Świętokrzyska Liga Pływacka Połaniec

Dodał: Milena Data: 2014-10-28 15:58:50 (czytane: 6349)

W sobotę, 18 października br., zainaugurowała rozgrywki Duża Świętokrzyska Liga Pływacka. Do zawodów, które rozegrane zostały na pływalni "Delfinek" w Połańcu zgłoszonych zostało 122 pływaków z dziewięciu klubów.
Zawody te były pierwszym sprawdzianem formy podopiecznych Adriana Szumilasa, po wakacyjnej przerwie. Nasze miasto reprezentowało 9 zawodników: Karolina Długołęcka, Patryk Kowalski, Norbert Jaworski, Karol Kowalski, Filip Świątek, Maksymilian  Wójcik, Patryk Wójcicki, Bartosz Kornaś i Mateusz Pierściński.

zawody_plywackie1.JPG

zawody_plywackie2.JPG

Najlepiej spośród buskich unistów zaprezentowali się: Karolina Długołęcka (SMS Kraków) i  Karol Kowalski. Karolina w trzech swoich startach (50m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym, 200 stylem klasycznym) zajęła pierwsze miejsca. Jej młodszy kolega Karol zajął pierwsze miejsce na dystansie 200 stylem klasycznym i trzecie miejsce na 800m stylem dowolnym.

zawody_plywackie3.JPG

zawody_plywackie5.JPG

Ponadto miejsca na podium zajęli: Filip Świątek (02) 200m stylem klasyczny miejsce drugie  i Norbert Jaworski (98), na co dzień trenujący w SMS Ostrowiec, który również na dystansie 200m stylem klasycznym zajął miejsce drugie.

Natomiast w wyścigu sztafetowym 4x200m stylem dowolnym w kategorii open zawodnicy Unii zostali sklasyfikowani na miejscu trzecim.

Rywalizację w klasyfikacji drużynowej zawodów wygrali pływacy KSZO Ostrowiec przed Barakudą Starachowice, Salos Kielce i Unią Busko-Zdrój.

Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali: w klasyfikacji kobiet Karolina Długołęcka - UNIA Busko-Zdrój ( 596 pkt. - 2:28,02 - 200m stylem zmiennym ), a wśród mężczyzn Sebastian Książek - KSZO Ostrowiec Św. ( 687 pkt. - 800m stylem dowolnym - 8:22,53 ).

zawody_plywackie4.JPG

zawody_plywackie.JPG

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Zawody kończące w tym sezonie rywalizację w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej rozegrane zostaną 15 listopada br. na pływalni "Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zarząd Klubu "Unia“ Busko-Zdrój składa szczególne podziękowania dla Artura Grzesiaka właściciela Bodymaniak Klub Sportowy Siłownia/Fitnessclub Busko-Zdrój za pomoc w przygotowaniach zawodników buskiej Unii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chcące doskonalić swoje umiejętności pływackie na zajęcia sekcji sportowej MUKS UNIA Busko-Zdrój, które odbywają się przy BOSiR ul. Grotta 3a od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30 -17.30.

Wszystkich szczegółowych informacji bardzo chętnie udzielą instruktorzy zatrudnieni w klubie oraz członkowie Zarządu.