Wiadomości - Aktualności

W soboty targ na 'Nadolu'

: MC Data: 2009-08-11 11:50:23 (czytane: 17262)

Już od 22 sierpnia w Busku-Zdroju uruchomione będzie sobotnie targowisko. To inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. , które wychodząc naprzeciw potrzebom zmotoryzowanego, zabieganego społeczeństwa, udostępnia plac targowy w dzień wolny od pracy.

Do tej pory plac na Nadolu wykorzystywany był w środy i niedzielę. Targowisko cieszyło się dużą popularnością, co dało wskazówkę do rozszerzenia oferty. Ideą jest stworzenie możliwości sprzedaży płodów rolnych dla mieszkańców okolicznych wsi.

 

targ_nadole.jpg 

 

Docenią ten fakt również mieszkańcy miasta, którzy w dogodnych warunkach będą mogli zaopatrzyć się w świeże owoce, warzywa, jajka, mleko i inne. - Apelujemy do rolników aby skorzystali z tej oferty - mówi Małgorzata Donoch z MPGK w Busku-Zdroju. Zachęcamy do współpracy.

Według planu połowa placu targowego będzie w soboty udostępniana producentom rolnym. Pozostała część będzie udostępniona pod handel odzieżą, artykułami przemysłowymi itp.

Targowisko przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju czynne będzie w każdą sobotę od godziny 4.00 do 14.00 oraz w drugą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 6.00 -14.00.

Uroczystemu otwarciu targowicy 22 sierpnia towarzyszyć będzie zabawa taneczna.

Zapraszamy :)


źródło: Tygodnik Ponidzia
źródło: www.umig.busko.pl
foto: Jarosław Kruk

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.150.98