Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rusza punkt szczepień drive-thru

Dodał: Marta Data: 2021-04-28 14:29:40 (czytane: 2059)

Ruszył pierwszy pilotażowy punkt szczepień drive-thru w województwie świętokrzyskim. Został utworzony przez żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej przy współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską w Kielcach. Zobacz

Na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim od 28 kwietnia ruszył pierwszy w województwie świętokrzyskim punkt szczepień metodą drive-thru. Oznacza to, że osoby posiadające aktywne e-skierowanie będą mogły się zaszczepić nie wysiadając z samochodu. W mobilnym punkcie żołnierze  pokierują i przeprowadzą osoby przez proces szczepienia. Samej iniekcji szczepionki dokona wykwalifikowany personel medyczny z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej  oraz żołnierze 10. ŚBOT. Działalność punktu szczepień zabezpiecza blisko 20 terytorialsów.

Po przyjętej szczepionce dla kierowców wyznaczone są miejsca parkingowe, w których odczekają obowiązkowo 20 min. Mobilny punkt szczepień drive-thru został przygotowany zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia oraz został certyfikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzisiaj wykonano  90 szczepień. Maksymalnie, każdego dnia w punkcie drive-thru może być szczepionych do 250 osób. Na szczepienie w tej formie można zapisać się przez bezpłatną infolinię pod numerem 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta.

Zobacz

 Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej każdego dnia są na pierwszej linii walki z COVID-19. Terytorialsi wspierają ponad 25 placówek medycznych, między innymi Świętokrzyski Szpital Tymczasowy, punkty szczepień oraz punkty pobierania wymazów. Powstały punkt szczepień drive-thru jest kolejnym obszarem wsparcia służb medycznych. Dodatkowo mobilne zespoły wymazowe pobierają badania we wskazanych placówkach w naszym regionie. Żołnierze również wspierają 7 stacji sanepidu, wykonują transporty żywności, wspierają Policjantów w kontroli przestrzegania kwarantanny. Każdego dnia w działaniu w walce z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 200 żołnierzy. Zaangażowanie zależy od potrzeb i sytuacji epidemicznej – żołnierze są zawsze gOTowi, zawsze blisko

Jak przygotować się na szczepienie w punkcie drive-thru:

Zapisz się na szczepienie w punkcie drive-thru przez jeden z poniższych kanałów:

 • kontakt telefoniczny z punktem drive-thru – na stronie gov.pl/szczepimysie zostanie opublikowana zakładka z dostępnymi punktami drive-thru i numerami telefonu do zapisów

 • rejestracje w punkcie drive-thru – punkty mogą wyodrębnić miejsca parkingowe dla pacjentów zapisujących się na szczepienie bezpośrednio na miejscu

 • bezpłatna infolinia pod numerem 989 (opcja dostępna od 26 kwietnia)

 • Internetowe Konto Pacjenta (opcja dostępna od 26 kwietnia)

Zobacz

Ważne informacje dla osób udających się na szczepienie:

 • Przed przyjazdem do punktu szczepień wydrukuj i wypełnij kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19.

 • Przyjedź do punktu szczepień ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, żebyś był na miejscu wcześniej.

 • Ustaw się w kolejce samochodów czekających przed stanowiskami szczepień. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.

 • Po otrzymaniu pozwolenia zaparkuj swój pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.

 • Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.

 • Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę.

 • Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w swoim pojeździe.

 • Po szczepieniu powoli i ostrożnie zaparkuj na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym.

 • Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.     

Zobacz

Ważne! Pamiętaj, abyś Ty i Twoi pasażerowie mieli zasłonięte usta i nos.

Przed przyjazdem do punktu wydrukuj i wypełnij kwestionariusz kwalifikacyjny. Na miejscu powinieneś pojawić się jedynie 10 minut wcześniej. Pamiętaj, żeby nie wychodzić z auta. Przed otworzeniem szyby zakryj usta i nos.

/Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt" /

Reklama.

Tagi: szczepienia   WOT   Terystorialsi   koronawirus

Zobacz także

Dawca z tatuażem – historia uratowanego życia

Dodane: 2021-05-08 12:45 - Komentarze  (2)  czytane (569)

TAGI: dawca szpiku, DKMSKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.173.209

polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-29/szczepieni-w-przychodni-w-chorzowie-dostawali-informacje-ze-to-eksperyment-medyczny/ (2021-05-01 19:32:39)

Pacjenci, którzy mieli zostać zaszczepieni preparatem firmy AstraZeneca w Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie otrzymywali do podpisu oświadczenia, że ,,świadomie biorą udział w eksperymencie medyczny,,.

Do poniżej (2021-04-29 15:32:55)

Zanim zaczniesz się wypowiadać, wypadałoby się zorientować w temacie, a jak się czegoś nie rozumie, to wypadałoby się najpierw zapytać, albo zamilknąć, by się nie kompromitować. Napisałem dłuższy komentarz w temacie szczepień. Nie mogłem go dodać, bo pojawiał się komunikat UŻYTO NIEDOZWOLONYCH WYRAZÓW, choć żadnych wulgarnych czy obraźliwych słów nie użyłem. Dlatego też napisałem komentarz o tym i ten komentarz akurat jak widzisz opublikował się. Dlaczego tamten komentarz o szczepieniach nie mogłem dodać i opublikować? Tego nie wiem, dlatego o to właśnie zapytałem. czy teraz wszystko jest już jasne?

(2021-04-29 11:29:48)

Ale logika, jak ktos pisze komentarz i pyta sie dlaczego nie moze dodac komentarza. Jak nie bylo internetu to tylko rodzina wiedziala ze jest sie innym a teraz niestety juz wszyscy

(2021-04-28 23:03:18)

Chciałem dodać komentarz, a tu się nie da, bo UŻYTO NIEDOZWOLONYCH WYRAZÓW. Wulgarnych słów nie pisałem, więc jakie to niedozwolone wyrazy są? Czy to prewencyjna cenzura jest? Dlaczego nie mogę dodać komentarza?

Włącż myślenie (2021-04-28 21:34:20)

Szczepcie się aż padniecie po tych pseudo szczepionkach durny narodzie. Zastrzyk i do piachu!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia - ostatnie 100 miejsc!

W ramach projektu: "Badam się - program profilaktyki raka jelita grubego" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, przebadaliśmy...