Udana inauguracja rundy wiosennej IV ligi

Dodał: Milena Data: 2016-03-21 14:48:08 (czytane: 10267)

MKS Zdrój udanie zainaugurował rundę wiosenną świętokrzyskiej IV ligi. W szesnastej kolejce zespół z Buska-Zdroju pokonał na własnym stadionie Kamienną Brody 3:1 (2:0). Bramki dla busczan zdobyli: Paweł Bandura, Piotr Rajca i Mateusz Dziubek.

Mecz MKS Zdrój Busko - Kamienna Brody był dla obu zespołów niezwykle ważny. Ekipy chciały dobrze wejść w rundę wiosenną, kluczową w kontekście gry o utrzymanie.

Lepiej spotkanie rozpoczęli piłkarze trenowani przez Ireneusza Pietrzykowskiego. Gospodarze już w 2 minucie po dośrodkowaniu w pole karne, z prawej strony boiska wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Bandura. Następne minuty to akcje z obu stron. Zarówno goście, jak i gospodarze szukali okazji by zdobyć bramkę. W 45 minucie udało się busczanom zdobyć bramkę, którą trafił Piotr Rajca. Na przerwę zespół MKS Busko schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie, w 54 minucie Mateusz Dziubek zdobył trzeciego gola dla Zdroju. Drużyna gości jedyną bramkę w meczu zdobyła w 77 minucie. Kilkanaście minut wcześniej piłkarze z Brodów nie wykorzystali rzutu karnego. Znakomitą interwencją popisał się buski bramkarz Konrad Majcherczyk.

W przerwie meczu, wśród kibiców, którzy zakupili wejściówkę na to spotkanie rozlosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Kolejny mecz MKS Zdrój rozegra 26 marca, w sobotę z Alitem Ożarów. Początek spotkania o godzinie 15. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski w Busku-Zdroju przy ulicy Kusocińskiego 1.