Złoto, Srebro i Brąz dla buskiego 'Ekonomika' w Biegach Przełajowych w Rytwianach

Dodał: Milena Data: 2015-04-21 15:41:08 (czytane: 10603)

16 kwietnia 2015 r. w Rytwianach, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych w których wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.
Rewelacyjnie zaprezentowali się sportowcy z buskiej szkoły, zdobywając w sumie trzy medale - złoto, srebro i brąz. Zawody rozegrane zostały w formie indywidualnej oraz drużynowej, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta z 'Ekonomika' drużynowo zajęły II miejsce, ustępując jedynie reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast chłopcy drużynowo uplasowali się na IV miejscu.

Indywidualnie Damian Sator zajął I miejsce i został Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego, zaś Agata Bąk zajęła III miejsce.

Reprezentantki 'Ekonomika' wystąpiły w składzie: Agata Bąk, Marzena Gozdek, Anna Zarańska, Karolina Sołtysek, Klaudia Chroboczek, Izabela Walasek i zostały V-ce Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego. Chłopcy wystąpili w składzie: Damian Sator, Hubert Kaleta, Kamil Ząbkiewicz,  Patryk Ząbkiewicz, Kamil Dryja, Cezary Skotnicki, Filip Rogoziński.

Organizatorami wydarzenia byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Kielce, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Staszów, Pustelnia Złotego Lasu Rytwiany, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Gryf” Rytwiany.