Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Złote gody' w Pacanowie (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-04-11 16:03:34 (czytane: 933)

Każdego roku w Urzędzie Gminy stawiają się na zaproszenie władz samorządowych, Urzędu Stanu Cywilnego nie jako interesanci a jako honorowi goście specjalnego, uroczystego spotkania jubileuszowego. To pary małżeńskie, które w szczęśliwym związku przeżyły 50 i więcej wspaniałych lat.Ta wyjątkowa rocznica jest podkreśleniem znaczenia małżeństwa, jego trwałości, wskazówką dla młodego pokolenia, że można być razem na dobre i złe przez tyle lat. Jest określonym podsumowaniem dorobku tych osób, wspomnień i życiowych doświadczeń. Jubileusz jest też uhonorowaniem przez prezydenta RP tych osób poprzez wręczenie „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”.

gody007.jpg

9 kwietnia w naszej gminie odbyła się ta wyjątkowa uroczystość, w której udział wzięło sześć par małżeńskich za stażem 50 i więcej lat wspólnego życia. Ogromnym zaszczytem było dla gospodarzy spotkania burmistrza MiG, kierownik USC i zrozumiałym szacunkiem uczestników uroczystości była obecność pary Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia, którzy świętowali już … 73 rocznicę zawarcia związku. Razem z nimi był ich wnuk, obecny poseł na sejm RP Michał Cieślak z rodziną i bliskimi, którzy nie ukrywali wzruszenia patrząc na ich zachowanie się w tak wyjątkowej chwili, radość z bycia w gronie wyróżnionych pozostałych para małżeńskich, którym dedykowane było to wyjątkowe spotkanie.

Tegorocznymi jubilatami byli małżonkowie: 1. Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia -  73 rocznica ślubu, Janina Maria i Henryk Zdziechowscy z Biechowa – 52 rocznica ślubu, Zofia i Józef Żak z Żabca - 51 rocznica ślubu, Marianna i Stefan Pietryka ze Słupi - 51 rocznica ślubu, Marianna i Adam Lolo z Pacanowa - 51 rocznica ślubu, Stanisława i Edmund Kardynał z Pacanowa - 51 rocznica ślubu. Mie mogli dotrzeć na to spotkanie małżonkowie Anna i Stefan Karamara  z Wójczy - 51 rocznica ślubu, do których gospodarze uroczystości dojadą do rodzinnego domu.

Jubilatów uhonorował  Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów- Wiesław Skop, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pacanów - Artur Czub w asyście kierownik USC Doroty Skowron wręczając medale, dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty i upominki. Specjalnymi gośćmi na uroczystości byli Posłowie na Sejm RP- Krystian Jarubas i wspomniany wyżej Michał Cieślak. Każdy z nich osobiście gratulował małżonkom wspaniałej rocznicy pożycia małżeńskiego, życząc jednocześnie kolejnych rocznic w zdrowiu, miłości i w otoczeniu najbliższych. Poseł Krystian Jarubas przekazał Jubilatom listy gratulacyjne wraz z okolicznościowymi prezentami. Przekazując je odniósł się do słów Jana Pawła II - „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los”.

gody003.jpg

Lampka szampana zwieńczyła oficjalną część, po której bohaterowie uroczystości zaproszeni zostali na wspólny obiad i słodki poczęstunek do Restauracji „Kuźnia Smaków”.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu rocznic pożycia małżeńskiego w szczęściu, miłości, a przede wszystkim w zdrowiu.

tekst i foto: R. Gwóźdź

Zdjęć w galerii: 37

Zobacz także

Charytatywny turniej tenisa stołowego w Busku-Zdroju

Dodane: 2019-04-18 15:16 - Komentarze  (0)  czytane (198)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.224.52

bob (2019-04-12 16:15:40)

czy to wybrańcy ,bo moi Rodzice też mają 60 rocznice ślubu ,są z Oblekonia gdzie to zgłaszać

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Konkurs: Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl Kariera po polsku w Busku-Zdroju
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie?
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na koncert Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

HLB Buskowianka zagra towarzyski mecz z Club Balonmano Tomelloso

Zapraszamy na mecz towarzyski HLB Buskowianka z Club Balonmano Tomelloso, który odbędzie się w piątek, 19 kwietnia 2019 r. o godzinie...