Zdrój 'rozstrzelany' przez Unię Sędziszów

Dodał: Milena Data: 2015-04-20 11:06:09 (czytane: 7664)

Buscy piłkarze i kibice nie będą miło wspominać meczu ligowego z Unią Sędziszów. Niedzielne spotkanie zakończyło się wysoką porażką MKS-u Busko 1:7 (1:3). Jedyną bramkę dla Zdroju zdobył Michał Krzemiński.
Po ostatnim ligowym zwycięstwie, kibice zgromadzeni na stadionie oczekiwali wyrównanego spotkania i kolejnych punktów na koncie buskiego zespołu. Tak się jednak nie stało. Unia już w 3 minucie spotkania objęła prowadzenie. Po stracie gola busczanie rzucili się do odrabiania strat.

Wyrównać udało się w 11 minucie po trafieniu głową Michała Krzemińskiego. 9 minut później po stracie piłki na swojej połowie Unia znów wyszła na prowadzenie. W 37 minucie było już 3:1 dla Unii. Robert Biało tak niefortunnie piąstkował piłkę, że ta trafiła pod nogi rywala i znalazła drogę do siatki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć piłka po raz czwarty lądowała w buskiej bramce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

W drugiej połowie w szeregach buskiej drużyny było widać chaos, co prowadziło do częstych strat i niedokładnych podań. Ataki Zdroju kończyły się na defensywie gości. Unia natomiast trzy razy (w 50, 80 i 85 minucie) trafiała do siatki, choć miała jeszcze kilka dogodnych okazji, ale brakowało skuteczności lub na posterunku był bramkarz Zdroju. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości z Sędziszowa 7:1.

Ze spotkania należy wyciągnąć wnioski i jak najszybciej o nim zapomnieć. Kolejna szansa na ligowe punkty już w środę. MKS Busko zagra zaległe spotkanie z Lubrzanką w Kajetanowie. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00.