Strona startowa

Wiadomości - Polityka

XLIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - Transmisja LIVE

Dodał: Marta Data: 2023-03-16 16:20:02 (czytane: 2866)

XLIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju, odbędzie się w dniu 17 marca 2023 roku (piątek) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 15. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE.Porządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji.

 2. Stwierdzenie quorum.

 3. Przyjęcie porządku obrad.

 4. Przyjęcie protokołu z XLIII Sesji Rady Powiatu.

 5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.

 6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2023 roku. (projekt uchwały)

 7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2023 roku. (projekt uchwały)

 8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr XLIII/430/2023 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 27 stycznia 2023 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2023 - 2030. (projekt uchwały)

 9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2023 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim. (projekt uchwały)

 10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie określenia jednostek budżetowych, źródeł dochodów gromadzonych na wydzielonym rachunku i ich przeznaczenia oraz sposobu i trybu sporządzania planów finansowych dla wydzielonych rachunków dochodów. (projekt uchwały)

 11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przyjęcia od Wojewody Świętokrzyskiego niektórych zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w latach 2023-2027. (projekt uchwały)

 12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. "Kompetentna kadra kluczem do sukcesu". (projekt uchwały)

 13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. "Zagraniczne praktyki - drogą do kariery 3". (projekt uchwały)

 14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. "Europo witaj - ZSTiO nadchodzi". (projekt uchwały)

 15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. "Geodeci i hotelarze na europejskim poziomie". (projekt uchwały)

 16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadania z zakresu kultury. (projekt uchwały)

 17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko - Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej. (projekt uchwały)

 18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec - Zdrój na realizację zadania z zakresu kultury. (projekt uchwały)

 19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury. (projekt uchwały)

 20. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Busko - Zdrój nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego. (projekt uchwały)

 21. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Pacanów nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego. (projekt uchwały)

 22. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju na okres 3 lat powierzchni użytkowej 24,08 m2 z przeznaczeniem pod działalność handlową - sklep spożywczo - przemysłowy. (projekt uchwały)

 23. Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Busku - Zdroju o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Buskiego za 2022 rok.

 24. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju o stanie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Buskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2022 rok.

 25. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku - Zdroju o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Buskiego za 2022 rok.

 26. Informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku - Zdroju na temat realizacji zadań w zakresie promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz o stanie bezrobocia w 2022 roku na terenie Powiatu Buskiego.

 27. Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju dotycząca zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2022/2023 (stan na dzień 06.02.2023 roku).

 28. Sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego za rok 2022 oraz sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Buskiego za rok 2022.

 29. Przyjęcie sprawozdań z działalności Komisji Rady Powiatu w Busku - Zdroju za 2022 rok (Komisji Rewizyjnej, Komisji Finansowo - Budżetowej, Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu, Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej, Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Komisji do spraw Bezrobocia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji).

 30. Zapoznanie z protokołem z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu w Busku - Zdroju w Powiatowym Zarządzie Dróg w Busku - Zdroju.

 31. Sprawy różne i wolne wnioski.

 32. Zamknięcie Sesji.

starostwo_logo_podpis.jpg

Reklama.

gal: 0

Tagi: sesja   powiat buski   Rada Powiatu  

Zobacz także

Bezpłatne porady prawne - dziś do godz. 17:00 (video)

Dodane: 2023-03-25 14:01 - Komentarze  (0)  czytane (1685)

TAGI: porady prawne, darmowa porada, prawnik, Busko-ZdrójKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.92.240

(2023-03-18 21:52:20)

W/g ciebie autorytet zależy od kasy?Dziwny sposób rozumowania.I całe szczęście dla dzieci że już nie uczysz.

Nauczyciel (2023-03-18 14:56:47)

Nauczyciel nigdy nie będzie autorytetem, dopóki będzie zarabiał tyle samo co sprzątaczka. W szkole zmarnowałem 9 lat młodości, liczenia od wypłaty do wypłaty...

Przemysław Czarnek : (2023-03-17 19:03:50)

W szkole autorytetem jest nauczyciel. Uczeń jest od słuchania nauczyciela. Nauczyciel jest od oceniania ucznia, a nie odwrotnie. To nie uczeń ma oceniać nauczyciela i to nie rodzic ma oceniać nauczyciela - zaznaczył.

śmieszne (2023-03-17 18:34:33)

ochrona prawna nauczyciela w tym watykańskim kondominium polega na tym, że nie można na wywiadówce w obecności wszystkich rodziców zwrócić tatusiowi albo mamusi uwagi na zachowanie gówniarza albo gówniary. Za to dozwolone jest nakładanie nauczycielowi kosza na głowę albo rzucanie w niego czym popadnie. Dopóki nie będzie możliwości przeniesienia gówniarza/ry z podstawówki do szkoły specjalnej to cały wysiłek na darmo. Mało tego to dyrektorzy szkół i pedagodzy boją się tatusiów i mamuś i nie korzystają z możliwości sądów rodzinnych i kuratorów.

Przemysław Czarnek : (2023-03-17 13:37:04)

Będziemy zmieniać status zawodowy nauczyciela. Nauczyciel na powrót ma się stać autorytetem dla ucznia i dla rodziców. Nie może być stawiany pod ścianą przez rodziców. W naszym programie jest ochrona prawna nauczycieli - podkreślił.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Bristol Art & Medical SPA

1 Maja 1, 28-100 Busko Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj bilet na występ Kabaretu K2 w Busku-Zdroju!
Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Do - 40% MID SEASON SALE w Salonie House!

Salon HOUSE w Busku-Zdroju zaprasza na WYPRZEDAŻ do -40% dla NIEJ...

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2023-03-25 13:27:55

Pani Szuka Pana - Ogłoszenie Prywatne

Dodano: 2023-03-25 13:19:05

Praca zdalna - tester (4000-7500 zł miesięcznie)

Dodano: 2023-03-25 13:14:26

Poznam Dyskretnego Faceta

Dodano: 2023-03-25 13:03:52

Praca zdalna - tester (4000-7500 zł miesięcznie)

Dodano: 2023-03-25 12:52:01

Psy rasy Amstaff

Dodano: 2023-03-25 12:47:30

słodka i urocza brunetka

Dodano: 2023-03-25 12:46:59

słodka i urocza brunetka

Dodano: 2023-03-25 12:40:31

BMW E36 diesel 150km.

Dodano: 2023-03-25 11:51:22

Pralnia dywanów

Dodano: 2023-03-25 10:10:56

Lokal do wynajęcia