Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Trzy osoby zatrzymane po kontroli drogowej

Dodał: Marta Data: 2019-09-10 09:39:00 (czytane: 1782)

Dzielnicowe z buskiej komendy Policji zatrzymały w piątek trzy osoby: dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków oraz kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu narkotyków.Podczas kontroli drogowej policjantki zwróciły uwagę na nerwowe zachowanie pasażera osobowego forda. Powodem był fakt, że 28 – latek miał przy sobie narkotyki. Narkotyki stróże prawa znaleźli także w jego mieszkaniu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 6 gramów białego proszku, 18 gramów suszu roślinnego oraz 54 szt. tabletek o nieustalonym na razie składzie. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie środków odurzających przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór dzielnicowe pełniące służbę na terenie Buska – Zdroju zatrzymały do kontroli na jednej z ulic miasta samochód marki Ford. Za kierownicą auta siedziała 23 – letnia kobieta, pasażerem był 28 – letni mężczyzna. Uwagę funkcjonariuszek zwróciło nerwowe zachowanie pasażera. W trakcie kontroli znaleziono przy nim zawiniątko foli aluminiowej z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. Kierująca został poddana badaniu w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Urządzenie wskazało, że jest trzeźwa. Jej zachowanie wskazywało jednak, że może być pod wpływem narkotyków. Kobieta przyznała, że zażywała narkotyk, co potwierdziło także wstępne badanie testerem narkotykowym. Następnie policjanci udali się do miejsca zamieszkania 28 – latka. Będący tam 30 – letni współlokator na widok policjantów próbował zabarykadować się w mieszkaniu.

Nie powstrzymało to funkcjonariuszy przed dokonaniem przeszukania. Znaleźli kolejne zawiniątka foli aluminiowej z białym proszkiem oraz susz roślinny, a także wagę elektroniczną i gotówkę w kwocie prawie 600 zł. Łącznie zabezpieczono prawie 6 gramów białego proszku, 18 gramów suszu roślinnego oraz 54 szt. tabletek o nieustalonym na razie składzie. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Kierująca oraz obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.     

Zabezpieczone substancje trafią do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli badania potwierdzą, że to narkotyki, zatrzymanym mężczyznom może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

policja_busko_3.jpg 

policja_busko_2.jpg 

policja_busko_1.jpg 

źródło: KPP Busko-Zdrój

Reklama.

Zobacz także

Rowerzyści z workiem konopi na kierownicy

Dodane: 2019-09-17 16:39 - Komentarze  (1)  czytane (241)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.247.139

:) (2019-09-13 22:27:20)

deal na parkingu pod MPGK wciąż leci..kupują dorośli, kupują i dzieci. psów tam nie ma.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku -Zdroju

Z dniem 1 września 2019 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Busku - Zdroju zmieniła swoją siedzibę i obecnie mieści się w budynku...