GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański

Dane teleadresowe:

Busko-Zdrój, ul. Kusocińskiego 2A I-piętro

tel: 695 150 852

Zadzwoń Strona firmowa

Kategorie: Przychodnie i poradnie / Gabinety masażu / Rehabilitacja /

Dane teleadresowe:

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański

Busko-Zdrój, ul. Kusocińskiego 2A I-piętro


tel: 695 150 852

Zadzwoń Strona firmowa

GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański  

to gabinet, w którym w jednym miejscu spotykają się wiedza, doświadczenie oraz nowoczesna technika. Proces rehabilitacji na najwyższym poziomie nie jest możliwy bez zaawansowanych urządzeń rehabilitacyjnych, fizykoterapeutycznych i pomiarowych pozwalających obiektywnie ocenić stan pacjenta oraz czynione postępy.

fizjoterapia_wolanski_1.jpg
 

Fizykoterapia jest formą leczenia wykorzystującą bodźce fizykalne. Sposób działania zależy od rodzaju bodźca, jego siły oraz reaktywności organizmu. Fizykoterapię najczęściej stosuje się jako leczenie uzupełniające i wspomagające kinezyterapię czy terapię manualną.
Metody:

 •     Ultradźwięki
 •     Laser
 •     Laser prysznicowy
 •     Laser wysokoenergetyczny
 •     Prądy - elektroterapia
 •     Pole magnetyczne
 •     Terapia falami uderzeniowymi
 •     Terapia radiofalowa ukierunkowana
 •     Super indukcyjna stymulacja
 •     Krio-punktowe
fizjoterapia_wolanski_2.jpg
Kinesiotaping to terapia problemów stawowych i mięśniowych bazująca na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia, polegająca na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.
Metody:
 • Zabieg plastrowania
 • Taping medyczny (sztywny)
 • Funkcjonalny taping
Opieka pielęgniarska - dbamy o to, aby świadczone zabiegi pielęgniarskie reprezentowały najwyższy poziom. Dzięki temu nasi pacjenci mają gwarancję 100% zadowolenia.
Wykonujemy zabiegi takie jak:
 •     iniekcje,
 •     zakładanie opatrunków,
 •     podłączenie kroplówki,
 •     założenie motylka lub wenflonu,
 •     zabiegi pielęgnacyjne ran.
opieka_pielegniarska.png

Trening funkcjonalny i terapeutyczny, kinezyterapia - ćwiczenia to bardzo istotny element rehabilitacji, pozwalający przywrócić utraconą funkcję w aparacie ruchu. Zestaw ćwiczeń jest indywidualnie dobierany do pacjenta, ma charakter pracy funkcjonalnej, przez co pozwala na szybszy powrót do aktywności oraz jest atrakcyjny dla pacjenta. Kreatywny zespół młodych rehabilitantów nie pozwala na nudę na sali gimnastycznej, nieustannie podwyższa poprzeczkę dążąc z pacjentem do osiągnięcia zamierzonych wcześniej celów.

fizjoterapia_wolanski_8.jpg
 

Korekta wad postawy - skolioza idiopatyczna i korekcja wad postawy ciała wymaga indywidualnie dobranej terapii. Określając cele postępowania terapeutycznego, należy wziąć pod wielkość skrzywienia oraz wiek kostny dziecka.

Rehabilitacja kręgosłupa i aktywność fizyczna - należy rozpocząć od postawienia precyzyjnej diagnozy. Następnie fizjoterapeuta dobierze odpowiednie metody leczenia. Bardzo korzystne efekty przynosi rehabilitacja kręgosłupa oraz aktywność fizyczna kontrolowana przez fizjoterapeutę. Dzięki stosowaniu się do zaleceń rehabilitanta udaje się uniknąć leczenia operacyjnego. W sytuacji, gdy nieinwazyjne metody nie pomogą, pacjent kwalifikuje się do operacji kręgosłupa.
W Gabinecie Rehabilitacji Sportowej możesz liczyć na to, ze leczenie chorób kręgosłupa prowadzone będzie przez specjalistę. Dysponuję nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym.

fizjoterapia_wolanski_5.jpg
 

Terapia odchudzania - w profesjonalnym świecie sportu, sposób żywienia jest podstawą piramidy sukcesu. Świadomość zachowań żywieniowych i ich konsekwencja dla zdrowia oraz zdolności wysiłkowych jest podstawą funkcjonowania. Dlatego też zachęcam do korzystania z mojej wiedzy i doświadczenia dietetyków sportowych.

fizjoterapia_wolanski_6.jpg
 

Kontuzje biegaczy - lekkie czy poważne, mogą przytrafić się każdemu. Często prowadzi do nich niewłaściwa technika oraz biomechanika biegu. Jednak warto pamiętać, że ryzyko wystąpienia kontuzji można zminimalizować. W związku z tym w moim Gabinecie przygotowuję kinematyczną analizę biegu.

Rehabilitacja ortopedyczna - do mojego gabinetu trafiają pacjenci z różnymi urazami ortopedycznymi, są to urazy mięśniowo-więzadłowe, przeciążeniowe, często urazy sportowe. Wszystkich pacjentów obejmuję kompleksową opieką, zarówno po zabiegu operacyjnym, jak i skierowanych na leczenie zachowawcze.

fizjoterapia_wolanski_7.jpg 

Rehabilitacja pooperacyjna - to nieodzowny element leczenia. Prawidłowo wykonany zabieg to dopiero połowa sukcesu. Rehabilitacja pooperacyjna zaczyna się już następnego dnia po zabiegu i trwa do momentu odzyskania pełnej sprawności.

Rehabilitacja zachowawcza - stosowana jest w sytuacjach przeciążenia, urazów mięśniowo- więzadłowych, które po diagnostyce fizjoterapeutycznej nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem takiej rehabilitacji jest w pierwszej kolejności zniesienie dolegliwości bólowych, a następnie przywrócenie sprawności, wzmocnienie mięśni. W późniejszym etapie rehabilitacja skupiona jest na prewencji urazom w przyszłości poprzez specjalistyczne ćwiczenie funkcjonalne i propriocepcji.

fizjoterapia_wolanski_3.jpg
 

Rehabilitacja neurologiczna - ważne jest to kiedy rehabilitację rozpoczynam, jak jest ona wkomponowana w plan dnia oraz to, czy jest prowadzona nieustannie.  W rehabilitacji neurologicznej czas jest na wagę złota.

Rehabilitacja dzieci - kompleksowe leczenie dzieci, zarówno pod względem zaburzeń wynikających z wad postawy, jak również wypadków komunikacyjnych, czy wad wrodzonych. Dzięki współpracy wykwalifikowanej kadry lekarzy, fizjoterapeuty oraz diagnosty, dziecko jest objęte całkowitą opieka. Zajmuję się oceną zarówno dużej jak i małej motoryki, która w późniejszym życiu ma znaczenie dla rozwoju dziecka zarówno w wymiarze fizycznym jak i szkolnym.


GABINET FIZJOTERAPII mgr Adam Wolański
ul. Kusocińskiego 2A I-piętro
28-100 Busko-Zdrój
tel. 695 150 852

Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek:
8:00 - 12:00
16:00 - 20:00


Odslon: 126662

Data ostatniej weryfikacji: 2020-06-06