Wiadomości - Aktualności

W soboty targ na 'Nadolu'

: MC Data: 2009-08-11 11:50:23 (czytane: 10870)

Już od 22 sierpnia w Busku-Zdroju uruchomione będzie sobotnie targowisko. To inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. , które wychodząc naprzeciw potrzebom zmotoryzowanego, zabieganego społeczeństwa, udostępnia plac targowy w dzień wolny od pracy.

Do tej pory plac na Nadolu wykorzystywany był w środy i niedzielę. Targowisko cieszyło się dużą popularnością, co dało wskazówkę do rozszerzenia oferty. Ideą jest stworzenie możliwości sprzedaży płodów rolnych dla mieszkańców okolicznych wsi.

 

targ_nadole.jpg 

 

Docenią ten fakt również mieszkańcy miasta, którzy w dogodnych warunkach będą mogli zaopatrzyć się w świeże owoce, warzywa, jajka, mleko i inne. - Apelujemy do rolników aby skorzystali z tej oferty - mówi Małgorzata Donoch z MPGK w Busku-Zdroju. Zachęcamy do współpracy.

Według planu połowa placu targowego będzie w soboty udostępniana producentom rolnym. Pozostała część będzie udostępniona pod handel odzieżą, artykułami przemysłowymi itp.

Targowisko przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju czynne będzie w każdą sobotę od godziny 4.00 do 14.00 oraz w drugą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 6.00 -14.00.

Uroczystemu otwarciu targowicy 22 sierpnia towarzyszyć będzie zabawa taneczna.

Zapraszamy :)


źródło: Tygodnik Ponidzia
źródło: www.umig.busko.pl
foto: Jarosław Kruk

Zobacz także

Komentarze (24)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.89.36.189

-Stawowa :) (2009-08-18 16:12:07)

Bardzo dobry pomysl,ludzie na wsiach bardzo ciezko pracuja,zeby kilo jablek sprzedac w dodatku opryski tez kosztuja.Dlatego beda mieli dodatkowa okazje,zeby cos zarobic.Swietny pomysl :) I ja bede miala blisko po swieze owoce i warzywa :)

-M (2009-08-13 21:24:23)

W artykule o którym jest mowa, jest wiele mówiące słowo "bezpośrednio". Co oznacza, że jeżeli chodnik oddzielony jest choć 10 cm pasem trawy - właściciel posesji nie musi go sprzątać. Na potwierdzenie mogę Ci wskazać "precedensy".
Prawnikiem nie jestem, ale trzeba dbać o własne 4 litery i wykorzystywać to, za co płaci się podatki

-Smiac mi sie chce (2009-08-13 20:23:58)

Z tego co pamiętam to już na tym targowisku giełda samochodowa była -która nie wypaliła itd. Tam nawet nie ma kto w środę przyjść (łącznie z Rumunami którzy zawsze maja coś lewego na sprzedaż) wystarczy spojrzeć na tych co handlują połowa miejsc targowych jest wolna. Wszyscy którzy są w temacie wiedza że targi środowe w Busku się popsuły i lepiej jechać gdzieś indziej bo jest większa pewność że ludzie dopiszą a tym samym handel lepiej będzie szedł.

- (2009-08-13 12:00:15)

no to idżmy na otwarcie targowicy. Wypijemy szampana! A co? czy tylko Wladzia ma do tego gardła?

-do M (2009-08-13 11:44:45)

przytoczony przez Ciebie artykuł ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wcale nie mówi o tym, że właściciele posesji nie mają obowiązku utrzymywania czystości wzdłuż swojej posesji, fakt tym powinny zajmować się służby porządkowe, ale nie wprowadzaj błędu bo ignorantia iuris nocet, prawniku.

-do obserwator rzeczy ulotnych (2009-08-13 10:43:43)

Nie wiem o co Ci zbytnio chodzi. Bo piszesz tak jak by Ci ktoś z nich krzywdę zrobił.

-:) ciekawa (2009-08-12 22:59:44)

a kiedy będzie ta przebudowa starego targowiska?

- (2009-08-12 21:39:34)

nie pytaj czy bedzie pani,pan tylko czy beda ludzie ci co przychodza tu ladnych pare LAT!a napewno na nadole nie maja sily,zeby isc:( a moze wlasne twoja babcia lub ktos ze starszych osob tu przychodzi???wyreczysz ich teraz?

- (2009-08-12 21:33:01)

-M (2009-08-12 21:06:56)

Pytanie do osób ze Stawowej - czy dobrze pamiętam, czy pomiędzy chodnikami a Waszymi posesjami jest pas trawy?
Jeżeli tak, to... nie musicie sprzątać:
art. 5 ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

-obserwator rzeczy ulotnych (2009-08-12 11:27:41)

Czy na otwarciu będzie Pani Bożentyna, Pan Adam, Pan Piotr, Pan Jerzy? W końcu targowisko to duża rzecz. Mniejsze otwierali i obecność była obowiązkowa.

-Mieszkanka ulicy Stawowej (2009-08-12 09:19:27)

Dobrze by było żeby MPGK nie było takie " wspaniałomyślne" i nie sprzedawało biletów za opłatę targową od ludzi, którzy rozkładają się przed bramami mieszkańców przyległych ulic. My sprzątamy po sprzedających a kasa idzie do MPGK , tak być nie powinno. Niech pobierają opłaty tylko z targowia , a nie z ulic, no chyba , że będą sprzątać. A tak nie jest. Mieszkańcy sprzątają i płacą podatki, a miasto zbiera kasę

-masakra! (2009-08-11 19:48:41)

ale Wy jesteście idioci!!! WAM NIGDY SIĘ NIE DOGODZI!!! co by nie zrobić pretensje i jakieś żale!!! nie pasuje to się wyprowadźcie!!!! xD

- (2009-08-11 18:01:40)

świetnie bo w srode nigdy nien mogłam isc na targ bo zawsze w pracy.fajowo

-ciekawy (2009-08-11 17:49:38)

serek i mleczko bedzie mozna kupic

-M. (2009-08-11 16:51:13)

A czy ktoś pytał o zdanie mieszkańców ulic przylegających do targowicy ??? Wystarczy że po środzie trzeba sprzątać po << kulturalnych >> ludziach którzy czyszczą sobie popielniczki i bagażniki pod domami przy targowicy. Może dodać do tego sprzatanie przez MPGK ulic sąsiadujących z placem ??? Bo niby czemu my mamy za to płacić !!!

-Ada (2009-08-11 16:17:47)

czy ktos wie gdzie mozna miejsca rezerwować?

-gebels (2009-08-11 14:33:37)

super sprawa moze tam tez bedzie trawa to by byla git zabawa

- (2009-08-11 14:17:27)

kurde zabawa taneczna na otwarcie targowicy, upadamy , upadamy , jakie to atrakcje nam włodarze dają

- (2009-08-11 13:50:51)

Prawidłowo.Popieramy.

- (2009-08-11 13:21:07)

miasto chce przyzwyczaić mieszkańców do zakupów w innym miejscu przed planowana przebudowa "starego targowia"

-fun otwierania (2009-08-11 13:13:04)

Za miesiąc niech wprowadza handel w piątki i znów otwarcie

-fan ul. kopernika :) (2009-08-11 12:14:30)

a czy warzywa te ktore zabieraja na kopernika tez bedzie mozna bez zadnej oplaty targowej sprzedawac na tym targowsiku w soboty ? :)

- (2009-08-11 12:07:46)

To jeszcze raz będzie otwierane targowisko?
Czy jakieś nowe wybudowali?