Wysoka wygrana buskich trampkarzy młodszych

Dodał: Milena Data: 2016-09-26 16:22:06 (czytane: 5831)

Dwucyfrowym wynikiem zakończył się sobotni mecz buskich trampkarzy młodszych z Polanami Pierzchnica. Podopieczni trenera Grzegorza Załęckiego po bardzo dobrym meczu, pokonali swoich rówieśników z Pierzchnicy, aż 15:0 (4:0).
Spotkanie zostało rozegrane na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju. Goście na ten mecz przyjechali w nieco zmienionym składzie co jak się okazało miało wpływ na wynik meczu. Pierwsza połowa, a zwłaszcza pierwsze 15 minut było bardzo chaotyczne w wykonaniu Zdroju, brakowało dokładności a co za tym idzie czystych i klarownych sytuacji bramkowych. Przewaga naszych piłkarzy była - natomiast sytuacje bramkowe pojawiały się sporadycznie. Dopiero w 15" po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny do którego podszedł Kacper Załęcki. Strzał Kacpra "wyczuł" bramkarz Polan. Za 2 minuty brutalnym faulem na Filipie Powroźniku zawodnik gości spowodował kolejny karny, który na bramkę zamienił Olek Szumilas i jak się później okazało była to pierwsza z 8 bramek Olka w tym meczu. Kolejne trafienia w I połowie zaliczyli Powroźnik i Błaszczyk.

W drugiej połowie zawodnicy z Pierzchnicy opadli z sił co było przyczyną utraty kolejnych goli. Na największym boisku piłkarskim w tej lidze nasi zawodnicy pokazali zwłaszcza w drugiej połowie, że są dobrze przygotowani do rundy pod względem kondycyjnym.

Kolejne bramki były tylko kwestią czasu a akcje prowadzone raz z prawej raz z lewą strony boiska kończyły się bramkami. Dobrymi dośrodkowaniami wykazywali się wtedy Franciszek Jabłoński i Szymek Bomba. Kolejne gole zdobywali Szumilas - 7 bramek i po jednej Powroźnik, Witczak, Bomba i Woźniak. Przy zdobytych przez nasz zespół 11 bramkach w drugiej połowie aż przy 6 z nich asystował Załęcki a przy trzech Powroźnik.

"Mimo osłabienia naszego zespołu (Sz.Boś, K.Głowania - problemy zdrowotne, M.Bogacki - kontuzja długotrwała i K.Stępień - kontuzja) nasza drużyna pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w II połowie" dodał po meczu trener buskich trampkarzy, Grzegorz Załęcki.

Bramki:.A.Szumilas 8 (18k", 41", 47", 51", 54", 60", 65", 69") F.Powroźnik 3 (26", 32" i 62") W.Błaszczyk 1 (29") J.Witczak 1 (58") Sz.Bomba 1 (64) F.Woźniak 1 (67).

Skład: Łudzik Kacper - bramkarz (36" Brudkowski Krystian) Rodak Mateusz, Jabłoński Miłosz, Jabłoński Franciszek, Woźniak Filip, Błaszczyk Wiktor, Kralka Bartosz, Bomba Szymon, Załęcki Kacper, Powroźnik Filip, Szumilas Aleksander oraz Witczak Jakub.

Źródło: zdrojbusko.futbolowo.pl