Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Valerjan Romanovski pobił rekord Guinnessa!

Dodał: Marta Data: 2022-05-14 11:56:38 (czytane: 3672)

Zobacz

Valerjan Romanovski, w piątek w Krakowie pobił rekord Guinnessa. Mieszkaniec Buska-Zdroju pobił aktualny rekord świata w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem, który w 2013 roku ustanowił Oleksiy Gutsulyak.Ukrainiec spędził pod śnieżną pokrywą 60 minut i 8 sekund. Valerjan, ustanawiając nowy rekord, znacznie wyprzedził swojego poprzednika i wytrzymał pod śniegiem 1 godzinę 45 minut i 9 sekund.

Odwiedzający w piątek krakowską Halę EXPO, w której odbywają się targi Reha INNOVATIONS, mieli okazję podziwiać zmagania człowieka z zimnem. Na stoisku Valerjana Romanovskiego od rana trwały gorączkowe przygotowania do próby pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Rozstawiony dziecięcy basen wypełniono śniegiem, aby po godzinie 11 mógł wejść do niego Romanovski. Ubrany jedynie w kąpielówki przyszły rekordzista położył się na pokrywie śnieżnej liczącej około 50 cm, a następnie został zasypany ponad 70-centymetrową warstwą śniegu.

Zobacz

Aby pobić rekord Guinnessa, Valerjan musiał spędzić pod tą ciężką, śnieżną pierzyną ponad 60 minut i 8 sekund. Jednak Polak bynajmniej nie zamierzał iść na łatwiznę i tym, którzy w przyszłości będą chcieli pobić jego rekord zawiesił wysoko poprzeczkę. Nowy rekordzista, przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki - m.in. utworu „1944” Jamali - spędził pod śniegiem 1 godzinę 45 minut i 9 sekund.

Przez cały czas na miejscu parametry jego ciała i temperaturę monitorowały służby medyczne. Gdy ustanawianie rekordu Guinnessa dobiegło końca, rekordzista został odkopany ze śniegu i przeniesiony do namiotu medycznego, gdzie jego ciało było powoli ogrzewane. Nie będzie to jednak pierwszy rekord, który Valerjan zapisze na swoim koncie. W październiku zeszłego roku udało mu się pobić rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem. Przez ponad trzy godziny rekordzista zdołał przesiedzieć w skrzyni wypełnionej lodem po samą szyję. W swoim dorobku może popisać się również takimi mroźnymi rekordami jak 400-kilometrowa podróż rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze -50 stopni, czy spędzenie 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej -60 stopni.

Valerjan Romanovski urodził się w Gudelach koło Awiżeń, od 1992 roku mieszka w Polsce, w Busku-Zdroju. Jak możemy dowiedzieć się z jego mediów społecznościowych jest absolwentem SGGW. Wśród zapalonych miłośników zimna, morsowania i lodowych kąpieli jest uznawany za guru, a swoją wiedzę i doświadczenia potwierdza kolejnymi pobitymi rekordami. Wszelkie porady dla tych, którzy jak on, choć raz chcieliby zmierzyć się z przeszywającym zimnem, zapisał w swojej książce „Morsowanie. Jak świadomie obchodzić się z zimnem”. Publikacja trafiła do rąk czytelników w zeszłym roku. W 2019r. został laureatem wyróżnienia Buskowianin Roku.

(PAP Life)

Reklama.

gal: 0

Tagi: Valerjan Romanovski   rekord Guinnessa   Busko-Zdrój   Buskowianin

Zobacz także

X Zjazd Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju

Dodane: 2023-06-07 10:10 - Komentarze  (0)  czytane (12107)

TAGI: I LO, Liceum w Busku, zjazd absolwentów, Busko-ZdrójKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.77

Telewizja

Sanatorium mi?o?ci - spotkanie z uczestnikami programu

Sanatorium Mi?o?ci w Busku-Zdroju - konferencja prasowa

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku-Zdroju - cz??? oficjalna

Konferencja prasowa w Muzeum Regionalnym w Pi?czowie

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.2

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.1

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj bilet na występ Kabaretu K2 w Busku-Zdroju!
Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci...