Ile kosztuje postawienie sklepu internetowego?

Dodał: Marta Data: 2023-04-03 13:33:01 (czytane: 3517)

Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce, co potwierdzają liczby - według raportu Gemius już nawet 77% internautów kupuje w sieci. Nie dziwi więc, że za potencjalnymi klientami podążają do Internetu przedsiębiorcy z różnych branż, którzy liczą na zwiększenie zysków. Ty również chcesz zacząć sprzedawać online, ale obawiasz się dużych wydatków?

Przeczytaj i przekonaj się, ile kosztuje postawienie sklepu internetowego. Sprawdź, jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę i co zrobić, aby nie przepalić budżetu.  

Zobacz

Czy opłaca się założyć sklep internetowy?

Prowadzisz sklep stacjonarny? E-handel to naturalny kierunek rozwoju Twojego biznesu. Dopiero planujesz rozpocząć działalność w sieci? Sprzedając online, możesz łatwo dotrzeć do osób zainteresowanych Twoją ofertą. W e-commerce każdy sprzedawca może pozyskać nowych klientów kupujących w sieci (których liczba od lat nie maleje) i zdobyć rozpoznawalność.

Aby skutecznie odpowiedzieć na wyzwania rynku, zmieniające się nawyki konsumentów i działania konkurencji, musisz założyć własny sklep internetowy. Dzięki niemu Twój asortyment będzie dostępny całodobowo, dotrzesz do szerszego grona odbiorców, zbudujesz relacje z klientami i zaczniesz działać wielokanałowo.

Mnóstwo korzyści to jedno, a konieczność zainwestowania czasu i pieniędzy to drugie. Wydaje Ci się, że postawienie e-sklepu nie generuje dużych wydatków, bo handel odbywa się w sieci? A może wręcz przeciwnie boisz się wysokich cen związanych z założeniem witryny i późniejszej obsługi? Przekonaj się więc, czy stać Cię na prowadzenie handlu internetowego. Już teraz możesz też zamówić darmową wycenę na stronie https://wenet.pl/oferta/sklepy-internetowe.

Jakie są koszty postawienia sklepu online?

Wiesz już, że sprzedaż online jest opłacalna, ale możesz nadal zastanawiać się, ile wydasz na założenie sklepu internetowego. Weź więc pod uwagę, że ostateczny koszt zależy od wielu czynników, a duży wpływ na rozmiar inwestycji ma sama witryna, a dokładnie jej specyfikacja, wielkość czy zastosowane funkcjonalności.

Jakie podstawowe wydatki musisz uwzględnić przy ustalaniu budżetu na działalność w handlu online?  Są to przede wszystkim koszty związane z:

  • rejestracją i utrzymaniem domeny,

  • zakupem hostingu WWW,

  • wyborem i opłacaniem platformy e-commerce,

  • wdrożeniem ważnych funkcjonalności,

  • optymalizacją projektu pod użytkowników.

1. Ile kosztuje domena internetowa?

Nie wiesz, czym jest domena? Nie bez powodów porównuje się ją do szyldu sklepu stacjonarnego. Ten unikalny adres internetowy pozwala potencjalnym klientom sprawnie i szybko odszukać Twoją firmę i ofertę w sieci. Przy rejestracji warto postawić więc na łatwą do zapamiętania, związaną z marką i krótką nazwę główną oraz rozszerzenie.

Wybieraj mądrze i nie kieruj się wyłącznie ceną. W przypadku domeny na koszt abonamentu mogą mieć wpływ takie czynniki jak np. popularność nazwy głównej, wybrane rozszerzenie, historia adresu czy okres rejestracji.

2. Ile zapłacisz za sprawny hosting?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje postawienie e-sklepu? W kosztorysie uwzględnij wydatki związane z hostingiem, czyli usługą udostępniania miejsca na serwerze. To fundament każdej witryny, który odpowiada za sprawne i bezproblemowe działanie.  

W przypadku dostawcy hostingu trudno jednoznacznie określić zakres cen, ponieważ ostateczny koszt opłacenia serwera zależy zwykle od jego możliwości. Poza cennikiem kieruj się więc takimi parametrami jak np. oferowana powierzchnia, wsparcie techniczne, ochrona, limity czy ograniczenia.

3. Platforma e-commerce – ile kosztuje?

Założenie sklepu internetowego oraz jego prawidłowe działanie zapewniają platformy e-commerce. Na rynku największą popularnością cieszą się obecnie cztery oprogramowania, które poza funkcjonalnościami czy przeznaczeniem różnią się od siebie przede wszystkim ceną.

Duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców wzbudza darmowa opcja Open-Source, która nie zapewnia technicznego wsparcia. Wybierając rozwiązanie z otwartym kodem źródłowym, musisz wziąć więc pod uwagę, że postawienie e-sklepu wymaga wiedzy, za którą również trzeba zapłacić. Korzystna cenowo jest też platforma SaaS, jednak nie otrzymasz zbudowanej w ten sposób witryny na własność.

Za oprogramowanie oparte na licencji albo dedykowane zapłacisz już zdecydowanie więcej. Pierwszą opcję wybierają zwykle firmy, które mogą dużo zainwestować, aby zdobyć przewagę konkurencyjną. Drugie rozwiązanie jest za to dla tych przedsiębiorców, którym zależy, aby sklep internetowy został indywidualnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

4. Koszty funkcjonalności sklepu internetowego

Wiesz już mniej więcej, czego potrzebujesz, aby zbudować witrynę sprzedażową. Koszty stworzenia sklepu internetowego poza instalacją odpowiedniego oprogramowania czy domeny i hostingu, obejmują również inne ważne funkcjonalności – które pozwalają rozwijać działalność i zwiększać zyski. To, ile wydasz, zależy w tym przypadku od tego, które moduły chcesz wdrożyć na stronie.

