Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyskie rzeki wezbrały. Deszcz wciąż pada. Zagraża nam powódź?

: AT Data: 2010-05-17 11:08:50 (czytane: 13469)

Na rzekach regionu świętokrzyskiego cały czas utrzymuje się tendencja wzrostowa poziomu wody - poinformował Radio Kielce Andrzej Pabich z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody.

Obecnie na Wiśle przekroczone są stany ostrzegawcze w Karsach i Szczucinie.

Natomiast zbiorniki przeciwpowodziowe na terenie świętokrzyskiego posiadają jeszcze rezerwę. Tak jest w Chańczy, Wiórach i Brodach.

- Jednak w tym ostatnim zbiorniku powoli wyczerpuje się jego pojemność i niewykluczone, że woda w najbliższych godzinach będzie z niego spuszczana - dodał Andrzej Pabich.

- Na razie nie ma sygnałów o poważniejszych podtopieniach, czy zalanych ulicach. Jedynie miejscami woda wdarła się do piwnic domów - dodał Andrzej Pabich.

powodz.jpeg

Służby dyżurne prowadzą stały monitoring miejsc, w których rzeki mogą wystąpić z koryt. Ponadto w Wąchocku przygotowano piach na ewentualne uszczelnienie wałów.


Konrad Trela
Źródlo: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.172.33