Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

100 urodziny Pani Agnieszki Perciak z Grabowicy

Dodał: Marta Data: 2021-07-20 09:23:35 (czytane: 1755)

6 lipca 2021 r. mieszkanka gminy Pacanów Agnieszka Perciak obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.Pani Agnieszka Perciak z domu Rasała urodziła się 6 lipca 1921 roku w Suchowoli gm. Stopnica. Wyszła za mąż za Franciszka (zmarł 22 marca 2004 r.) pochodzącego ze Słupca (dziś gmina Łubnice) i zamieszkali w Karsach Małych tu budując rodzinne szczęście. Dochowali się trójki dzieci, dziewcząt – Krystyny (dziś mieszka na Śląsku), Danuty (dziś mieszka w Grabowicy i opiekuje się mamą), Janiny (zmarła w roku 2017). Jubilatka jest prababcią piątki prawnuków i piątki praprawnuków.

Zobacz

Pani Agnieszka całe życie pracowała z mężem na roli utrzymując dom i dzieci. W wieku senioralnym przez pewien czas mieszkała z najstarszą córką w Sosnowcu, ale to przywiązanie do natury nie na długo pozwoliło jej na miejski rytm życia. Spakowała swoje rzeczy i wróciła tu, gdzie spędziła całą dorosłość - do córki Danuty. Jednak występujące dolegliwości zdrowotne i dostęp do ciągłej opieki medycznej, rehabilitacyjnej w warunkach domowych po pewnym czasie zmusiły do skorzystania z oferty Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Stopnicy, gdzie zamieszkała nie tracąc kontaktu z córką i jej domem w Grabowicy.

Dziś ja potrzebuję spokoju, specjalistycznej opieki i tu w Stopnicy mam wszystko czego potrzebuję. Mam swoich nowych znajomych, przyjazny personel placówki, Ja muszę być osobą sprawną, gdyż mam dla kogo żyć i cieszyć się z moich prawnuków i dorastających ich dzieci” – mówiła Pani Agnieszka.

Pocztą kurierską jubilatka otrzymała życzenia i prezenty od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Koniusza Wojewody Świętokrzyskiego.

 Zobacz

Osobiście dostojną Jubilatkę z serdecznymi życzeniami, bukietami kwiatów, specjalnymi, okolicznościowymi prezentami odwiedzili w dniu jej setnych urodzin w domu w Grabowicy Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Czub oraz zastępca kierownika USC Aneta Wróbel.

Wiesław Skop składając życzenia powiedział m.in. „Dzisiejszy dzień jest świętem wyjątkowym. Wielu z nas odbiera życzenia 100 lat życia, lecz niewielu z nas może obchodzić taki jubileusz. Dane było Pani przeżyć cały wiek, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. To wielki zaszczyt, że możemy dziś dzielić z Panią i najbliższą rodziną te piękne chwile”.

 Zobacz

Z życzeniami przychodzili także sąsiedzi, znajomi z Kars, z którymi dzielili swój los ciężkiej pracy na roli. Niesamowitą radość sprawiła jubilatce wizyta grupy pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Komorowa, której przewodniczyła Henryka Komasara, sołtys i radna Rady Miejskiej w Pacanowie  jednocześnie w jej miejscu pobytu w CR-O w Stopnicy z ogromnym dedykowanym 100-latce tortem i specjalnymi na tą okoliczność prezentami.

Tej szczególnej wizycie towarzyszyli mieszkańcy Centrum z personelem opiekuńczym a szczęśliwa jubilatka osobiście zdmuchnęła świeczki i dzieliła przywieziony tort częstując urodzinowych gości zgromadzonych w świetlicy placówki.

 Zobacz

Pani Agnieszce gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy dzień był radosny, pełen życzliwości, miłości i oby jak najdłużej mogła cieszyć się tą sprawnością, jakiej pozazdrościć może niejeden czterdziesto czy pięćdziesięciolatek.

Tekst i zdjęcia Robert Gwóźdź

Reklama.

Zdjęć w galerii: 34

Tagi: Setne urodziny   Stulatka   gmina Stopnica  

Zobacz także

Podróż poza godzinami szczytu szansą na tańszy bilet na pociąg

Dodane: 2021-08-04 08:30 - Komentarze  (0)  czytane (476)

TAGI: PAP, Artykuł sponsorowanyKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.120.150

Caramel Johnson (2021-07-25 23:46:50)

Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

eulalia (2021-07-20 21:20:55)

nastepnych stu lat

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z prowadzonymi pracami na sieci...