Kolejny historyczny sukces pięściarzy z Buska-Zdroju!

Dodał: Marta Data: 2023-03-01 10:02:53 (czytane: 4072)

W dniach 25-26 lipca w ostrowieckiej hali rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie. Udział brało ponad stu zawodników z jedenastu klubów. Dla zawodników z BMUKS "Ring" Busko-Zdrój była to pierwsza ważna impreza sportowa w tym roku.

Wyselekcjonowano jedenastu reprezentantów z których tylko jeden Maksymilian Karcz niestety nie miał przeciwnika w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Wszyscy pozostali zawodnicy toczyli walki w sobotę i niedzielę. Trenerzy w składzie Zdzisław Patalita, Paweł Karolczak i Damian Kaszuba przygotowywali zawodników od początku roku wraz z ciężkim obozem w trakcie ferii. Praca trenerów i przede wszystkim ogromne zaangażowanie zawodników przyniosło ogromne efekty, a to dlatego że wszyscy buscy pięściarze walczyli w finałach swoich kategorii.

Na dziesięciu reprezentantów siedmioro  zdobyło tytuł Mistrza Okręgu i złoty medal a trzech tytuł Wicemistrza i srebrny medal. Jeszcze nigdy w historii klubu nie było takiego sukcesu na tzw. "okręgach".