VI Turniej Małego Smoka

Dodał: Marta Data: 2020-12-01 13:50:33 (czytane: 6590)

W sobotę, 28 listopada 2020r odbył się VI Turniej Małego Smoka - edycja zdalna. Odmienna formuła zawodów podyktowana została sytuacją jaka panuje w Polsce i na Świecie.

Jednocześnie było to nowatorskie podejście przeprowadzenia zawodów i występu zawodników- oczywiście tylko w formach (toulu) Tradycyjnego Kung-fu. Tak naprawdę nie było innej możliwości… Turniej jak co roku zorganizowany został  przez Buski Klub Kung-fu YANTAI  pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój jak i Starosty Powiatu Buskiego Jerzego Kolarza.

Nad całością czuwał lider tradycyjnego kung-fu Tanglangquan na południu Polski, (pionier Tongbei quan w Polsce ) inicjator i pomysłodawca takiego turnieju dla dzieci - Andrzej Cupryjak-Socha.

Zobacz

W Turnieju wzięło udział 40 zawodników z Polski. Zawodnicy przyjechali z Gdyni, Wrocławia, Warszawy (2 ekipy) i Tarnowa od których otrzymaliśmy filmiki z formami nagrane wcześniej wedle określonego regulaminu. Łącznie odbyło się 50 startów w 12 konkurencjach, podzielonych na grupy wiekowe w przedziale od 6 do 15 lat oraz oczywiście stopniem zaawansowania.

7 sędziów, którzy połączyli się wspólnie poprzez  określoną aplikację w Internecie - oceniali nagrane wcześniej  starty zawodników. Buski Klub  Kung –YANTAI reprezentowało 7 zawodników. Łącznie zdobyli 8 medali, jeden brązowy, 3 srebrne i 4 złote. Nasza najmłodsza (10 lat) Amelia Marońska startowała w  konkurencji  form ręcznych  północnych sięgając po srebrny medal. Starszy Wit Kłuskiewiecz (12 lat) zdecydowanie zdobył złoto w formach ręcznych północnych oraz srebro w formach  z bronią różną (MIAO DAO- broń chińska która dała początek japońskiej katanie). Hania Makowska (13 lat)  zaliczyła bardzo dobry występ w formach ręcznych  północnych zdobywając po raz  pierwszy złoto. W tej samej konkurencji Agata Godula zdobyła srebrny medal oraz brązowy w formach z bronią różną. Udany występ zaliczyła też Antonina Stefańska która niestety musiała zadowolić się dwoma czwartymi  miejscami w tych samych konkurencjach co Agata i Hania.

Konrad Gołuzd zdobył dwa złote medale w konkurencji form z bronią krótką oraz  form ręcznych północnych w przedziale wiekowym 15-17 lat W tej samej konkurencji form ręcznych  północnych Wiktoria Motyka zdobyła srebro.

Zobacz

Trener a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-Fu  YANTAI Andrzej Cupryjak-Socha tak posumował start swoich adeptów - Jestem zadowolony  ze swoich uczniów, zawodników. Mimo tak ciężkiego okresu  dla nas wszystkich, wszyscy przepracowali okres wakacyjny i w dobry sposób podnieśli swoje umiejętności co zaowocowało medalowymi miejscami w  silnie obsadzonym VI Turnieju Małego Smoka. Oczywiście tym się nie zadowalamy, cały czas staramy się podnosić swój poziom a najważniejsze, że są chęci wśród tych młodych ludzi a to Najważniejsze!

Dziękuję wszystkim rodzicom i osobom, które pomogły w przygotowaniu oraz naprawdę sprawnym przeprowadzeniu zawodów w tych dziwnych czasach. Szczególne podziękowania dla pana Tomasza Roszkowskiego i  Wiktorii za koordynację pod względem technicznym nad całością zawodów – bez was nic by się nie udało….

Turniej został w części sfinansowany z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.