Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dżem - legenda polskiego bluesa koncertował w Busku-Zdroju. (video/foto)

: MC Data: 2010-04-27 18:57:20 (czytane: 13731)

Już pół godziny przed koncertem sala BSCK wypełniła się po brzegi fanami zespołu Dżem. Widać, że ta muzyka łączy pokolenia - od najmłodszych do ludzi w "sile wieku".

Jeszcze przed koncertem grupki fanów czekały na muzyków, zbierali autografy, robili zdjęcia z członkami zespołu.


 dzem_busko006.jpg
Młodzi fani Dżemu


Zespół w podczas ponad dwugodzinnego koncertu zagrał takie hity jak "Paw", "Harley mój", "Do kołyski", "Sen o Victorii", "Wehikuł czasu", "Lunatycy", "W życiu są tylko chwile" oraz kilka utworów z nowej płyty. "Whiskey" którego domagała się publiczność zostawili na "deser" - zagrali dopiero w drugim bisie jako ostatni utwór koncertu.

 

dzem_busko007.jpg

dzem_busko046.jpg 

dzem_busko047.jpg 

dzem_busko069.jpg 

dzem_busko108.jpg 

 

Przed koncertem rozmawialiśmy z członkiem fan clubu zespołu  Dżem „Skazani na bluesa” Marcinem Wójcikiem:

Dziś gości po raz pierwszy w naszym mieście legendarny zespół Dżem, co znaczy taki koncert dla członka fanklubu?
- to znaczy że będzie sposobność zebrać autografy członków zespołu, chwilę z nimi porozmawiać  i oczywiście dwie godziny fantastycznej muzyki i zabawy.

Należysz do fan clubu „Skazani na bluesa”. Przybliż nam bliżej kim jesteście?
- „Skazani na bluesa” to stowarzyszenie skupiające kilkadziesiąt osób dla których Dżem to nie tylko muzyka, koncerty, ale to także sposób na życie. Spotykamy się na koncertach przynajmniej kilka razy w roku, poznajemy nowych ludzi, mamy sposobność spotkać się z członkami zespołu, czujemy się jak byśmy należeli do wielkiej rodziny.

 

dzem_busko001.jpgWokalista Maciej Balcar z buskimi fanami Dżemu: Marcinem Wójcikiem, (członkiem ogólnopolskiego Fan Clubu zespołu Dżem) i jego rodziną.Przed naszą rozmową stałeś z wokalistą Dżemu - Maćkiem Balcarem. Zdradzisz nam o czym rozmawialiście?
- głównie wspominaliśmy fantastyczny koncert z okazji 30 lecia Dżemu który odbył się w Katowickim Spodku w październiku ubiegłego roku. Maciek obiecał że dadzą z siebie wszystko aby zostawić nas niezapomniane wrażenia i zapalić miłość do bluesa.

Na koncert nie przyszedłeś sam, jesteś z całą rodziną. Czy to znaczy że wszyscy jesteście fanami Dżemu?
- dokładnie, wspólnie z Izą uczestniczymy w koncertach, czasami towarzyszy nam Maksymilian. Dla najmłodszego 3- letniego Piotrusia którego ulubioną piosenką jest „Wehikuł czasu”  będzie to pierwszy koncert w życiu. Miejmy nadzieję że dotrwa do końca.

Dziękujemy za rozmowę.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu:

 fotoreportaż

 Foto: Arek Sierpina
          Michał Borowski
          Kamil Janicki

 

Zapraszamy również do obejrzenia fotogalerii  na  >> stronie BSCK <<


Relacja video z koncertu (urywki):

Kliknij i ogladaj


Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.236.245.255