Wiadomości - Aktualności

Sum gigant w Radzanowie!!!

: MC Data: 2008-08-10 01:58:14 (czytane: 20018)

Pan Stanisław Grochowski, były prezes koła Busko-Zdrój, podczas Towarzyskich Nocnych Zawodów Wędkarskich w Radzanowie złowił suma giganta!!!

Branie na tzw. "trupka" było około godz. 22. Po ciężkiej walce trwającej ok. 2 godziny - kilku "odejściach" i "murowaniach" Pan Stanisław przyholował suma do brzegu.

Tu okazało się, że podbieraki są za małe na tak wielki okaz. Konieczne było wejście do wody i ręczne podebranie ryby. Dzięki pomocy kolegów wędkarzy udało się to przy drugiej próbie.


sum12.jpg


Sum mierzył 165 cm i ważył ok 33 kg (waga jaką dysponowali wędkarze okazała sie za mała na zważenie takiego giganta)


sum19.jpg


Pan Stanisław dokonał nie lada wyczynu, gdyż złowił tak wielką rybę na żyłkę 0,22, która ma wytrzymałość ok 4,5 kg. Sukces zawdzięcza swojemu doświadczeniu i mistrzowskiej technice.


sum27.jpg


Pan Stanisław powiedział nam, że jest to Jego życiowy rekord, a zarazem rekord zbiornika w Radzanowie, który w tym roku obchodzi 10-lecie powstania.

 

sum45.jpg 

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych rekordów!

/MC/
busko.com.pl

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.236.140