Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA

Dodał: Milena Data: 2017-02-06 12:27:27 (czytane: 5853)

8 medali i 11 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyli zawodnicy MUKS UNIA Busko – Zdrój podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA, które odbyły się w dniach 3 – 4 lutego br. na Pływalni MOSIR w Dębicy.
W zawodach uczestniczyło 371 zawodników z 34 klubów z Polski i Słowacji. MUKS UNIA reprezentowali: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Norbert Jaworski, Jan Lis, Mieszko Papier i Oliwier Stecki.

Swoją niebywałą formę potwierdził Jan Lis, który zdobył 3 złote medale w swoim „klasyku” w kategorii wiekowej 12 – 13 lat (za dystanse 50, 100 i 200 m) oraz brązowy medal w dystansie 50 m stylem motylkowym.
Norbert Jaworski – w dystansie 200 m stylem klasycznym był bezkonkurencyjny, i w kategorii wiekowej 16 lat i starsi swój złoty medal zdobył zaraz po Janku. W dystansie 100 m stylem klasycznym był 4.

Najmłodszy z zawodników reprezentujących miasto, Mieszko Papier (kategoria wiekowa 10 – 11 lat) nie pierwszy raz okazał się wielkim odkryciem buskiej drużyny pływackiej. W stylu grzbietowym zdobył dwa medale: złoty za dystans 200 m i srebrny za dystans 100 metrów. W długiej konkurencji 400 m stylem dowolnym zdobył srebro.

Wszystkie te wyniki to efekty ogromnego talentu, ambicji i ciężkiej pracy zawodników.

MUKS UNIA prowadzi nabór do czterech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy  chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30