Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Senior stracił 15 000 złotych

Dodał: Marta Data: 2023-05-24 12:27:02 (czytane: 1167)

Zobacz

Wszystko zaczęło się od wypełnienia formularza kontaktowego. Mieszkaniec Staszowa skuszony możliwością pomnożenia pieniędzy zainstalował program umożliwiający zdalną obsługę urządzenia. Zapewne mężczyzna nie przypuszczał, że właśnie wpadł w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania.Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przyszedł 92-letni mieszkaniec miasta, który zgłosił, że padł ofiarą oszustwa. W połowie maja podczas przeglądania Internetu znalazł ofertę pomnażania pieniędzy poprzez automatyczne kupowanie paliw i gazu po niskich cenach, a sprzedawania po wysokich. W kuszącej ofercie znajdował się formularz kontaktowy, który mężczyzna wypełnił.

Jeszcze tego samego dnia skontaktowała się z nim kobieta, która poinformowała, że następnego dnia z seniorem skontaktuje się manager finansowy. Tak też się stało. Na podany w formularzu numer telefonu zadzwonił mężczyzna narodowości Estońskiej, który studiował w Polsce, jednak obecnie przebywał w Anglii. Rozmówca wskazywał mężczyźnie strony internetowe, które miał otwierać, a następnie polecił, by ten zainstalował aplikację do zdalnej kontroli. Wówczas już manager śledził każdy ruch na telefonie swojego rozmówcy.

92- latek zalogował się do aplikacji za pośrednictwem, której wykonał pierwszy przelew w wysokości 2000 złotych. Aby uśpić czujność seniora rozmówca zaprezentował jak w przeciągu 15 minut uzyskał zysk w wysokości 10 dolarów, namawiał go również, aby wpłacił większą kwotę. Po zakończonej rozmowie pokrzywdzony doszedł do wniosku, że mógł paść ofiarą oszustwa.

Wówczas zadzwonił na infolinie banku unieważnił kartę płatniczą, zmienił także dane logowania. W dniu wczorajszym do seniora ponownie zatelefonował manager z wyrzutami, że inwestor nie odbierał telefonów. W trakcie rozmowy poinformowany został, że zarobił ponad 5000 dolarów. W celu przekazania zarobionych pieniędzy oszust prosił o podanie danych z karty płatniczej, bądź danych do logowania do konta bankowego, ponieważ zauważył, że na koncie były zmiany, a on ma trudności z autoryzacją. Zastrzegł również, by rozmówca pod żadnym pozorem nie logował się do banku i nie wykonywał transakcji.

92- latek popołudniem udał się do banku, tam dowiedział się, że z jego konta zostały wyprowadzone środki w wysokości ponad 13000 złotych. Inwestycja, która miała przynieść zyski spowodowała, że 92- latek stracił ponad 15000 złotych.

Źródło: KPP w Staszowie


Reklama.

gal: 0

Tagi: oszust   Staszów   policja w Staszowie  

Zobacz także

Narkotyki w plecaku 20-latka

Dodane: 2023-05-31 13:18 - Komentarze  (0)  czytane (629)

TAGI: Busko-Zdrój, policja, narkotyki, mefedronKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.251.94

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Sanatorium mi?o?ci - spotkanie z uczestnikami programu

Sanatorium Mi?o?ci w Busku-Zdroju - konferencja prasowa

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku-Zdroju - cz??? oficjalna

Konferencja prasowa w Muzeum Regionalnym w Pi?czowie

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.2

Studniówka 2023 Zespó? Szkó? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.1

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj bilet na występ Kabaretu K2 w Busku-Zdroju!
Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Otwarty konkurs wędkarski dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Starosta Buski, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju z okazji Dnia Dziecka...