Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

WYNIKI TEGOROCZNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH

Dodał: Milena Data: 2019-07-05 17:14:52 (czytane: 1830)

Średni poziom zdawalności egzaminu maturalnego w publicznych szkołach ogólnodostępnych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Buski osiągnął w tym roku 87,6% i przewyższył o kilka punktów procentowych wynik ubiegłoroczny (84,14%), a także średnią krajową (80,5%) i wojewódzką (79,90%).Podobnie, jak w latach ubiegłych, lepszy wynik niż średnia wojewódzka i krajowa osiągnęły zarówno nasze licea ogólnokształcące, jak i technika. W buskich liceach ogólnodostępnych dla młodzieży maturę zdało 95,17% tegorocznych absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (w kraju – 88,3%, a w województwie świętokrzyskim – 86,4%). Natomiast w technikach prowadzonych przez Powiat zdawalność matury wyniosła w tym roku 75,86% (w kraju – 70,5%, a w województwie – 65,7%). Zarówno buskie licea, jak i technika osiągnęły wynik wyższy od ubiegłorocznego.

wyniki.jpg

wynik1i.jpg

Na chwilę obecną wiadomo, że w tym roku w Powiecie Buskim nie zdało matury tylko 2,5% absolwentów szkół ogólnodostępnych dla młodzieży, tj. 11 osób. Pozostali maturzyści, którym w sesji wiosennej nie powiodło się tylko na jednym egzaminie obowiązkowym, mają prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu tego roku. W naszym Powiecie grupa ta stanowi niecałe 10% wszystkich zdających, a zatem ostateczne wyniki zdawalności tegorocznej matury będą z pewnością - jak co roku - znacznie wyższe.

Powodem do dumy jest również bardzo dobry średni wynik absolwentów techników, którzy w tym roku  osiągnęli wynik zdawalności aż o 10 punktów procentowych wyższy niż średnia wojewódzka. Ponadto, pod względem zdawalności Powiat Buski zajął bardzo wysoką, trzecią lokatę wśród powiatów naszego województwa. Nasi maturzyści ustąpili pola jedynie swoim kolegom z Powiatu Włoszczowskiego i Opatowskiego.

Liderem wśród naszych liceów jest, jak co roku, I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju, gdzie egzamin maturalny zdało 184 ze 188 tegorocznych absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, tj. blisko 98% (średnia krajowa 86,4%), zaś pozostałe 4 osoby mają prawo do poprawki w sierpniu.

Na drugim miejscu w Powiecie Buskim pod względem zdawalności uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju, gdzie egzamin zdało 66 absolwentów (ponad 90%), a pozostałych 7 ma prawo do poprawki w sierpniu.

Trzecie miejsce wśród liceów należy do IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku – Zdroju, gdzie egzamin zdawało 8 absolwentów; 6 zdało, a 2 ma prawo do poprawki w sierpniu.

Należy tu zaznaczyć, że w buskich liceach nie ma osób, które w tym roku definitywnie nie zdałyby matury; 13 absolwentów liceów, którym nie powiodło się podczas sesji wiosennej, ma szansę zdać poprawkę w sierpniu.

Wśród buskich techników najlepszym wynikiem pod względem zdawalności może się w tym roku poszczycić Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju, gdzie egzamin maturalny zdało 54 z 63 tegorocznych absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, natomiast 6 osób ma prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu; 3 osoby nie zdały matury.

wyniki2.jpg

wyniki4.jpg

Drugie miejsce zajmuje  Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju, gdzie egzamin zdało 60 absolwentów, 14 ma prawo do poprawki w sierpniu, a 2 osoby nie zdały matury.
Miejsce trzecie wśród techników zajęło Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i  Ogólnokształcących w Busku - Zdroju, gdzie egzamin maturalny zdało 18 z 35 tegorocznych absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, natomiast 11 osób ma prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu; 6 osób nie zdało matury.

Gratulujemy absolwentom, którzy zdali egzamin maturalny, życząc im powodzenia podczas rekrutacji na studia, natomiast tym wszystkim, którzy będą poprawiać swój wynik maturalny, życzymy pełnego sukcesu.

Dziękujemy nauczycielom i dyrektorom szkół maturalnych, bo przecież na sukcesy naszych uczniów w dużej mierze składa się także ich trud i poświęcenie. 

Zachęcamy ciągle absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do podejmowania nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski. Rekrutacja do szkół dysponujących wolnymi miejscami trwa bowiem do końca sierpnia w ramach dodatkowego naboru.

starostwo_logo_podpis.jpg

Zobacz także

Strategia Rozwoju Elektromobilności

Dodane: 2019-10-19 10:14 - Komentarze  (5)  czytane (782)

TAGI:Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.159.25

w Polszewii: (2019-07-11 13:40:34)

utworzono setki szkół średnich w których poziom nauczania jest poniżej wody, dna, piasku i mułu. Szkoły te doją kasę z budżetu państwa. W Polszewii jest 400 wyższych uczelni, w Niemczech 100. U mnie w firmie był absolwent geografii z prywatnej uczelni w Kielcach, który nie wiedział ile jest województw, a brał stypendium naukowe.

Do czex (2019-07-10 11:08:01)

Według Echa Dnia- nikt

czex (2019-07-09 01:53:18)

ile zdało w zdz?? xd

* (2019-07-08 21:14:00)

Wyniki są, bo rodzice posyłają dzieci na korki. Nie jest to więc zasługa szkół..... Pora żeby przywrócić 4 letnie licea. Skradziono młodzieży szkół średnich jeden rok edukacji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Poniżej prezentujemy informacje na temat programu o nazwie: "Badam się - profilaktyka raka jelita grubego" - skierowanego dla pacjentów...