XX Puchar Polski Wushu Tradycyjnego

Dodał: Milena Data: 2016-12-19 10:48:55 (czytane: 9243)

16-18 grudnia 2016r. w Krakowie na hali sportowej centralnego ośrodka sportu i rekreacji Kolna odbył się XX Puchar Polski Wushu tradycyjnego, a zarazem EUROPEAN WUSHU CHAMPINSHIP TOURNAMENT IN SOUTERN STYLES.
Zawody zorganizował MUSK CHOY LEE FUT, Polski związek WUSHU, a patronat honorowy nad imprezą przejął prezydent miasto Krakowa Jacek Majchrowski.

Oprócz czołówki zawodników z Polski startowali również zawodnicy z: Rosji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Słowacji. Przynależność do krajowej czołówki potwierdzili młodzi zawodnicy Buskiego Klubu kung-Fu Yantai zdobywając łącznie 14 medali (2 złote, 6 srebrnych oraz 6 brązowych).

Zawody odbyły się w konkurencjach form z podziałem na tradycyjne południowe i północne, form z bronią krótką i długą, form z bronią różną oraz Dulian (formy podwójne) odbyły się również walki Qingda.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi dziewięcioletni zawodnicy:

Antonina Stefańska –wywalczyła pierwsze miejsce w konkurencji form ręcznych w kategorii wiekowej 9-11 lat. 3 miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Agata Godula, która również zdobyła 3 miejsce w formach ręcznych oraz w konkurencji form z kijem, w tej samej kategorii wiekowej lecz chłopców w formach ręcznych Marcin Juszczyk również wywalczył brązowy medal.

3 miejsce w kategorii wiekowej 8-9 lat w formach z bronią krótką zdobył Wit Kłuskiewicz. Dobry występ zanotował również w formach ręcznych Ernest Masternak, wywalczył czwarte miejsce lecz jego start można uznać za udany, gdyż w walkach po emocjonującej walce Qingda w kategorii wagowej 25 kg zdobył złoto .
W kategorii wiekowej 12-14 lat Franciszek Stefański wywalczył brąz w konkurencji form z bronią różną długą(Pu dao),brąz zdobył również w konkurencji form z włócznią zaś srebrny medal wspólnie z Kacprem Lenartowiczem, wywalczyli w Dulian (formy podwójne).

W kategorii wiekowej 15-17 lat – Złoto w formach ręcznych wywalczył Piotr Bezak, zaś drugie miejsce Wojciech Ziółek, Piotr wywalczył jeszcze dwa srebra w konkurencji form z włócznią i bronią różną długą (Pu dao). W konkurencji seniorów 18-39 srebny medal zdobył Przemek Kwaśniewski.

"To był nasz ostatni start w tym roku i zarazem najważniejszy, cieszy mnie wzrastający poziom umiejętności moich młodych uczniów oby tak dalej… Bardzo dziękuję rodzicom, szanownemu Panu dyrektorowi mgr Andrzejowi Skuberze, szanownemu Panu dyrektorowi mgr Markowi Madetko, dziękuję za pomoc Biuru Ubezpieczeń Jarosław Grabda, szanownemu Panu Mieczysławowi SAS, szanownemu Panu Staroście Jerzemu Kolarzowi, szanownemu Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemarowi Sikorze - bez was drodzy państwo nie moglibyśmy się w spokoju przygotować do wszystkich startów w tym roku a szczególnie w tym najważniejszym XX Pucharze Polski – Dziękujemy” - tak skomentował zawody trener i prezes Buskiego Klubu Kung-fu Yantai Andrzej Cupryjak-Socha.