Warsztaty muzyczne - EXODUS Młodych 2014 (FOTO)
2014-07-30 09:32:34

W dniach 29 - 31 lipca br.odbywają się w Biłgoraju, warsztaty muzyki kościelnej adresowane do tych, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności praktyczne i wiedzę liturgiczno - muzyczną. Z uczestników warsztatów zostanie zrekrutowana schola, która zaśpiewa na tegorocznym spotkaniu Exodus Młodych.


Warsztaty mają na celu wzajemne poznanie się i integrację młodzieżowego środowiska muzycznego naszej Diecezji, rozwój umiejętności muzycznych zarówno w teorii jak i praktyce oraz przede wszystkim pogłębienie ducha modlitwy śpiewem.

warsztaty_muzyczne_esodus_2014.JPG

W III Warsztatach Muzyczno - Liturgiczne uczestniczy blisko 70 osób. -Podczas warsztatów przewidujemy m.in. naukę nowych pieśni w tym m. in. liturgicznych, uwielbieniowych i animacyjnych, a także psalmów, części stałych Mszy świętej - informuje w rozmowie z naszym Serwisem ks. Piotr Spyra, główny organizator Warsztatów. Jak dodaje uczestnicy maja także możliwość zapoznania się z podstawami emisji głosu, akompaniowania i aranżowania utworów, śpiew w wielogłosie. -Zajęcia odbywają się w podziale na grupy i tak np. w klasach instrumentów i śpiewu, zasad dobór pieśni, modlitwy i uwielbienia śpiewem - dodaje.









http://n.bilgoraj.com.pl/printnews.php?id=12254