Sukces Buskiego Klubu Kung-Fu YANTAI na 5 Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia WuShu w Rzeszowie

Dodał: Agnieszka Data: 2014-10-20 13:24:21 (czytane: 8255)

18 października 2014 roku w Rzeszowie na hali sportowej Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej 120 odbyły się 5 Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia WuShu. W zawodach uczestniczyło 100 zawodników z 5 klubów z południa Polski.

W sumie 150 startów w formach tradycyjnych ręcznych i z bronią oraz 50 walk w formule Qingda (juniorzy) i Sanda (seniorzy). Busko reprezentował Klub Kung-Fu YANTAI z czterema zawodnikami: Wit Kłuskiewicz (6lat), Kacper Lenartowicz (10lat), Konrad Gołuzd (10lat), Franciszek Stefański (11lat).

Zawody form ręcznych rozpoczął Wit Kłuskiewicz rywalizując z trzema innymi adeptami sztuki w kategorii wiekowej 3-6lat zdobył 1 miejsce oraz złoty medal. Był to wspaniały debiut sportowy młodego zawodnika. Tydzień wcześniej w wewnętrznych zawodach klubu, Wit również zdobył 1 miejsce.

kungfu_yantai_rzeszow001.JPG

W kategorii wiekowej 10-13 lat form tradycyjnych północnych bez broni zawodnicy buskiego klubu zdobyli: I miejsce (złoto) - Kacper Lenartowicz, II miejsce (srebro) - Konrad Gołuzd, III miejsce (brąz) - Franciszek Stefański.

Najbardziej obleganą konkurencją jest forma z szablą. W kategorii 9-11 lat z pośród trzynastu zawodników Franciszek Stefański wywalczył II miejsce.

kungfu_yantai_rzeszow002.JPG

W konkurencji łączonej Franciszek Stefański startował z seniorami i zdobył III miejsce w posługiwaniu się mieczem.

W kategorii wiekowej 11-14 lat w konkurencji form z włócznią, najtrudniejszą z broni długich zawodnik buskiego klubu Franciszek Stefański zdobył srebrny medal. Występem tym potwierdził mocną pozycję z zawodów sprzed 2 tygodni w Krakowie.

kungfu_yantai_rzeszow003.JPG

Buscy zawodnicy brali udział w walkach qingda. Obaj zawodnicy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych, pokazując wyraźną przewagę nad zawodnikami innych klubów. Złote medale to dobry wstęp do zawodów walk qingda w Krakowie, które odbędą się za miesiąc.

W sumie czterech zawodników Buskiego Klubu Kung-Fu YANTAI zdobyło 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe). Cieszy debiut najmłodszego (6lat), świetnie zapowiadającego się zawodnika Wita Kłuskiewicza, doświadczonego już Franciszka Stefańskiego, który konkuruje skutecznie w wielu różnych dyscyplinach tradycyjnych oraz pozostałych sportowców Kacpra Lenartowicza i Konrada Gołuzda, którzy zdobywają doświadczenie jako zwodnicy. To bardzo dobry występ zawodników, także na tle innych klubów. Zawody to także czas na przemyślenia, mobilizację do dalszej pracy, poprawę błędów - ciągłe dążenie do doskonałości.

Sukces w zawodach możliwy był także dzięki: dotacji Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starostwa Busko-Zdrój, Mieczysławowi Sas, Dyrektorowi Samorządowego Gimnazjum – Andrzejowi Skubera, którym serdecznie dziękujemy.