XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu (video)

Dodał: Milena Data: 2017-06-13 12:24:59 (czytane: 10959)

W dniach 9-11 czerwca 2017 na hali sportowej Zespołu Szkół nr 79 na ulicy Wiertniczej 26 w Warszawie (dzielnica Wilanów), odbył się 14th Grand International Wushu Festival a zarazem XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu.
Zawody zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu pod patronatem honorowym Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce i Burmistrza Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Zawody zgromadziły około 300 zawodników z Polski i z zagranicy. Zagranicznych gości reprezentowali zawodnicy z Słowacji, Czech, Wietnamu i Chin. Nasz region reprezentowała skromna, 6-cio osobowa grupa Buskiego Klubu Kung-fu Yantai.

Nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli na tej najważniejszej imprezie w roku 2017 łącznie 8 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe). Nasz najmłodszy zawodnik Marcin Juszczyk bezapelacyjnie zdobył złoty medal i tym samym Mistrzostwo Polski w konkurencji Tradycyjne Formy: Północne style 9-11 lat, jak również srebrny  medal w Formach z Bronią Krótką – Szabla w tej samej kategorii wiekowej, został wyróżniony również prestiżowym tytułem Najlepszego Zawodnika Taolu do 12 lat. Bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Gołuzd w kategorii wiekowej 12-14 lat, niestety zabrakło mu 0,02 do zdobycia trzeciego miejsca w Formach Ręcznych i z Bronią.

W tej samej kategorii wiekowej, czyli Tradycyjne Formy: Północne style 12-14 lat drugie miejsce wywalczył Franciszek Stefański, który również uzyskał brąz w konkurencji Form z Bronią Różną 12-14 lat, zaś trzecie miejsce zdobył Damian Jaworski. Nasi zawodnicy ustąpili jedynie zawodnikowi z Gdyni. Drugie miejsce w konkurencji z Bronią Długą Różną i tym samym tytuł Vice Mistrza Polski Wushu zdobył Franciszek Stefański. W konkurencji Tradycyjne Formy: Północne Style 15-17 lat, drugie miejsce zajął Wojciech Ziółek, a trzecie Piotr Bezak. Piotr wywalczył również tytuł Vice Mistrza Polski Wushu w konkurencji Form z Bronią Długą – Włócznia.

„Start w tych prestiżowych zawodach uważam za dość udany” – tak skomentował zawody prezes a za razem trener Buskiego Klubu Kung-fu Yantai Andrzej Cupryjak - Socha. Niestety nie wystawiliśmy zawodników w walkach Qingda i Sanda ze względu na kontuzję. To był nasz ostatni start w tym roku szkolnym, teraz przygotowujemy się do Pucharu Polski Wushu.

Pragniemy podziękować szczególnie Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój na czele z Burmistrzem Panem Waldemarem Sikorą. Dziękujemy Radzie Powiatu na czele ze Starostą Powiatu Buskiego Panem Jerzym Kolarzem. Dziękujemy Panu Mieczysławowi Sas, Panu  Jarosławowi Grabdzie, Panu Zbigniewowi Wach, dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum Panu Andrzejowi Skuberze i szczególnie wspaniałym Rodzicom bez których w ogóle ten wyjazd nie byłby możliwy.