Wiadomości - Aktualności

Boks w Busku Zdroju

: MM Data: 2007-02-20 17:00:34 (czytane: 5386)

Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RING” – taką nazwę przyjęła nowo powstała organizacja sportowa, której zebranie założycielskie odbyło się 6 lutego br.

Prezesem utworzonego klubu sportowego wybrany został Jerzy Fabijański, emerytowany oficer, do niedawna zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, wcześniej komendant powiatowy w Busku Zdroju, znawca, miłośnik tej dyscypliny sportowej i jeden z prekursorów zawiązania tej organizacji na terenie Buska 
Wiceprezesami są Jerzy Nogaś i Władysław Olszowy, skarbnikiem przedsiębiorca Piotr Piasecki, sekretarzem trener Zdzisław Patalita. Komisję rewizyjną tworzą: Roman Sobczak (komendant powiatowy policji w Busku), Henryk Radosz (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Busku), Czesław Patalita (ojciec pierwszego trenera klubu).

boks2.jpg

boks3.jpg

Konstruktywna treść zebrania, w którym uczestniczyli prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Kielcach i jednocześnie wiceprezes PZB w Warszawie Marek Podsiadło ze swoim zastępcą Zygmuntem Sikorą (ojciec Tomasza Sikory, byłego prezesa AKS - kierowcy rajdowego i uczestnika Rajdu Paryż – Dakar) pozwoliła na wypracowanie i zatwierdzenie statutu, deklaracji programowej i niezbędnych dokumentów do zarejestrowania działalności.
Od początku zaistnienia sekcji bokserskiej w Busku Zdroju wydatnej pomocy udzielił jej dyrektor gimnazjum nr 1 w Busku Andrzej Skubera i teraz po zawiązaniu klubu przyjął go pod swój dach. Wsparcie dla niego po zarejestrowaniu zadeklarowało wielu przedsiębiorców, podmiotów gospodarczych, osób prywatnych. Między innymi są tu fundacja Darka Michalczewskiego, osobiste zaangażowanie Józefa Grudnia (mistrza olimpijskiego w boksie).  Oferta „Ringu” skierowana jest do młodzieży nie tylko terenu miasta. Wychodzimy z zaproszeniem do środowiska powiatu buskiego i ościennych, do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, gdzie już dziś po roku działania sekcji zgłasza się wielu chętnych. Zamierzamy – jak to zawarte jest w deklaracji – zaproponować młodym ludziom alternatywną w stosunku do już istniejących formę spędzania czasu wolnego, rozwoju fizycznego i spełniania się. Stawiamy przy tym jasne warunki – boks to nie bijatyka.

boks1.jpg

W naszym klubie uczyć będziemy sztuki walki bokserskiej, rozwijania umiejętności pięściarskich w najlepszym wydaniu. Kształtować siłę umysłu, ciała, charakteru we współpracy z rodzicami zawodników, szkołą, lokalnymi środowiskami. Chcielibyśmy w perspektywie dopracować się takich mistrzów jakimi byli w czasach swojej aktywności sportowej związani z terenem dzisiejszego powiatu buskiego Józef Grudzień i Zbigniew Pietrzykowski – mówi prezes klubu Jerzy Fabijański.
                                                                   
Robert Gwóźdź  

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.83.37