Podsumowanie sezony Klubu Sportowego 'Słoneczko'

Dodał: Marta Data: 2022-11-21 09:44:15 (czytane: 2754)

W niedzielne popołudnie, 20 listopada, w Sali Stradivarius Buskiego Samorządowego Centrum Kultury lekkoatleci Buskiego Słoneczka podsumowali 15 sezon działalności Klubu. W podsumowaniu uczestniczyli rodzice, zawodnicy oraz zaproszeni goście.

Podsumowanie rozpoczęło  się od  powitania przybyłych gości oraz przedstawienia prezentacji na temat działalności Klubu w mijającym sezonie. Uczestnicy spotkania mogli się z niej dowiedzieć, że mijający sezon był bardzo udany i owocny dla młodych zawodników.  Uczestniczyli oni w 19 zawodach  lekkoatletycznych na terenie całego na których zdobyli 62 miejsca na podium ( 31 złotych medali, 18 srebrnych,13 brązowych) w tym 21 medali Mistrzostw Województwa oraz 3 medale z zawodów ogólnopolskich .

Zobacz

Największym sukcesem w  tegorocznych zawodach był srebrny medal Gabrieli Parady podczas Ogólnopolskiego Finału LDK w Sieradzu w biegu na 600m z pobitym 10 letnim rekordem województwa oraz 7 wynikiem w historii Polski w jej kategorii wiekowej. Gabriela zdobyła również srebrny medal Gabrieli na Mistrzostwach Polski w biegach górskich, natomiast Wiktor Wróbel zdobył brązowy krążek na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łodzi w pchnięciu kulą.

Dużym sukcesem okazała się również organizacja dwóch imprez: XXI Bieg Zdrojowy oraz XV Gminne Biegi na których wzięło udział łącznie prawie 800 zawodników.

Zobacz

W klasyfikacji generalnej klubu zwyciężyła Gabriela Parada ( 584 pkt.) oraz Filip Podolski (351 pkt.)

Zobacz

W najmłodszych kategorii zwyciężyła Alicja Smak, druga była Maria Smak, a trzecia Lena Kwiatkowska. Ponadto wyróżnione zostały: Jagoda Kępińska, Nadia Bałabańska, Zuzanna Bałaga, Kinga Bałaga oraz Julia Nowak.

Zobacz

Wśród chłopców zwyciężył Jakub Zagnański, drugi był Mikołaj Musiał a trzeci Jakub Smak. Za godne reprezentowanie klubu wyróżniony został Jan Brzozowski.

Zobacz

W kategorii U12 zwyciężyła Gabriela Parada przed Blanką Sztuk oraz Klarą Grzesik. Wyróżnieni zostali Miłosz Bałaga oraz Oliwer Więcek.

Zobacz

W kategorii U14 zwyciężyła Kamila Bławat, a wyróżniona została Oliwia Ziętek. Wśród chłopców zwyciężył Damian Wróbel przed Kacprem Podolskim oraz Mateuszem Lechem.

W kategorii U16 i starsi w kategorii dziewcząt zwyciężyła Anna Kawecka, druga była Tatiana Parada, a trzecia Kaja Sztuk. Wyróżnione zostały: Magdalena Lech, Wiktoria Kwiatkowska oraz Izabela Sala.

Zobacz

Wśród chłopców zwyciężył Filip Podolski przed Wiktorem Wróblem i Wiktorem Gawlikiem, natomiast wyróżnieni zostali: Łukasz Koziarski, Łukasz Wróblewski i Jakub Kowalczyk.

Zobacz

Za wzorową frekwencję na treningach wyróżnione zostały 3 osoby- Blanka Sztuk (91% obecności), Gabriela Parada ( 89%) oraz Anna Kawecka (83 %).

Zobacz

Dekoracji zawodników dokonał Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pan Michał Maroński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Pan Robert Burchan, Dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Arkadiusz Kornaś, Pan Paweł Piątek, Pan Mateusz Piątek, oraz Pan Andrzej Szczepanik.

Nie zabrakło również podziękowań dla władz klubu. Z rąk Prezesa Klubu słodkie upominki otrzymali : Martyna Parada, Zofia Kawecka, Barbara Podolska, Małgorzata Sztuk, Anita Sala oraz Zdzisław Perepiczko. Natomiast zawodnicy oraz rodzice podziękowali trenerom Damianowi Satorowi oraz Zdzisławowi Perepiczko za trud włożonej pracy, wytrwałość, cierpliwość oraz wspaniałą atmosferę.

Zobacz

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, ufundowany przez PHU SAWA Anna Sikora i Włodzimierz Wróbel oraz Restauracje Cynamonowa Paweł Piątek i Mateusz Piątek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wspierają działalność klubu. Dzięki Państwu nasze dzieci i młodzież realizują się w sportowym hobby i rozwijają swoje pasje.