Historyczny wyczyn buskiego 'Ringu'

Dodał: Marta Data: 2022-10-31 09:21:53 (czytane: 3650)

W dniach 26 - 30 października 2022r. w Ciechocinku odbył się Puchar Polski U17. Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 'Ring' Busko-Zdrój zdobył 2 medale! Co jest historycznym wyczynem klubu. Na Pucharze wystąpiło troje zawodników z Buska-Zdroju.

Zobacz

Pierwszy z buskich zawodników - Bartek Rasiński boksował z medalistą Mistrzostw Polski i choć musiał uznać wyższość rywala to pokazał, że robi ogromne postępy i prędzej czy później zdobędzie upragnione medale.

Angelika Brutkowska  zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal na Pucharze - wspaniały wyczyn! Angelika udowodniła, że  boksuje coraz lepiej i podnosi swoje umiejętności. Brawo!

Wiktor Skiba zdobył 1 miejsce, złoty medal na Pucharze. Absolutnie rewelacyjny występ naszego zawodnika. W każdym pojedynku posyłał przeciwników na deski. Imponował siłą i techniką.

Jego sukces to jego wielkie serce w przygotowania ale i pomoc osób takich jak: Jakub Wróbel właściciel restauracji Kulturka, który dba o dietę i wyżywienie Wiktora; Kuba Anyż który jak sam Wiktor ocenił jest najlepszym sparing partnerem; ale przede wszystkim trenerzy i praca w przygotowanie wszystkich zawodników - Zdzisław Patalita, Damian Kaszuba oraz Paweł Karolczak.  Brawo!

W roku 2022 nasi zawodnicy zdobyli 3 brązowe i 1 złoty medal na imprezie rangi Mistrzostw Polski - to największy sukces w 15 letniej działalności Klubu.

Za tydzień 6 listopada Gala Boksu im Józefa Grudnia - pragniemy naszym wydarzeniem uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich, będzie się działo!