Gmina Busko-Zdrój pozyskała środki na realizację kolejnej ważnej inwestycji

Dodał: Marta Data: 2022-05-20 10:07:15 (czytane: 11775)

Gmina Busko-Zdrój pozyskała 4.998.000 zł na realizację inwestycji pn. "Usprawnienie systemu komunikacyjnego poprzez rozbudowę, przebudowę ul. Rokosza i rozbudowę ul. Wypoczynkowej w Busku-Zdroju".

Prace zaplanowano na odcinku 1,2 km i obejmą one m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, infrastruktury technicznej wraz z modernizacją kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego, powstanie także ścieżka rowerowa.

 Zobacz

Wsparcie finansowe pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla Gmin Uzdrowiskowych. Całkowita przewidywana wartość zadania wynosi 5.100.000 zł. Realizacja tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości życia lokalnej społeczności. Nowa ścieżka rowerowa dodatkowo zachęci Buszczan i turystów do aktywnego  spędzania czasu wolnego. Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień 2024.

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

Reklama

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.174

Do poniżej (2022-05-24 22:12:29)

Polaczkom jak widać nic nie przeszkadza. Nie od dziś wiadomo, żw Polaczki to jeden z najgłupszych narodów na świecie, a główne wady narodowe to głupota i ciemnota. Aż dziw bierze, że w XXI wieku, w dobie takiego fantastycznego dostępu do informacji jest tyle ciemnoty. Jak mawia pewna mądra osoba, przeciętnemu Polaczkowi wystarczy do szczęścia czteropak piwa, pęto kiełbasy i Zenek Martyniuk. Akurat tyle PIS jak na razie zapewnia...

interesujące (2022-05-22 19:47:24)

przy tej inflacji za dwa lata będzie można sobie wybudować za te pieniądze sracz, a jak braknie to dodrukują. Rok temu tona dobrego węgla czy ekogroszku 950 złotych, dzisiaj odpowiednio 2600, brawo Wy, ciemnogrodzie, w latach 70-tych palono komitety partii z powodu podwyżki ceny kiełbasy o kilka złotych. Dzisiaj przy podobno obniżonym podatku benzyna kosztuje prawie 7,40 złotego. Rosną ceny w sklepach, czynsze, utrzymanie domu, a ceny materiałów budowlanych to kosmos.

(2022-05-21 15:16:37)

Buszczan? Gdzieś ty chodził do szkoły gminy urzędniku?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

Busko-Zdrój, os. Sikorskiego 9

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Busko Zdrój, Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro



Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

Busko-Zdrój, ul. Słoneczna 18

Pensjonat SANATO SPA

Busko-Zdrój, 1-go Maja 29

Konkursy



busko.com.pl poleca

Ogłoszenia

Dodano: 2026-06-09 23:18:37

Schody Rintal - pomiar, projekt oraz wizualizacja ...

Dodano: 2026-06-09 22:29:31

Praca

Dodano: 2026-06-09 22:23:21

Kierowca kat. B, C

Dodano: 2026-06-09 22:05:54

SKUP SAMOCHODÓW, AUT OSOBOWE DOSTAWCZE

Dodano: 2026-06-09 20:05:46

jaja wiejskie

Dodano: 2026-06-09 19:56:50

Posiadłość

Dodano: 2026-06-09 17:54:43

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-09 16:48:35

Samochód Uno

Dodano: 2026-06-09 15:25:16

do Pani Zuzanny

Dodano: 2026-06-09 15:00:43

Wróżka karty klasyczne tarot rytuały

Dodano: 2026-06-09 14:34:06

Praca dla kobiety - prace przydomowe

Dodano: 2026-06-09 14:17:51

Szukam pracy

Dodano: 2026-06-09 14:14:04

Kuracjuszka

Dodano: 2026-06-09 13:21:37

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2026-06-09 12:20:03

Zatrudnimy kierowcę kat. B