Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Busko-Zdrój fotograficzną „stolicą” województwa

Dodał: Agnieszka Data: 2015-12-16 09:47:19 (czytane: 9108)

10 grudnia miała miejsce XIX edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2015", którego stolicą niezmiennie jest miasto Busko-Zdrój.Tradycyjnie pierwsza część wystawy zatytułowana „Moja prezentacja" odbyła się w Galerii „Zielona" BWA, gości powitali Piotr Kaleta kurator i pomysłodawca przeglądu oraz Bogdan Ptak kierownik galerii.

- Przegląd „Ponidzie" jest jedyny w swoim rodzaju, bowiem jego przewodnią ideą jest zachęcenie do fotografowania i rejestrowania rzeczywistości za pomocą zdjęcia – powiedział Piotr Kaleta, dodając, że wspólnym mianownikiem dla wszystkich uczestników wystawy jest radość dzielenia się z innymi swymi fotograficznymi odkryciami i emocjami zawartymi w pracach.

Forma przeglądu nie ogranicza nikogo. Każdy może wystawić swoje prace bez względu na to czy jest doświadczonym fotografikiem czy amatorem. Dzięki temu w jednym czasie i jednym miejscu wystawione są prace, których, jak czytamy we wstępie do katalogu Stanisławy Zacharko (kierownika kieleckiego BWA), największą wartością jest indywidualizm spojrzenia, odkrywczość i autorska interpretacja.

ponidzie001.JPG


Druga część przeglądu na którą składały się wystawy „Odkrywamy Ponidzie" i „Piękno Parków Krajobrazowych Ponidzia" zaprezentowana została w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W tej części Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych nagrodził najlepsze prace konkursowe dotyczące piękna parków krajobrazowych Ponidzia. Rozstrzygnięty został VI Konkurs Fotograficzny na Zdjęcie Roku „Busko-Zdrój" portret miasta", którego zwycięzcą został Arkadiusz Sierpina. Z rąk burmistrza Waldemara Sikory laureat otrzymał czek na 1.000 zł.

ponidzie003.jpg


– Przegląd Fotograficzny „Ponidzie" rozrasta się z roku na rok, ma już swoich stałych uczestników, ale też nie brakuje nowych adeptów tej sztuki. Cieszy fakt, że wciąż odkrywane są nieodkryte dotąd zakątki naszego miasta – podkreślił burmistrz, dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przeglądu.

Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny „Ponidzie 2015" jest największą wystawą fotograficzną w województwie świętokrzyskim, w tym roku wzięło w niej udział 143 uczestników.

W dziewiętnastej edycji przeglądu dominowały prace przedstawiające pejzaże z różnych stron świata, o różnej strukturze, barwie, oryginalnej architekturze, są też portrety ludzi i prace o charakterze abstrakcyjnym, mikro i makro-fotografie.

ponidzie002.jpg


Wystawą autorską w holu głównym BSCK zatytułowaną „Grace#Land", czyli „kraj pełen wdzięku" zaprezentował się mieszkańcom Buska-Zdroju Wojciech Gepner – członek ZPAF, laureat licznych konkursów fotograficznych.

Wystawy zarówno w Galerii „Zielona"BWA oraz w BSCK obejrzeć można do 23 stycznia 2016 roku.

Źródło:  www.busko.pl

Reklama.

Tagi: fotografia   ponidzie    

Zobacz także

Modernizacja placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stopnicy

Dodane: 2019-06-25 15:17 - Komentarze  (0)  czytane (117)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...