Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uszkodzona linia gazowa w Pacanowie

Dodał: Marta Data: 2019-08-07 19:08:59 (czytane: 2195)

Podczas prac remontowych w godzinach porannych, przy posadowieniu ogrodzenia w obrębie jednej z posesji na ul. Dr Gałązki w Pacanowie uszkodzona została rura doprowadzająca gaz do domu mieszkalnego.awaria_1.jpg 

Paliwo zaczęło z niej wypływać pod dużym ciśnieniem stwarzając ogromne zagrożenie dla okolicznych domostw w tym wielorodzinnego bloku mieszkalnego.

Jakiekolwiek źródło ognia jak między innymi przypadkowo zapalona zapałka, żar z papierosa mogły doprowadzić do silnego wybuchu. Miejsce uszkodzenia i okoliczny teren natychmiast zabezpieczyli odgradzając od wejścia osób postronnych strażacy w OSP Pacanów powiadamiając pogotowie gazowe o zdarzeniu.

awaria_2.jpg 

Pracownicy gazowni odcięli dopływ paliwa i zabezpieczyli uszkodzenie. Okazało się, że rura doprowadzająca do domu była położona w ziemi bardzo płytko i nie oznakowany jej przebieg. Właściciele posesji wykonując wykop nie spodziewali się i nie wiedzieli że natrafią w miejscu starego, rozbieranego ogrodzenia na taką instalację.

Na czas usuwania awarii teren zabezpieczali poza strażakami z Pacanowa, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju i OSP Oblekoń.

Awaria została usunięta i zagrożenie zlikwidowane – pozostało pytanie, gdzie jeszcze są takie miejsca, gdzie rura gazowa położona jest tak płytko bez oznaczenia jej przebiegu.

awaria_4.jpg 

tekst i foto: Robert Gwóźdź

Reklama.

Zobacz także

Jaki blender ręczny wybrać? Kompleksowy poradnik

Dodane: 2019-12-09 13:46 - Komentarze  (0)  czytane (61)

TAGI:Komentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

123 (2019-08-11 21:21:39)

Usuneli komentarz brawo ale i tak jest kolesiostwo między OSP Pacanów a PSP boli prawda i komentarze usuwają poprostu PSP ma gdzieś przepisy BHP dla OSP Pacanów tak ubrania bojowe jak i nowy samochód są tylko na pokaz a nie do działań

Dlaczego (2019-08-10 19:45:25)

na zdjęciach nie ma cieślaka?

do Mefisto (2019-08-08 11:39:51)

Dobra dobra o Kuchcińskiego się nie bój.Powiedz mi co będzie robił (dziedziczny) poseł brat byłego Marszałka przecie na wybór szans najmniejszych nie ma . O wiele lepszym kandydatem PSL byłby Gondek albo Klimczak.

xyz (2019-08-08 09:46:16)

Najlepsze jest to że, to chyba kolejna akcja tych turbo strażaków. Panowie ośmieszacie siebie i osoby, instytucje, które wydały wam uprawnienia do działań ratowniczo gaśniczych.Dziwię się że KDR nie odesłał potencjalnych turbo-samobójców do koszar z racji nie przestrzegania przepisów.Ale takie są efekty patrzenia przez palce na to co robią OSP.

Mefisto (2019-08-07 21:25:15)

Wiadomości Pacanowskie mówią, że po uszkodzeniu gazociągu przed strażą pożarną oględzin z góry z samolotu dokonał niezastąpiony Pan Marszałek Kuchciński , podczas gdy nasz lokalny poseł układa już tory do Budapesztu, by ten nie musiał latać codziennie odrzutowcami.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sylwester 2019. Imprezy sylwestrowe w Busku i regionie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, lokale, dyskoteki

Zabawa sylwestrowa to jedna z ważniejszych imprez w ciągu roku. Już dziś warto się do niej dobrze przygotować. Tylko dobrze zorganizowana...