Najlepsi sportowcy nagrodzeni - Gala Sportu 2022 (foto/nowe video)
Dodał: Marta Data: 2023-01-03 10:15:39 (czytane: 10317)
W rozgrywkach sportowych w ramach Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego o tytuł „Najlepsi w sporcie” w roku szkolnym 2021/2022 poszczególne szkoły zajęły następujące miejsca:
III miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują ex aequo
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
- Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku – Zdroju.
II miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju
Reprezentacja Dziewcząt Zespołu Szkół Ponadpodstawowych otrzymuje puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca dla najlepszej drużyny dziewcząt.
I miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje
- I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju
Szkoła otrzymuje ponadto Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca dla Reprezentacji Chłopców oraz ex aequo (z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych) I miejsca dla Reprezentacji Dziewcząt.
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej za osiągnięcia w dyscyplinie BOKS
otrzymali zawodnicy i trenerzy Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego RING.
Nagrody wręczył zawodnikom Starosta Buski w dniu 6 listopada 2022 r. podczas Gali Boksu Olimpijskiego im. Józefa Grudnia - Świętokrzyskie vs Lubelskie".
Nagrody otrzymali zawodnicy:
Kornelia Kwarciana
Maja Kędzierska
Kacper Wiśniewski
Bartłomiej Bernat
Bartosz Rasiński
Wiktor Skiba
orz trenerzy:
Paweł Karolczak
Patryk Głuch
Zdzisław Patalita
Damian Kaszuba
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej w dyscyplinie TANIEC
na wniosek Stanisława Klimczaka Wicestarosty Buskiego otrzymuje:
Lena Matuszewska mistrzyni świata Federacji IDO World Championship
na wniosek Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju otrzymuje:
Lena Nowocień mistrzyni świata Federacji IDO World Championship
na wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego Perfekta otrzymuje:
Zuzanna Pyrz wielokrotna złota i srebrna medalistka mistrzostw Polski
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Jerzego Kolarza Starosty Buskiego oraz Buskiego Klubu Sportowego Słoneczko w dyscyplinie LEKKOATLETYKA otrzymują zawodnicy:
Jakub Zagnański
Wiktor Gawlik
Jakub Kowalczyk
Blanka Sztuk
Kaja Sztuk
Tatiana Parada
Anna Kawecka
Gabriela Parada
Wiktor Wróbel
Damian Wróbel
Magdalena Lech
Filip Podolski
Kacper Podolski
Kamila Bławat
Maria Smak
Alicja Smak
oraz trenerzy
Damian Sator
Zdzisław Perepiczko
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej w dyscyplinie BILARD
na wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego MIŁEK Wiślica otrzymują zawodnicy:
Dominika Pawełczyk Mistrzyni Europy,
Dominika otrzymała ponadto Nagrodę za promocję Powiatu Buskiego za reprezentowanie Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów w Bilard w Puerto Rico gdzie zdobyła wysokie 5 miejsce
Martyna Matjas srebrna medalistka mistrzostw Polski
Szymon Gaweł brązowy medalista mistrzostw Polski
Adam Drechnowicz
Wojciech Prażuch
Daniel Pszczoła
Gabriela Gaweł
Kinga Okopień
Bartosz Góra
oraz trenerzy
Przemysław Domagała
Szczepan Sekuła
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Pana Grzegorza Wojciechowskiego Powiatowego Koordynatora Sportu za osiągnięcia w dyscyplinie WĘDKARSTWO RZUTOWE otrzymują zawodnicy:
Karolina Kolarz Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski
Natalia Kolarz srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz wicemistrzyni Polski
Jacek Kuza brązowy medalista Mistrzostw Świata oraz mistrz Polski
Maciej Kuza brązowy medalista Mistrzostw Świata
Renata Kuza Mistrzyni Polski
Antoni Wilkus
Filip Wilkus
Mateusz Molisak
Nagrodę Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Pana Grzegorza Wojciechowskiego Powiatowego Koordynatora Sportu za osiągnięcia w dyscyplinie ARMWRESTLING otrzymuje:
Przemysław Ciba Złoty medalista Pucharu Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Klubu Sportowego Handbalove za osiągnięcia w dyscyplinie PIŁKA RĘCZNA otrzymują zawodnicy:
Sebastian Trutkowski
Michał Kwieciński
Kamil Maj
Jakub Zawarczyński
Filip Jastrząb
Marcin Szustak
Maciej Grzyb
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Jerzego Kolarza Starosty Buskiego oraz Klubu Karate Kyokushin za osiągnięcia w dyscyplinie KARATE otrzymują zawodnicy:
Dominik Kasza Wicemistrz Polski
Igor Boduszek
Bartosz Nowak
Daniel Nowak
oraz trener Marek Prasek
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego UNIA za osiągnięcia w dyscyplinie PŁYWANIE otrzymują zawodnicy:
Maja Arabska
Weronika Kuc
Zuzanna Szybajło
Filip Schabowski
Mikołaj Przodo
Mieszko Papier
oraz trenerzy
Michał Majewski
Adrian Szumilas
Rajmund Paw
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej na wniosek Amatorskiego Klubu Sportowego 1947 Busko - Zdrój za osiągnięcia w dyscyplinie PIŁKA NOŻNA otrzymują zawodnicy:
Michał Sikora
Antoni Fodymski
Aleksandra Wysocka
Bartłomiej Molęda
oraz trenerzy
Tomasz Batorski
Rafał Prędki
Wszystkim nagrodzonym Sportowcom i Trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Zapraszamy na fotorelację z wręczenia nagród i pucharów, materiał video wkrótce.
Zdjęcia: Jarosław Kruk
/red/
Reklama
REKLAMA
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.227.191.136