Z Solca wystartował 4 etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego (foto)

Dodał: Milena Data: 2015-07-04 12:02:37 (czytane: 11848)

W piątek, 3 lipca 2015 r. z Solca-Zdroju wystartowali zawodnicy biorący udział w 26 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków.

Czterodniowa impreza rozpoczęła się 1 lipca 2015 r., ponad 100 kolarzy z 19 ekip ruszyło w trasę. W ciągu czterech dni uczestnicy muszą pokonać ponad 700 km. Wyścig zakończy się w sobotę, 4 lipca 2015 r. w Łodzi.

Dwa etapy wyścigu rozegrane zostały w pierwszego dnia zawodów - w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, łączna trasa wyniosła ponad 200 km. Trzeci etap przebiegał na trasie Nowy Sącz - Jaworzno.

W piątek w naszym regionie został rozegrany etap czwarty wyścigu. Na starcie w Solcu-Zdroju stawiła się bez mała setka zawodników. Wyścig rozpoczął się o godz. 15. Maraton poprzedziła runda honorowa zawodników ulicami miasta.

Trasa etapu 4 przebiegała z Solca-Zdroju do Wełnina, dalej przez Nowy Korczyn, Wiślicę, Pińczów, Jędrzejów, Chęciny, aż do Kielc, gdzie zakończył się wyścig. Zawodnicy pokonali ponad 150 km.

W klasyfikacji indywidualnej na etapie 4 najlepszy czas uzyskał Ariesen Johim z numerem 64 z drużyny MET METEC-TKH P/B MANTEL, tuż za nim Franczak Paweł z numerem 87 z AJT ACTIVEJET Team. Trzeci czas uzyskał Kankovsky Alois z numerem 113 z drużyny WHI WHIRLPOL-AUTHOR.

W klasyfikacji drużynowej na etapie 4 na pierwszym miejscu uplasował się zespół LOTTO SOUDAL, drugie miejsce zajął zespół CCC SPRANDI Polkowice, zaś trzecie - TELENET - FIDEA Cycling Team.

/foto: Robert Gwóźdź/

Dziś z Radomska wystartowali zawodnicy, biorący udział w ostatnim etapie. Do pokonania pozostało im ponad 180 km. Impreza zakończy się na ul. Piotrkowskiej w Łodzi.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków zorganizowany został przez Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność", we współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich, a także we współpracy z Regionami NSZZ Środkowo Wschodnim, Podkarpackim, Małopolskim, Śląskim i Świętokrzyskim, z Zarządami Podregionów NSZZ "Solidarność" w Nowym Sączu, Jaworznie oraz Radomsku.