Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Złote gody' w Pacanowie (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-04-11 16:03:34 (czytane: 1322)

Każdego roku w Urzędzie Gminy stawiają się na zaproszenie władz samorządowych, Urzędu Stanu Cywilnego nie jako interesanci a jako honorowi goście specjalnego, uroczystego spotkania jubileuszowego. To pary małżeńskie, które w szczęśliwym związku przeżyły 50 i więcej wspaniałych lat.Ta wyjątkowa rocznica jest podkreśleniem znaczenia małżeństwa, jego trwałości, wskazówką dla młodego pokolenia, że można być razem na dobre i złe przez tyle lat. Jest określonym podsumowaniem dorobku tych osób, wspomnień i życiowych doświadczeń. Jubileusz jest też uhonorowaniem przez prezydenta RP tych osób poprzez wręczenie „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”.

gody007.jpg

9 kwietnia w naszej gminie odbyła się ta wyjątkowa uroczystość, w której udział wzięło sześć par małżeńskich za stażem 50 i więcej lat wspólnego życia. Ogromnym zaszczytem było dla gospodarzy spotkania burmistrza MiG, kierownik USC i zrozumiałym szacunkiem uczestników uroczystości była obecność pary Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia, którzy świętowali już … 73 rocznicę zawarcia związku. Razem z nimi był ich wnuk, obecny poseł na sejm RP Michał Cieślak z rodziną i bliskimi, którzy nie ukrywali wzruszenia patrząc na ich zachowanie się w tak wyjątkowej chwili, radość z bycia w gronie wyróżnionych pozostałych para małżeńskich, którym dedykowane było to wyjątkowe spotkanie.

Tegorocznymi jubilatami byli małżonkowie: 1. Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia -  73 rocznica ślubu, Janina Maria i Henryk Zdziechowscy z Biechowa – 52 rocznica ślubu, Zofia i Józef Żak z Żabca - 51 rocznica ślubu, Marianna i Stefan Pietryka ze Słupi - 51 rocznica ślubu, Marianna i Adam Lolo z Pacanowa - 51 rocznica ślubu, Stanisława i Edmund Kardynał z Pacanowa - 51 rocznica ślubu. Mie mogli dotrzeć na to spotkanie małżonkowie Anna i Stefan Karamara  z Wójczy - 51 rocznica ślubu, do których gospodarze uroczystości dojadą do rodzinnego domu.

Jubilatów uhonorował  Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów- Wiesław Skop, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pacanów - Artur Czub w asyście kierownik USC Doroty Skowron wręczając medale, dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty i upominki. Specjalnymi gośćmi na uroczystości byli Posłowie na Sejm RP- Krystian Jarubas i wspomniany wyżej Michał Cieślak. Każdy z nich osobiście gratulował małżonkom wspaniałej rocznicy pożycia małżeńskiego, życząc jednocześnie kolejnych rocznic w zdrowiu, miłości i w otoczeniu najbliższych. Poseł Krystian Jarubas przekazał Jubilatom listy gratulacyjne wraz z okolicznościowymi prezentami. Przekazując je odniósł się do słów Jana Pawła II - „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los”.

gody003.jpg

Lampka szampana zwieńczyła oficjalną część, po której bohaterowie uroczystości zaproszeni zostali na wspólny obiad i słodki poczęstunek do Restauracji „Kuźnia Smaków”.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu rocznic pożycia małżeńskiego w szczęściu, miłości, a przede wszystkim w zdrowiu.

tekst i foto: R. Gwóźdź

Zdjęć w galerii: 37

Zobacz także

Modernizacja placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stopnicy

Dodane: 2019-06-25 15:17 - Komentarze  (0)  czytane (119)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

bob (2019-04-12 16:15:40)

czy to wybrańcy ,bo moi Rodzice też mają 60 rocznice ślubu ,są z Oblekonia gdzie to zgłaszać

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Poniżej prezentujemy informacje na temat programu o nazwie: "Badam się - profilaktyka raka jelita grubego" - skierowanego dla pacjentów...