Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XXXVII Rajd Nocny Hufca 'Po Omacku'

Dodał: Marta Data: 2021-10-08 09:56:34 (czytane: 1372)

Za oknem szaro i ponuro, a harcerze z Buskiego Hufca ZHP uczestniczyli w 37 Rajdzie Nocnym "Po Omacku".1 października 2021r. rajd rozpoczęła Msza Św. W kościele p.w. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju w intencji druha Leszka Marcińca - patrona Domu Harcerza, na którą przybyła również najbliższa jego rodzina.

 Zobacz

Po mszy uczestnicy rajdu byli obserwatorami scenki ratowniczej przeprowadzonej przez Harcerską Grupę Ratowniczą pod dowództwem phm. Szymona Wójcika. Następnie autokarami udali się do Skorocic, gdzie po rozpoczynającym apelu, wielu zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów i towarzyszącym im również nauczycieli i rodziców z 3 BWDW z Buska-Zdroju, 8 BDW „Nieprzetartego Szlaku” z Buska-Zdroju, 14 BDWP z Opatowca, 30 BDH z Raczyc, 40 BDWp z Nowego Korczyna,  41 BDWp z Krzczonowa, 89 BDWp ze Zbludowic, 93 BDH z Solca-Zdroju, 109 BDWp z Oleśnicy, 117 BDWp z Buska-Zdroju, 127 BDWp z Siesławic oraz XVI Szczepu „NS” z Broniny wyruszyli na trasę. Do przejścia mieli 6 km, a po drodze mieli rozwiązać zadania.

 Zobacz

Dochodząc na „Karabosy” patrole musiały ułożyć poprawnie cytaty, aby wejść na teren ogniska. Wszystkim świetnie poszło. Po przybyciu patroli rozpoczęło się ognisko obrzędowe, na którym gawędę poprowadził dh Bartosz Drozdowski, która okazała się pouczająca i bardzo wartościowa.

Ten wieczór dla druha Bartka był wyjątkowy jeszcze z jednej przyczyny: dostał on bowiem naramiennik wędrowniczy i tym samym wszedł do kręgu wędrowników. Czas na „Karabosach” upłynął w rytmach znanych pląsów, śmiechu, pieczenia kiełbasek i gorącej herbaty.

 Zobacz

Jednocześnie każdy z patroli otrzymał piękne dyplomy a wszyscy uczestnicy pamiątkowy znaczek rajdowy. W późnych godzinach nocnych część patroli wyruszyła pod Dom Harcerza przechodząc obok buskiego hospicjum i okazałej tężni. Ten rajd zostanie na pewno na długo w pamięci uczestników i z niecierpliwością wszyscy będą już czekać na kolejną wędrówkę.

Komenda Rajdu w składzie: hm. Teresa Leszczyńska, hm. Adam Gadawski, phm. Beata Kupiec i pwd. Janusz Paterek dziękują panu dyrektorowi Arkadiuszowi Kornasiowi z pracownikami BOSiR, panu dyrektorowi Wiesławowi Wadze z pracownikami SOSW Bronina i panu Łukaszowi Grzesiakowi za pomoc w organizacji rajdu.

Reklama.

Zdjęć w galerii: 21

Tagi: Hufiec ZHP w Busku-Zdroju   Rajd nocny po omacku   Harcerze w Busku-Zdroju  

Zobacz także

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w województwie świętokrzyskim

Dodane: 2021-10-28 10:41 - Komentarze  (0)  czytane (598)

TAGI: Święto Zmarłych, policja świętokrzyska, zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu, 1 listopadaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.51.151

Nrb (2021-10-11 13:18:42)

Buska Wędrownicza Drużyna Wolontariacka.

Nocny marek (2021-10-10 21:11:37)

Dla nas cywilów - proszę o wyjaśnienie użytych skrótowców BWDW i tego typu. B = Busko, D = drużyna, a inne to dla mnie czarna magia. Za moich czasów były drużyny, szczepy, chorągwie HARCERSKIE, a teraz? Co drużyna to jakieś skauty, ZH i dalej różne różności. Proszę o wyjaśnienia. Z poważaniem

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Przedstawiamy kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu w ostatni październikowy weekend. Zajrzyj do naszej weekendowej ściągawki....