściciela hurtowni Sawa, zasponsorowała różnorodne słodkości.

W trakcie koncertu można było również zdobyć umiejętność udzielania pierwszej pomocy z Harcerską Grupą Ratowniczą pod kierunkiem Szymona Wójcika. Pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Busku – Zdroju, entuzjastycznie włączyli się do grania. Tym razem można było wykonać odciski palców.

W tegorocznym koncercie odbywającym się w BSCK prezentowały się szkoły z Buska i okolic, orkiestra dęta, szkoła tańca oraz mistrz Kyokushin Marek Parsek ze swoja grupą. Atrakcją koncertu była profesjonalnie prowadzona aukcja przez dyrektora BSCK Roberta Dąbala i skarbnika UMIG Artura Tokarza Pod młotek poszły prace artystyczne, szkło ozdobne, Vouchery na zabiegi rehabilitacyjne, kosmetyczne, kolacje, zabiegi pielęgnacyjne oraz wykonanie przeglądu technicznego samochodów, kurs udzielania pierwszej pomocy, jak również na przejażdżki motocyklowe. Nie zabrakło również orkiestrowych gadżetów.

Licytacja w czterech odsłonach przyniosła rekordowa sumę – 10440, 70 zł. W drugiej części koncertu odbył się niesamowity, energetyczny koncert zespołu RedBack. Koncert prowadziło dwoje młodych wolontariuszy Aleksandra Marciniec i Dawid Pajor, wspierani w trakcie aukcji przez Karolinę Kępę, Aleksandrę Pamułę, Nicole Kwolik oraz Igora Pakosińskiego.

wosp115.jpg

Orkiestra grała również na zewnątrz tak jak w ostatnich latach, a to za sprawa Klubu Motocyklowego Head Hunters, który proponował przejażdżki motocyklowe, dania z grilla.. W tym roku zadebiutowała grupa EDURO z Buska oferują przejażdżki quadami oraz przepyszną grochówkę.

Darczyńcy i sponsorzy WOŚP w Busku – Zdroju :
• Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, p. Waldemar Sikora,
• Anna Sikora – właścicielka hurtowni „Sawa”,
• Tadeusz Wrześniak – właściciel hurtowni szkła w Sielcu oraz Jerzy Cichecki
• Tadeusz Gryc – Z-ca dyrektora sanatorium „Włókniarz”,
• Paweł Piątek – właściciel restauracji „Dersław”,
• Klub Motocyklowy „Head Hunters”– prezes Dariusz Musiał,
• Grupa EDURO Busko
• Drukarnia „ Stemag” – Grzegorz i Piotr Wójcikiewicz,
• Wincenty Pelc – prezes Zarządu MKW „ZdrójMED”,
• Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness,
• Klinika zdrowia i urody Dorota Sagan
• Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Unia,
• Siłownia Bodymaniak,
• Firma Chronom – Cezary Molisak,
• Salon METAMORFOZA z Buska - Zdroju
• Motozbyt – Tadeusz Krzemiński
• Moto- Krzemiński -Tomasz Krzemiński
• „Cztery łapki” salon pielęgnacji psów i kotów
• Aneta Kucharczyk - Foltyn
• Daniel Piwowarczyk
• Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Busku – Zdroju
• Uczestnicy warsztatów plastycznych organizowanych przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Busku – Zdroju.

Organizatorzy WOŚP – Sztab SP 1, BSCK składają gorące podziękowania wszystkim ludziom gorącego serca dobrej woli, którzy kolejny raz wsparli akcję Jurka Owsiaka. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom ,ich opiekunom, którzy po raz 26 zagrali w WOŚP. Za koordynowanie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom – Komendzie Policji w Busku – Zdroju.

Organizatorzy: sztab – PSP nr1 w Busku- Zdroju: Anna Masłowska, Jadwiga Lewicka, Grażyna Kopacz –Sowa, Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój p. Waldemar Sikora.

Uzyskana kwota:112 308,57 to sukces nie jednej osoby , lecz wszystkich ludzi o wielkim sercu, którzy w tym roku entuzjastycznie włączyli się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspaniałe gorące serca, niegasnący entuzjazm dla dzieła pomocy dzieciom połączyły wszystkich uczestników 26. Finału WOŚP.


Reklama.

Zdjęć w galerii: 119

Tagi: 26. Finał WOŚP   WOŚP    

Zobacz także

Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku - Zdroju

Dodane: 2018-12-11 16:42 - Komentarze  (0)  czytane (249)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.41.66

mix (2018-01-20 14:04:43)

człowieku skocz se do szamba!

max (2018-01-19 10:29:47)

A,to czyli 50 tys trafi do dzieci a reszta napasie Owsika! Czemu nikt nie zwróci uwagi,że połowa pieniędzy jest kradziona dzieciom?

Telewizja

Stypendia dla dzieci i młodzieży z powiatu buskiego

Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej

Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój – Gwiazda Ruda Śląska - Wywiady

XV Forum Polsko-Rosyjskie w Busku-Zdroju

Smerfny Jubileusz!

Debata z kandydatem na wójta Andrzejem Kozerą w Chrobrzu

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sylwester 2018/2019. Imprezy sylwestrowe w Busku i regionie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, lokale, dyskoteki

Zabawa sylwestrowa to jedna z ważniejszych imprez w ciągu roku. Już dziś warto się do niej dobrze przygotować. Tylko dobrze zorganizowana...