Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Test&GO – zbadaj się i jedź

Dodał: Marta Data: 2020-05-20 09:25:59 (czytane: 1310)

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny pobierali wymazy metodą DRIVE-TRU. Dziś w mobilnym punkcie pobrań wymazów zostało przebadanych 29 osób.Do tej pory ponad 80 mieszkańców zostało skierowanych przez Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną do testów na obecność COVID-19 w taki sposób.

Mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive-thru”, czyli bez wysiadania z samochodu został uruchomiany przez żołnierzy 10 ŚBOT na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego. Do poboru wymazów metodą „drive-thru” kierowane są osoby wytypowane przez Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach. Punkt poboru żołnierze rozlokowali na parkingu przy Suzuki Arenie w Kielcach.

Zobacz

Pobieranie wymazów tą metoda po raz pierwszy Terytorialsi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Do tej pory darmowe testy wykonali u ponad 80 osób. Dzisiejsze 29 testów trafiło do laboratorium, które przeprowadzi badania diagnostyczne. Pobieranie wymazów dokonywane jest przez żołnierzy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni w Wojskowym Ośrodu Medycyny Prewencyjnej. Punkt Test&GO będzie rozwijany  również w kolejnych dniach, w razie potrzeb również w innych miejscach naszego województwa.

Codziennie do walki z COVID-19 zaangażowanych jest ponad 400 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Nasze działania są prowadzone w formie wspierania wojewodów, samorządów, instytucji pomocowych oraz bezpośredniej pomocy potrzebującym.
Od 18 marca br. WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążowie Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Zobacz

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

Reklama.

Zobacz także

Świętokrzyscy terytorialsi wracają do szkoleń

Dodane: 2020-06-05 14:05 - Komentarze  (0)  czytane (341)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.226.13

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie wody

MPGK Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej w dniu 8-06-2020 r. (poniedziałek)...