Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

WOT wspiera personel Sanepidu

Dodał: Marta Data: 2020-10-30 10:08:45 (czytane: 2293)

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozszerzają swoje wsparcie dla służb sanitarnych i medycznych. Nieoceniona pomoc wojska stała się niezbędna w pracy administracyjnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w regionie.Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie pandemii wspierają służby medyczne na wielu płaszczyznach. Najbardziej widoczni są w szpitalach i przychodniach, gdzie między innymi mierzą temperaturę. Jednak aby cały system opieki w czasach pandemii mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny jest ogrom pracy administracyjno-biurowej, którą wykonują Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Zobacz

Żołnierze  już na wiosnę podczas trwania akcji pod kryptonimem ,,Odporna wiosna” byli obecni w powiatowych stacjach Sanepidu na terenie województwa świętokrzyskiego. Jednak w chwili obecnej sytuacja pandemiczna w kraju i regionie nałożyła na nie ogrom obowiązków i pracy biurowej. W związku z tym Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podjął decyzję o znacznym wzmocnieniu wsparcia dla stacji sanepidu w regionie. W chwili obecnej blisko 30 żołnierzy jest obecnych w 5 Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych: w Kielcach, Busku-Zdroju, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Jędrzejowie.

Zakres pracy Terytorialsów obejmuje między innymi sortowanie korespondencji, wpisywanie danych do systemu ewidencyjnego, archiwizowanie dokumentów, sporządzanie notatek i zawiadomień o odbyciu kwarantanny i wiele innych.

 Zobacz

W tej chwili w województwie świętokrzyskim jest ponad 11 tyś. osób objętych kwarantanną. Obecność w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych wpisuje się w szerokie, kompleksowe wsparcie WOT na rzecz służby zdrowia. Zaczyna się pracą administracyjno-biurową, przez wspólny z Policją monitoring osób w kwarantannie, aż po stałą obecność w szpitalach oraz pobieranie przez żołnierzy wymazów i ich transport do laboratoriów.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej od czerwca realizują akcję pod kryptonimem ,,Trwała Odporność”, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. W swoich działaniach ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów.

 

Reklama.

Zobacz także

Valerjan Romanovski Buskowianinem Roku 2019

Dodane: 2020-12-03 15:13 - Komentarze  (0)  czytane (865)

TAGI:Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.201.3.10

WOT? (2020-11-05 09:20:23)

jeszcze tam siedzicie? w szpitalach miejsca wolne liczyć. i sprawozdawać.

(2020-11-02 12:32:19)

a Lasak pod biurkiem siedzi. i obserwuje. z tego żyje

(2020-11-02 12:31:05)

piękne zdjęcie. jeden pisze , druga w ukłonie kartki podaje. trzeci- tylko go nie widać zapewne informcje wysyła.

ooo. (2020-11-02 08:06:35)

do biurowych czynności to się to wojsko nadaje. ale jak zaopatrzeć ranę po urwanym przedramieniu i wynieść poszkodowanego, tego praktycznie k..a nie uczą.

ogrom pracy Sanepipu? (2020-11-02 08:02:30)

o dzisiaj im ulży. automatyczna kwarantanna dla domowników z kontaktem z współjednodachowcem , który miał styczność z chorym. nie będą musieli pracownicy sanepipow wystawiać nakazów. a nikt automatycznej kwarantanny przestrzegał nie będzie. po tych ostatnich wydarzeniach? tej rewolucji chłopek uciemiężonych?

(2020-11-02 07:14:52)

WOT powinno być na ćwiczeniach i uczyć się rozwijać szpitale polowe w warunkach braku internetu i łączności komórkowej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci...