Wiadomości - Aktualności

Okupacja Urzędu Gminy w Nowym Korczynie (video)

: MC Data: 2008-05-08 11:04:42 (czytane: 14644)

Przedstawiciele Komitetu Referendalnego Nowego Korczyna oraz mieszkańcy gminy w czwartek o godz. 9.00 tłumnie zjawili się przed budynkiem Urzędu Gminy.


Niestety wójt pół godziny przed przybyciem delegacji opuścił budynek urzędu. Zebrani wraz z przedstawicielami mediów, umówionymi na spotkanie z wójtem udali się do sekretarza gminy Przemysława Grabowskiego, aby zasięgnąć informacji, kiedy można będzie się spotkać z wójtem i przewodniczącą rady.


(Zobacz relację video)

 

 

korczyn_manifestacja1.jpg

 

korczyn_manifestacja2.jpg


korczyn_manifestacja3.jpg

 

korczyn_manifestacja4.jpg

 

korczyn_manifestacja5.jpg


Mimo wielu prób sekretarz nie zdołał skontaktować się z wójtem, natomiast przewodnicząca rady skontaktowała się telefonicznie, chcąc rozmawiać jedynie z przedstawicielami mediów. Podczas rozmowy zadała skądinąd dziwne pytanie, kto ich tu zaprosił.

Przedstawiciele władz wiedzieli o planowanym spotkaniu, ponieważ wczoraj na antenie Radia Kielce odbyła się rozmowa na żywo z wójtem i przedstawicielami Komitetu Referendalnego, podczas której poruszono temat dzisiejszej manifestacji.


  Posłuchaj wczorajszej audycji w Radio Kielce(MP3)

 

Komitet Referendalny zarzucił wójtowi Nowego Korczyna, Wiktorowi Kwasowi brak pomysłów na zarządzanie gminą, nieudolność, podwyższanie podatków i tworzenie sztucznych etatów, w związku z czym 18 maja ma się odbyć referendum w sprawie odwołania wójta.

Pełnomocnik inicjatora referendum, Wiesław Trela twierdzi, że wójt utrudnia przeprowadzenie referendum. Najpierw spóźnił się z przekazaniem komisarzowi wyborczemu informacji o liczbie uprawnionych do głosowania, a potem zmienił siedziby lokali wyborczych, przenosząc je na obrzeża gminy.

Nowe lokale wyborcze zaproponowane przez wójta nie są przystosowane do przeprowadzenia głosowania. Nie ma w nich bieżącej wody, urządzeń sanitarnych i telefonów, twierdzi Wiesław Trela.

Zdaniem dyrektora kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Henryka Kwietnia, wójt złamał prawo, utrudniając przeprowadzenie referendum.

Henryk Kwiecień nakazał zmianę decyzji i zorganizowanie referendum we wcześniej ustalonych miejscach.

Ostateczny termin wyznaczenia lokali wyborczych upływa dziś 9.05.2008 r.

Manifestujący wyrazili nadzieję, że dostaną odpowiedź przed godziną 15.30, czyli przed końcem pracy urzędu. Jeżeli nie uzyskają do tej godziny odpowiedzi, poinformowali że będą czekać aż do skutku.

Do godziny 15.30 nie zjawił się ani wójt, ani przewodnicząca rady, również sekretarz nie udzielił wiążącej odpowiedzi.

Manifestujący co godzinę pytali sekretarza, czy są już jakieś decyzje.

Wkrótce więcej szczegółów..

 
busko.com.pl


Podyskutuj  na naszym czacie:


Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.170.78.142