Przy ustalaniu budżetu weź pod uwagę najbardziej istotne funkcjonalności:

  • metody płatności,

  • sposoby dostawy,

  • porównywarki i agregatory sprzedaży,

  • obsługa platform marketplace czy aukcji,

  • integracja z narzędziami do komunikacji (np. czatem),

  • przygotowanie bloga lub sekcji z nowościami/promocjami.

Zależy Ci na minimalizacji kosztów? Przemyśl uważnie dobór funkcjonalności i wybierz niezbędne moduły w dobrej cenie.

5. Cena optymalizacji projektu

Jeżeli chcesz zarabiać na sklepie internetowym, to musisz zadbać o doświadczenie zakupowe potencjalnych klientów. Pamiętaj, że sprawnie i szybko przeprowadzona transakcja zwiększa szansę na to, że użytkownik ponownie wybierze Twoją firmę. Właśnie dlatego musisz zadbać o kilka kluczowych elementów, które należy wliczyć w koszty postawienia witryny e-commerce.

Są to m.in.:

  • web design i atrakcyjny projekt graficzny dostosowany do potrzeb użytkowników,

  • responsywność, czyli dopasowanie strony do różnych urządzeń (komputer, smartfon, laptop),

  • certyfikat SSL, który zapewnia szyfrowanie danych oraz bezpieczne połączenia sieciowe,

  • zawartość witryny, dane kontaktowe oraz unikalne zdjęcia i opisy produktowe,

  • polityka prywatności oraz konieczne regulaminy dotyczące np. prawnych aspektów umowy kupna-sprzedaży. 

Zobacz

Postawienie e-sklepu – ile kosztuje? Podsumowanie

Własny sklep internetowy generuje koszty, których nie da się uniknąć. Poza stworzeniem strony należy przypilnować szeregu innych formalności – chociażby opłat związanych z prowadzeniem sprzedaży (składki ZUS, księgowość i podatek dochodowy).

Co więcej, samo zbudowanie witryny e-commerce to za mało! Jeśli chcesz zarabiać, musisz postawić na inwestycje, które pozwolą Ci rozwinąć biznes i zdobywać klientów. Aby odnieść sukces w e-handlu, musisz ponieść jeszcze koszty magazynowe (związane z wybranym modelem logistycznym) czy promocyjne, które obejmują np. pozycjonowanie, reklamę Google Ads czy prowadzenie Social Mediów. Kluczowe będzie również zadbanie o doskonałą obsługę klienta.

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć opłaty związane z postawieniem sklepu internetowego? A może nie masz czasu, aby zająć się wieloma aspektami budowy witryny samodzielnie? W takim razie postaw na pakiet, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać online. Wybierz WeNet, a żadne ukryte koszty Cię nie zaskoczą – wszystko będzie w cenie!

Doradcy internetowi stawiają na indywidualne podejście, dlatego dobierają sprawdzone rozwiązania do potrzeb i oczekiwań firm z różnych branż. Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze specjalistami, to otrzymasz na własność sklep internetowy PrestaShop, który zostanie skonfigurowany tak, aby okazał się funkcjonalny i atrakcyjny dla Twoich klientów.

Wsparcie specjalistów e-commerce pomoże Ci sprzedawać więcej. Już teraz zamów więc darmową konsultację na WeNet.pl i przekonaj się, co jeszcze mogą dla Ciebie zrobić doradcy internetowi.

/Artykuł sponsorowany/

Meta dane do tekstu:
Postawienie sklepu online – ile kosztuje? Od czego zależy cena?
Wydatki związane z prowadzeniem sprzedaży online mogą się znacznie różnić. Zobacz, ile kosztuje postawienie e-sklepu. Odkryj, od czego zależy ostateczna cena. 

REKLAMA


Szkoła Języków Obcych Europa College

Busko-Zdrój, ul. Batorego 3

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 7



PROMOCJA w Salonie House w Busku-Zdroju!

Szukasz okazji, aby odświeżyć swoją szafę, znaleźć modowe perełki, a jednocześnie zaoszczędzić? Salon House w Busku-Zdroju ma dla Ciebie idealną propozycję! Przy zakupie za minimum 99 PLN otrzymasz aż 20% rabatu na wszystkie produkty z wyprzedaży. więcej»

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2024-04-20 08:44:09

Działka budowlana

Dodano: 2024-04-20 08:40:23

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2024-04-20 07:45:39

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-04-20 07:16:24

Sprzedam VW Passata b5fl

Dodano: 2024-04-19 22:16:20

Sprzedam rower

Dodano: 2024-04-19 21:10:49

wełna

Dodano: 2024-04-19 20:57:13

praca przy układaniu kostki

Dodano: 2024-04-19 20:45:09

Profesjonalne pranie kanap, foteli, krzeseł, dywa...

Dodano: 2024-04-19 19:38:56

Przyjmę pracownika ogólnobudowlanego

Dodano: 2024-04-19 16:18:23

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2024-04-19 15:21:22

tralki drewniane

Dodano: 2024-04-19 14:04:00

Sprzedam działkę budowlaną

Dodano: 2024-04-19 13:56:04

HUAWEI Band 4 Pro

Dodano: 2024-04-19 11:50:30

Przeprowadzki transport

Dodano: 2024-04-19 11:34:31

Opony