21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju

Dane teleadresowe:

Busko-Zdrój, ul. F. Rzewuskiego 8

tel: Informacja i rezerwacja miejsc pełnopłatnych:+48 41 378 03 85 Recepcja: +48 41 378 24 17

Zadzwoń Strona firmowa

Kategorie: Szpitale / Przychodnie i poradnie / Sanatoria, obiekty sanatoryjne /

Dane teleadresowe:

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju

Busko-Zdrój, ul. F. Rzewuskiego 8


tel: Informacja i rezerwacja miejsc pełnopłatnych:+48 41 378 03 85 Recepcja: +48 41 378 24 17

Zadzwoń Strona firmowa

 KOMPLEKSOWE LECZENIE I REHABILITACJA
w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym SP ZOZ
w Busku-Zdroju

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju (21WSzU-R) jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w pięknej, południowej części miasta, tj.: części zdrojowej, pomiędzy ulicą Feliksa Rzewuskiego i Szymona Starkiewicza. W ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Świadczymy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy001.jpg 

 21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy012.jpg

Zasada kompleksowej rehabilitacji realizowana w Szpitalu opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Takie skojarzenie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu Buska-Zdroju, powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej, pobudza naturalne mechanizmy obronne co zapewnia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej. Szpital prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną.

Głównym wskazaniem do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia:
    • reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne),
    • neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnie-niowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością samoobsługi i inne),
    • ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa stawów i inne),
    • choroby skórne (łuszczyca i inne),
    • choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych
w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne),
    • choroby metaboliczne (dna moczowa).

Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodo-leczniczym. Łącznie oferujemy ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych.

 21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy019.jpg

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy020.jpg 

Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym w 21 WSzU-R są buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Korzystne działanie kąpieli w ww. wodach potwierdzają obiektywne badania naukowe oraz opinie kuracjuszy korzystających z leczenia w Busku–Zdroju. Wśród zabiegów balneologicznych są także zawijania tj.: okłady borowinowe częściowe, kąpiel mineralna jodkowo-bromkowa oraz kąpiel kwasowęglowa sucha.
Kinezyterapia czyli leczenie ruchem jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów pozwalającym odtworzyć lub maksymalnie usprawnić utraconą funkcję ruchową. W indywidualnej pracy z pacjentem stosujemy uznane metody terapeutyczne McKenzie’go, PNF, S-E-T, techniki terapii manualnej, kinesiology tapping. Wykorzystywane są również nowoczesne urządzenia diagnostyczno– treningowe z biofeedbackiem, umożliwiające obiektywizację procesu usprawniania.

 21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy022.jpg

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy023.jpg 

Ogólnousprawniające formy kinezyterapii realizowane są na sali oraz w basenie rehabilitacyjnym, a sezonowo oferujemy marsz z kijkami Nordic-Walking w plenerze.

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy002.jpg 

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy003.jpg 

Nasi Pacjenci korzystają również naszej najnowszej oferty zorientowanej na innowacyjne  rozwiązania technologiczne m.in.: wirtualną rzeczywistość, zrobotyzowane urządzenia oraz obiektywizację prowadzonej terapii, która wpisuje się w trendy nowoczesnej, światowej rehabilitacji. Zabiegi oparte są m.in. o: System G-EO-zrobotyzowane urządzenie tzw. III generacji do reedukacji (nauki od nowa) chodu, Ekso GT–bioniczny egzoszkielet (zaliczany do robotów i aktywnych ortez) urządzenie do reedukacji chodu, Platformę balansową SIGMA-urządzenie do treningu równowagi
i propriocepcji, Platformę stabilometryczną ALFA i dynamograficzną GAMMA – służą one do oceny
i treningu równowagi, chodu i czynności dynamicznych pacjentów z chorobami o podłożu neurolo-gicznym i ortopedycznym.

 21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy005.jpg

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy006.jpg 

Doskonałym uzupełnieniem kompleksowego leczenia są zabiegi fizykoterapeutyczne
z zakresu: światłolecznictwa, elektroterapii, sonoterapii, magnetoterapii i magnetostymulacji oraz termoterapii. W poprawie sprawności psychofizycznej wykorzystywane są masaże: klasyczny, wibracyjny, pneumatyczny oraz suchy hydromasaż.
W nowoczesnym i ogólnodostępnym Kompleksie Zabiegowym „Opal” istnieje możliwość korzystania z saun: Infrared IR, fińskiej, łaźni parowej oraz haloterapii i basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami.

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy009.jpg 

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy011.jpg 

Dużym atutem 21WSzU-R jest personel, zespół lekarzy oraz doświadczonych fizjoterapeutów. Dbając o wysoką jakość świadczonych usług medycznych fizjoterapeuci systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe i doskonalą się uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i kursach.
Do dyspozycji naszych gości przygotowana jest dobrze urządzona i komfortowo wyposażona baza pokoi 1 i 2 osobowych oraz apartamentów z dostępem do Internetu (Wi-Fi). Dla pełnej wygody wszystkie budynki 21WSzU-R posiadają windy i połączone są łącznikami umożliwiającymi pacjentom i kuracjuszom poruszanie się po wszystkich obiektach Szpitala bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 szpital_wojskowy_25.jpg szpital_wojskowy_26.jpg

Naszym pacjentom oferujemy całodobowe wyżywienie w postaci smacznych, domowych posiłków z możliwością wyboru diet, m.in.: ogólnej lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej oraz bezglutenowej i diety jarskiej.
Na terenie Szpitala znajduje się biblioteka, Kaplica pw.Miłosierdzia Bożego, a także (działające na zasadach komercyjnych) kawiarnia, gabinet kosmetyczno-fryzjerski i salonik prasowy.

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy013.jpg 

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy015.jpg 

W celu spełnienia oczekiwań i potrzeb leczonych pacjentów i kuracjuszy szczególny nacisk kładziemy na jakość wszystkich świadczonych usług. W tym celu 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny wdrożył System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001
w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.

21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy016.jpg 

Podstawowym celem i misją Szpitala jest to,aby pacjent, który odbył rehabilitację i leczenie w naszym Szpitalu wyjeżdżał zdrowszy, sprawniejszy, zadowolony i w pełni sił.

 21_wojskowy_szpital_uzdrowiskowy017.jpg

www.szpitalwojskowy.pl


Odslon: 227518

Data ostatniej weryfikacji: 2016-02-24